روش های افزایش سودآوری

آربیتراژ بیت کوین یا ماینینگ بیت کوین ؟

ماینینگ بیت کوین و آربیتراژ بیت کوین دو روش شناخته شده‌ای هستند که شما از طریق این دو روش می‌ توانید سود حاصل از بیت کوین را افزایش دهید

آربیتراژ بیت کوین یا ماینینگ بیت کوین ؟

دریافت بیت کوین می تواند به افزایش اطمینان از سود حاصله یک سرمایه گذاری کمک کند. روش‌های مختلف دریافت بیت کوین نیز در این روند نقش مهمی ایفا می‌کنند.

ماینینگ بیت کوین و آربیتراژ بیت کوین دو روش شناخته شده‌ای هستند که شما از طریق این دو روش می‌ توانید سود حاصله بیت کوین را افزایش دهیدالبته، ورود به جهان بیت کوین مستلزم آگاهی و تحقیقات گوناگونی است؛ مخصوصا هنگامی که به دلیل افزایش قیمت بیت کوین در جستجوی افزایش سود حاصله هستید.

می توان گفت مدیریت بیت کوین تا حدودی با ماینینگ بیت کوین و آربیتراژ بیت کوین آسان است. با توجه به سودمند بودن هر دو روش، آنها خطراتی نیز به همراه دارند. با این وجود می توان نسبت به دریافت سود اطمینان داشت و البته که هر کاربر در عین کسب سود باید در رابطه با این خطرات احتمالی آگاهی و دانش کافی را به دست آورد و مسئولیت انتخاب خود را بپذیرد.

آربیتراژ بیت کوین

همانطور که می دانید آربیتراژ یک استراتژی معاملاتی ست که با هدف  ایجاد سود از خرید دارایی در بازار و فروش بلافاصله آن در بازار دیگر است . آربیتراژ بیت کوین هم  به این معنی است که سرمایه گذاران بیت کوین را با قیمتی پایین تر از صرافی های دیگر از یک صرافی خریداری کرده و در یک صرافی دیگر آن را با قیمتی بالاتر از قیمت خرید می فروشند و از این طریق کسب سود می کنند.

آربیتراژ بیتکوین یا ماینینگ بیت کوین ؟کدام بهتر است؟

از آنجایی که این فرآیند شامل خرید و فروش بیت کوین در صرافی‌های مختلف است، این کار به شما امکان می‌دهد تا به راحتی دارایی خود را رصد کنید. شما همچنین می‌توانید از ارزش کنونی بیت کوین آگاهی داشته و به راحتی در لحظه و قیمت مورد نظر بیت کوین خود را بفروشید.

. شما باید این توانمندی را داشته باشید که قیمت های خرید و فروش را بتوانید با یکدیگر مقایسه کنید سپس صرافی مورد نظر خود را پیدا و انتخاب کرده و بیت‌کوین خود را به پایین ترین قیمت خریداری و یا به بالاترین قیمت به فروش برسانید.

قیمت بازار می تواند بسته به هر صرافی بیت کوین متفاوت باشد و جدای از امکان کسب سود از فروش بیت‌کوین در بازار افزایشی، فرصت های بسیار زیادی در سرمایه گذاری بیت کوین برای شما وجود دارد. که می تواند فرصت های بیشتری را برای سودآوری فراهم کند.

معایب آربیتراژ

۱-آربیتراژ بیت کوین که شامل کار با صرافی های بیت‌کوین است، می‌تواند زمان زیادی به طول بیانجامد مثلا ممکن است به تایید حساب کاربری، زمان انتظار برای واریز هزینه ها و سایر عوامل دیگری نیز نیاز داشته باشد

۲- بسیاری از صرافی‌ها کارمزدها و سایر مخارج مربوط به خود را دارند  همچنین قیمت بیت کوین در هر صرافی می‌تواند متفاوت باشد که دقت عمل و دانش بالایی را طلب می کند.

۳-دستکاری در بازار چیزی است که در جهان کریپتو منفی قلمداد می‌شود و استفاده از آربیتراژ بیت کوین نیز می‌تواند به چنین اتفاقی دامن بزند.

