تاثیر اتریوم بر قیمت گاز

اتریوم اولین هفته متوالی شاهد کاهش تورم بود

در حال حاضر روزانه بیش از 65 میلیون دلار ETH توسط شبکه اتریوم سوزانده می شود.

اتریوم اولین هفته متوالی شاهد کاهش تورم بود

شبکه اتریوم اولین هفته متوالی خود را با انتشار عرضه منفی مواجه کرده است زیرا بازارهای حباب دار باعث افزایش مداوم کارمزدهای تراکنش می شوند.

با ارتقای مورد انتظار لندن که در اوایل آگوست یک مکانیسم رایت در بازار کارمزد اتریوم ایجاد کرد، از آن زمان با هر تراکنش انجام شده در شبکه، مقدار کمی از اتر (ETH) از بین رفته است.

با حفظ قیمت گاز در سطوح بالا، اتریوم هفت روز متوالی شاهد انتشار تورم زدایی برای شبکه بوده است، به این معنی که اتریوم بیشتر از آنچه که از طریق استخراج ایجاد شده است، از عرضه حذف شده است. برای اینکه اتریوم به طور مداوم بلوک‌های کاهش‌دهنده تورم تولید کند، قیمت گاز باید تقریباً بالای ۱۵۰ گیگاوی باقی بماند.

آنتونی ساسانو، یکی از بنیانگذاران EthHub، اظهار داشت که انتظار می‌رود اتریوم کاهش‌یافته تا «ادغام» نباشد – زمانی که بلاک چین اتریوم قرار است با Beacon Chain اتریوم ۲٫۰ ادغام شود، که در حال حاضر انتظار می‌رود در نیمه اول سال ۲۰۲۲ رخ دهد.

طبق ردیاب هزینه سوزاندن  Ultrasound.Money، روزانه حدود ۱۵۰۰۰ ETH (65 میلیون دلار به قیمت فعلی) سوزانده می شود. هنگامی که نرخ اتریوم جدید ایجاد شده را فاکتور می گیریم، Watch the Burn یک انتشار خالص هفتگی منهای ۸۰۳۴ ETH (تقریباً ۳۴ میلیون دلار) را در زمان نگارش گزارش می دهد.

از زمان به‌روزرسانی لندن، بیش از ۷۲۴۴۰۰ ETH به ارزش ۳٫۱ میلیارد دلار برای همیشه از بین رفته است.

طبق Etherscan، میانگین هزینه انتقال توکن ERC-20 اکنون ۴۶ دلار دردناک است. انجام یک کار کمی پیچیده‌تر مانند ارائه نقدینگی به یک پروتکل مالی غیرمتمرکز یا انجام یک سوآپ توکن در Uniswap در حال حاضر می‌تواند تا ۱۴۰ دلار هزینه داشته باشد.

ساسانو تاکید کرد که این ارتقا قیمت گاز را افزایش نداده بلکه آنها را قابل پیش بینی تر کرده است. او گفت: «برخلاف تصور عمومی، EIP-1559 قیمت گاز را افزایش نداده است و در واقع کمک قابل توجهی به افزایش تقاضا (مانند ضرابخانه های NFT) کرده است که به طور کلی منجر به ایجاد یک شبکه روان تر شده است.

بر اساس گزارش شبکه بانک‌لس اتریوم Q3، ارزش تراکنش‌های تسویه‌شده برای جولای تا سپتامبر امسال ۵۳۶٫۵ میلیارد دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته تقریباً ۴۰۰ درصد افزایش داشت.

علیرغم اولین هفته کاهش تورم اتریوم، بسیاری از طرفداران اتریوم به دنبال تشویق کاربران برای مهاجرت به تراکنش با استفاده از اکوسیستم لایه دو در حال ظهور آن هستند.

با توجه به L2beat، رکورد ۴٫۶۸ میلیارد دلار ارزش کل قفل شده (TVL) در سراسر شبکه های مختلف لایه دو وجود دارد. این TVL در دو ماه گذشته تقریباً ۵۰۰٪ افزایش یافته است زیرا کاربران اتریوم به طور فزاینده ای به دنبال راه هایی برای جلوگیری از این هزینه های تراکنش طاقت فرسا هستند.