آینده امور مالی ، اطلاعات DeFi است

DeFi و هوش مصنوعی همراه با یکدیگر خدمات مالی را به طور قابل توجهی بهبود می بخشد و سطح جدیدی از نوآوری را باز می کند.

سیستم مالی غیرمتمرکز در سال گذشته به یکی از سریعترین بخشهای رشد در اکوسیستم ارز رمزنگاری تبدیل شده است. در زمان نوشتن این مقاله ، ارزش کل قفل شده در DeFi به بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار رسیده است. علی رغم ارقام چشمگیر ، سیستم مالی غیرمتمرکز هنوز در مراحل ابتدایی توسعه است ، که این سوال را ایجاد می کند: چه چیزی در این فناوری برای نابسامان مالی است؟

مرز بعدی احتمالاً از طریق هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین با پیوستن به امور مالی غیرمتمرکز برای ایجاد هوش DeFi ، امکانات جدیدی را کشف خواهد کرد.

هوش DeFi در طبیعت

امروزه ، چندین شرکت پیشگام در حال یکپارچه سازی هوش مصنوعی و ماشین یادگیری با بلاکچین هستند ، که بر اتوماسیون تمرکز کرده و به دنبال چشم انداز هستند که قابلیت های هوشمند را به یک ویژگی اصلی تبدیل می کند. قابلیت همکاری برای ایجاد راهکارهای کاملاً هوشمند DeFi ضروری است. آنها شبکه ای از عوامل اقتصادی خودمختار را توسعه داده اند که هدف آنها تأمین زیرساخت ها و ابزارهای کارآمد ، قابل اعتماد و آینده نگر برای ساخت یک اقتصاد دیجیتالی غیرمتمرکز هوشمند است.

در بهار امسال ، Shopify Capital اعلام کرد قصد دارد با استفاده از ماشین یادگیری و هوش مصنوعی ، بودجه بازرگانان را بر اساس سابقه فروش قبلی و عملکرد فروشگاه تأمین کند. به همین ترتیب ، بازار غیرمتمرکز هوش مصنوعی SingularityNET یک پروژه جدید DEFi به نام SingularityDAO توسعه داده است که قصد دارد مجموعه های توکن پویا را مدیریت کند ، بازار پیش بینی لازم را انجام دهد و استراتژی های مصون سازی را بر اساس مدل سازی پیش بینی اجرا کند.

هوش DeFi پتانسیل انقلابی در پروتکل های DeFi را دارد و با اضافه کردن یک لایه داده دیگر ، سطح جدیدی از کارایی را به بازار می آورد و وسایل نقلیه مدیریت دارایی هوشمند و غیرمتمرکز را قادر می سازد.

اطلاعات DeFi و آزادی مالی

نیاز به یک سیستم مالی قابل دسترسی و شفاف بیشتر آشکار شده است ، زیرا DeFi برای جایگزینی سیستم های منسوخ ، برجسته سازی شکست های موجودیت های متمرکز سنتی و ارائه گزینه ای مناسب برای آزادی مالی جهانی ، آشکارتر می شود.

برخلاف همتایان متمرکز خود ، DeFi ثابت کرده است که آزادی مالی جهانی را ترویج می دهد ، به شرکت کنندگان این امکان را می دهد تا در هر برهه از زمان کنترل کامل وجوه خود را انجام دهند و بدون واسطه ها تعامل کنند.

مرتبط: DeFi انقلاب جهانی را به فضای مالی سنتی وارد می کند

تکامل DeFi به سمت گنجاندن اتوماسیون می رود که احتمالاً سرویس های خبری قدرتمندی را امکان پذیر می کند که به شما کمک می کنند تا تراکنش ها و خدمات مالی ساده تر و در دسترس تر شوند. این تغییرات مجموعه جدیدی از خدمات را فعال می کند ، از جمله:

محصولات مشتق تحت مدیریت هوش مصنوعی که به طور قابل توجهی روند سرمایه گذاری و نقدینگی موجود در بازارهای مالی همتا را افزایش می دهد.کاهش خطر همچنین یک مزیت اضافی خواهد بود.

مدیریت ریسک با کاهش هوش مصنوعی در مبادلات غیرمتمرکز که وضعیت معاملات را ارزیابی می کند و بر این اساس از بازار محافظت می کند.
امتیازدهی کاربر در حال حاضر در بخش بانکی توسط فناوری هوش مصنوعی در حال تغییر است که پروفایل ریسک کاربر را با سرعت و کارآمدتر امکان پذیر می کند.