ماینینگ یا استخراج بیت کوین

ماینینگ بیت کوین به فرآیندی گفته می شود که شامل ایجاد بیت کوین های جدید از طریق کار “ماینرها” است. ماینرها برای استخراج، مسائل پیچیده ریاضی از داده‌های پنهان در داخل یک بلاک را حل می کنند.

استخراج تنها راه کسب بیت‌ کوین استمگر اینکه به دنبال خرید آن از دارندگان این ارز باشیدقطعا و بدون شک در شرایط فعلی استخراج ارزان‌تر است و می توانید سرمایه بزرگی را از این طریق در بازار بدست آورید.

آربیتراژ بیتکوین یا ماینینگ بیت کوین ؟کدام بهتر است؟

زمینه مناسبی برای سرمایه گذاری‌های بلندمدت محسوب می‌شونداین حوزه علاوه بر پتانسیل بالا، می‌تواند امنیت اقتصادی را نیز برای دارندگان کوین به همراه داشته باشد. 

علاوه بر اینها هرچه تعداد افراد بیشتری انگیزه‌های بالقوه موجود در بیت‌ کوین را درک می‌کنند، و کامپیوترهای خود را برای برقراری امنیت شبکه متصل می‌کنند، کارآمدی و امنیت بلاک چین بیت‌ کوین بیشتر و بیشتر می‌شود. اکنون، قدرت محاسباتی قابل توجهی تضمین‌کننده تراکنش‌هاست: بیت‌ کوین یعنی قدرت محاسباتی.

معایب

۱-مهم‌ترین چالش برای استخراج تامین توان مصرفی دستگاه‌های ماینر استاین دستگاه‌ها برای استخراج بیت‌کوین باید هشریت بسیار بالایی داشته باشند و این هشریت نیازمند مصرف توان کم سابقه ای است که برای تامین آن با مشکلات و موانع متعددی روبرو خواهید بوداین موضوع در کشورهای مختلف با گرایش مردم به این سمت و سو بحرانی تر شده است و دولت‌های مختلف در حال وضع قوانین سخت گیرانه‌تری هستنددر نهایت بالا بودن قیمت برق می‌تواند چالش جدیدی را در مسیر استخراج به وجود آورد.

۲-ماینینگ بیت‌کوین بدون کمک استخرهای ماینینگ امکان پذیر نیست زیرا این استخرها به کاهش زمان حل بلاک ها توسط ماینرها کمک می‌کند.

۳- کار با بیت‌کوین ها به صورت آنلاین است و همه کارها در لحظه انجام می شود این احتمال وجود دارد که کل فرآیند انجام شده از بین برودبدلیل اینکه در اتصال به شبکه خطایی رخ داده باشد.

۴- بعضی از سایت های ماینینگ بیت کوین که در آنها بدافزار وجود دارد می تواند به داده ها آسیب بزند این آسیب می تواند مصرف انرژی را افزایش دهد. افزایش مصرف انرژی یک نقص است و این نقص می تواند مانع پیشرفت ماینینگ بیت کوین شود.

نتیجه

در طول زمان فعالیت بیت کوین، ثابت شده است که به طور کلی دو روش سودآوری بیت کوین یعنی” آربیتراژ بیت کوین” و “ماینینگ بیت‌کوین ” روش های عملی تر و بهتری  برای سودآوری هستند.

اما مدیریت آربیتراژ بیت کوین آسان‌تر است و از همین روی می توان نسبت به دریافت سود اطمینان بیشتری داشت.و همچنین نمی‌توان عملا هیچ توجیح منطقی برای عدم استخراج ارزهای دیجیتال و خصوصا بیت‌کوین ارائه کرداین فرآیند می‌تواند در عین اینکه بسیار سودآور باشد، تبدیل به یک بحران مالی برای دارندگان ماینرها شودشرط اصلی در این مسیر شناخت نسبت به این حوزه می‌باشد که نباید بدون آگاهی‌های لازم وارد آن شد.