قراردادهای futures ماهانه برای استراتژی های بلند مدت مناسب ترند

آیا بیت کوین ۴۸ دلاری یک دام خرسی برای بیت کوین بود؟

قیمت بیت کوین بیش از 20 درصد از بالاترین قیمت خود فاصله دارد ، اما نرخ منفی فعلی بودجه در معاملات آتی BTC ممکن است یک مزیت منحصر به فرد به گاوها بدهد.

با از دست دادن حمایت ۵۲،۰۰۰ دلاری بیت کوین (BTC) در ۲۲ آوریل ، نرخ بودجه قراردادهای آتی وارد محدوده منفی شد. این وضعیت غیر معمول باعث می شود که دستور فروش، سرمایه گذاران آتی ، هر هشت ساعت هزینه داشته باشد.

در حالی که این نرخ به خودی خود آسیب جدی ای به معامله گران نمیرساند ، این وضعیت انگیزه هایی را برای افرادی با هدف آربیتراژ و سازندگان بازار ایجاد می کند تا ضمن خرید همزمان قراردادهای ماهانه آینده ، قراردادهای دائمی (مبادله معکوس) را خریداری کنند. هرچقدر از اهرم در بلند مدت استفاده شود هزینه ی کمتر و انگیزه های بیشتری برای معامله کنندگان بازار صعودی برای باز کردن معامله خرید و فروش ایجاد میکند ، به اپن اتفاق  “دام خرس” گفته میشود.

 

نمودار بالا نشان می دهد که میزان تأمین مالی منفی چقدر غیر معمول است و معمولاً مدت زیادی دوام نمی آورد. همانطور که داده های اخیر ۱۸ آوریل نشان می دهد ، حداقل به صورت جداگانه نباید از این شاخص برای پیش بینی بازار استفاده شود.

قراردادهای futures ماهانه برای استراتژی های بلند مدت مناسب ترند

قراردادهای آتی تمایل دارند با قیمت بالاتری معامله شوند – این برای هر دارایی از جمله کالاها ، سهام ، شاخص ها و ارزها اتفاق می افتد.

با این حال ، ارزهای رمزپایه اخیراً ۶۰٪ حق بیمه سالانه (مبنا) را تجربه کرده اند که بسیار خوش بینانه تلقی می شود.

بر خلاف قرارداد دائمی (مبادله معکوس) ، معاملات آتی ماهانه نرخ تأمین بودجه ( (funding rateندارند. در نتیجه ، قیمت آنها بسیار متفاوت از مبادلات منظم خواهد بود. این قراردادها نوسانات مشاهده شده در نرخ های مالی را از بین می برد و بهترین ابزار را برای استراتژی های بلند مدت ایجاد می کند.

همانطور که در نمودار بالا نشان داده شده است ، توجه کنید که چگونه حق بیمه آتی ماهه (پایه) به طور خطرناکی به سطوح بیش از حد سودآوری وارد شد ، که این امر فرصت استراتژی های صعودی را فرسایشی می کند. حتی کسانی که قبلاً معاملات آتی خود را در انتظار افزایش دوباره قیمت بالاتر از ۶۴۹۰۰ دلار خریداری کرده بودند ، انگیزه هایی برای بستن معاملات خود داشتند.

هزینه کمتر برای استراتژی های صعودی می تواند دام های خرس ایجاد کند
در حالی که هزینه ۳۰٪ یا بیشتر برای باز کردن موقعیت های خرید / Long برای اکثر استراتژی های خرید گران است ، اما وقنی نرخ پایه به زیر ۱۸٪ می رسد ، این رقم برای می شود. این بازار مشتقات ۱۱ میلیارد دلاری به طور معمول برای بازار های گاوی بسیار پرهزینه است ، دلیل اصلی آن نوسانات زیاد قیمت بیتکوین است.
به عنوان مثال ، خرید حفاظت از وارونه با استفاده از گزینه مکالمه ۶۰،۰۰۰ دلاری برای ۲۵ ژوئن در حال حاضر ۴۳۶۲ دلار هزینه دارد. این بدان معناست که قیمت خرید برای سود خریدار خود باید به ۶۴۳۶۲ دلار افزایش یابد – ۱۹٫۷ درصد افزایش از ۵۰۴۲۳ دلار در دو ماه.
در حالی که قرارداد آپشن یک اهرم بی نهایت را نسبت به یک موقعیت کوچک پیش رو می دهد ، اما برای بازار آتی این معامله پر سود نخواهد بود. در قرارداد آتی با اهرم x5 این سود به ۱۲۰ درصد در همین قیمت خواهد رسید .
بنابراین ، در حالی که سرمایه گذاران هیچ دلیلی برای خوشحالی از اصلاح ۲۷ درصدی طی ۹ روز گذشته ندارند ، اما ممکن است سرمایه گذاران نیمه پر لیوان را ببینند. با اینکه حمایت ۵۵ هزاردلاری بیتکوین پیش رو است هرچقدر هزینه ی معاملات کمتر باشد “تله ی خرس” راحت تر گذاشته خواهد شد.