بدون اینکه زیاد به حریم خصوصی کاربران وارد شود ، می توان از همان فناوری برای DApps استفاده کرد تا بتواند رده های مشتری پیچیده تر و مکانیزم های تشویقی پیشرفته تری را داشته باشد.

حداقل ، کاربر می تواند به بازده بالاتر نقدینگی یا سایر ویژگی های منحصر به فرد محصول / خدمات خود دسترسی پیدا کند.

هوش و قابلیت همکاری DeFi

قابلیت همکاری اجازه می دهد تا وجوه به طور آزادانه از طریق سیستم عامل های مختلف بلاکچین مانند بیت کوین ، اتریوم ، زنجیره هوشمند Binance و موارد دیگر عبور کنند ، این امر باعث ایجاد نقدینگی و ایجاد فضای کاربرپسندتر برای تصویب گسترده مالی غیرمتمرکز می شود. با استفاده از هوش مصنوعی ، قابلیت همکاری در نسل بعدی پروتکل های DeFi به یک قابلیت اصلی تبدیل می شود.

با استفاده از اطلاعات پیچیده بیشتر در تجزیه و تحلیل هزاران نقطه داده ، انتقال نقدینگی می تواند خودکار شود. این برای کشف قیمت مفید خواهد بود و می تواند نوسانات را کاهش داده و مدیریت ریسک را در بین بلاکچین ها ساده کند.

AMM هوشمند

اگر فکر می کنید یک سازنده بازار خودکار یا AMM به عنوان رباتی است که همیشه مایل است قیمت بین دو دارایی را برای شما تعیین کند ، بدیهی است که برنامه هایی مانند Uniswap یا Balancer در مسیر درست قرار دارند.

اما چگونه این مرحله را یک قدم جلوتر برداریم؟ با استفاده از هوش مصنوعی ، AMM های هوشمند می توانند از عواملی مانند عملکرد تاریخی بازار بر اساس رفتارهای مجموعه مشخصی از منابع نقدینگی بیاموزند. این یک عملکرد توزیع دارایی ایجاد می کند که به درستی شرایط فعلی بازار را منعکس می کند.

وام های هوشمند DeFi

به محض استفاده از قابلیت های اطلاعاتی ، پروتکل های وام دهی (DeFi) می توانند برای ایجاد فاکتور در سطوح وثیقه و عواملی مانند سابقه تصفیه و الگوهای معاملاتی ، برای ایجاد نمایه ای کمی و هوشمند از وام گیرندگان و وام دهندگان توسعه پیدا کنند.

بیمه هوشمند

ارزش بازار بیمه سنتی امروز بیش از ۶ تریلیون دلار است. با ورود سرمایه نهادی به DeFi و افزایش خطر سرقت ، بیمه DeFi برای سرمایه گذاران ضروری خواهد شد. اگرچه بیمه به آرامی در حال تبدیل شدن به یک جز component تثبیت شده در اکوسیستم DeFi است ، اما هنوز هم از هوش کمی بهره می برد.

بیمه قراردادهای هوشمند خاص می تواند مبتنی بر مدل های هوشمندی باشد که از فاکتورهای کمی DeFi مانند تعداد تصفیه در پروتکل های وام که قرارداد هوشمند در معرض آن قرار گرفته است یا انواع استخرهایی که آدرس های خاص آنها نقدینگی را تأمین می کند ، استفاده می کنند. یکی دیگر از خدمات مهم AI که می تواند ارائه دهد ، توانایی ارزیابی خطر یک قرارداد هوشمند خاص است که ممکن است از سواستفاده یا هک و همچنین گیر و اشکال   رنج ببرد.

نتیجه

همانطور که DeFi همچنان شبکه گسترده ای از سیستم عامل ها و پروتکل ها را تولید می کند که به کاربران امکان مبادله ، معامله ، سپرده گذاری ، وام و قرض دادن ارز رمزپایه را می دهد ، حرکت به سمت ترکیب هوش مصنوعی یکی از مواردی است که احتمالاً همچنان جذاب خواهد بود.

ترکیب این دو حرکت اجتناب ناپذیر به نظر می رسد و سطح جدیدی از نوآوری در DeFi را باز می کند که به نسل جدیدی از خدمات مالی غیرمتمرکز و هوشمند کمک می کند.

توجه

این مقاله شامل پیشنهاد ها یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی شامل ریسک است و خوانندگان هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهند.

نظرات ، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا نمایانگر نظرات Cointelegraph و مجموعه سهم آموز نیست.

DeFi انقلابی جهانی در فضای مالی سنتی

پلتفرم DeFi و حمله سایبری ۳ میلیون دلاری

پروتکل DeFi و جلوگیری از تقلب مالی