تحقیق بانک مرکزی تانزانیا

آمادگی تانزانیا برای ورود به رمزنگاری

رئیس جمهور تانزانیا می خواهد بانک مرکزی این کشور شروع به کشف دارایی های بیت کوین و دیجیتال کند.

به نظر می رسد تانزانیا آخرین اقتصادی در حال ظهور است که آماده استقبال از دارایی های بیت کوین و رمزنگاری است.

در ۱۴ ژوئن ، رئیس جمهور تانزانیا ، سامیا سولوهو حسن ، از بانک مرکزی این کشور خواست تا تحقیق در مورد دارایی های رمزنگاری را آغاز کند. حسن با تأکید بر تأثیر فزاینده دارایی های دیجیتال در امور مالی جهانی اظهار داشت: “ما شاهد ظهور سفر جدیدی از طریق اینترنت بوده ایم.”

وی با تأکید بر عدم پذیرش و توسعه رمزنگاری در منطقه آفریقای شرقی ، اظهار داشت: “در سراسر منطقه ، از جمله تانزانیا ، آنها این مسیر را نپذیرفته و یا شروع به استفاده از آنها نکرده اند.”

“تماس من با بانک مرکزی این است که شما باید در مورد این توسعه کار کنید. بانک مرکزی باید آماده تغییرات باشد و بدون آمادگی نمی شود. “

اظهارات حسن در حالی است که بسیاری از قانونگذاران لاتین در تلاشند تا رمزنگاری بیشتری را در سایر اقتصادهای در حال ظهور ، از جمله ال سالوادور انجام دهند – جایی که بیت کوین به عنوان فروشنده قانونی مجاز شناخته شده است.

در حالی که قانون گذاران آفریقایی در شناخت و تشویق اقتصاد رمزنگاری به کندی عمل می کنند ، این منطقه سالها نقطه کانونی برای تجارت بیت کوین نظیر به نظیر (P2P) بوده است.

طبق گفته های لاله های مفید ، صحرای آفریقا دومین منطقه بزرگ تجارت P2P در پشت آمریکای شمالی است که تقریباً ۱۶٫۵ میلیون دلار در هفته فروش دارد.

مطالب مرتبط: قانون گذاران لاتین در حمایت از بیت کوین

نیجریه نیمی از حجم منطقه را نشان می دهد و با معاملات P2P بیت کوین با ۸٫۵ میلیون دلار در هفته تغییر BTC ، پشت سر ایالات متحده به عنوان دومین کشور بزرگترین کشور است. کنیا با بیش از ۳ میلیون دلار تجارت هفتگی در رتبه دوم بازار همتا به آفریقا در رده دوم قرار دارد و پس از آن غنا با ۲ میلیون دلار و آفریقای جنوبی با ۱٫۶ میلیون دلار تجارت می کنند.

تانزانیا با حدود ۹۰ هزار دلار تجارت طی هفت روز گذشته در رتبه هفتم منطقه قرار دارد.

احتمال تصویب قانون بیت کوین توسط رئیس جمهور السالوادور

توسعه برنامه ارز دیجیتال ملی در نیجریه