استخراج رمزارز هنگام پارک خودرو

اتومبیل برقی با توانایی استخراج رمزارز

Spiritus به وضوح نشان می دهد که یک اتومبیل می تواند چیزی بیش از یک دارایی استهلاک پذیر باشد.
اتومبیل برقی با توانایی استخراج رمزارز

شرکت سازنده  اتومبیل برقی مدل کانادایی Daymak و یکی از رقیبای تسلا اعلام کرده است که Spiritus ، اتومبیل آینده گرا و هنوز تولید نشده،  اعلام کرده است استخراج بیت کوین و دوج کوین را در هنگام پارک امکان پذیر می‌کند.

این فرایند به طور عمومی در وب سایت شرکت پخش خواهد شد ، تا این که بینندگان بتوانند درآمد خودرو را در زمان واقعی کنترل کنند.

۲۰Daymak ساله و رقیب تسلا در گزارشی عنوان کرد  که معاملات  پیش از سفارش را در قالب تعدادی از ارز دیجیتال از جمله کاردانو قبول می کند . واحد تأمین مالی سرمایه‌گذاری برای این اتومبیل که در ماه مارس آغاز به جمع آوری منابع  مالی کرده  تا کنون از مرز ۳۵۰ میلیون دلار گذشته است .

شرکت Daymak گزارش کرده بودند که  Spiritus از تاریخ ۱ ژوئن قادر به استخراج ارزهای مورد نظر خود خواهد بود.

این توانایی توسط پلتفرم Daymak Nebula ارائه می شود که در حال حاضر در انتظار تأیید حق ثبت اختراع است. نمونه اولیه Spiritus با یک پردازنده گرافیکی قدرتمند ادغام شده که هنگام پارک ماشین شروع به استخراج ارزهای دیجیتال میکند. این وسیله نقلیه همچنین دارای یک کیف پول سحابی است که برای جمع آوری و ذخیره سود از استخراج کنندگان (ماینر ها )طراحی شده است.

سایر تولیدکنندگان خودروهای الکترونیکی قادر به خرید مجوز برای ادغام سیستم عامل های سحابی در وسایل نقلیه شخصی خود خواهند بود.

به غیر از مزایای رمزنگاری ، این سه چرخ دارای شارژ بی سیم نیز خواهد بود. پیش بینی میشود  مدل Spiritus در سال ۲۰۲۳ به بازار عرضه شود، اما پیش سفارش آن با قیمت ۱۸۴۹۵ دلار برای هر خودرو در حال حاضر موجود است.

زیرساخت ارز رمزنگاری شده Daymak در رابط کاربری اتومبیل نیز ادغام خواهد شد.

این اختراع Daymak Spiritus علاوه بر اینکه اولین اتومبیل برقی است که می خواهد تولید بیت کوین و دوج کوین را به کار  آن اضافه کند، انتظار میرود که به سریعترین اتومبیل سه چرخ در دنیا تبدیل بشود . همچنین انتظار میرود سری اولین تحویل های آن در سال ۲۰۲۳ صورت بگیرد

بنیان گذارDaymak رقیب تسلا ، Aldo Baiocchi اظهار داشت کمپانی او  آینده ای را پیش بینی می کند که توسط ارزهای دیجیتال تأمین شود:

فناوری بلاکچین و ارز رمزنگاری شده از مخرب ترین نوآوری های زمان ما هستند و ما افتخار می کنیم که اولین تولید کننده خودرو در تاریخ هستیم که آن را در پیشنهاد Spiritus EV خود گنجانده ایم.

او آینده ای را متصور است که صاحبان Spiritus با درآمد ارزهای رمزنگاری شده حاصل از اتومبیل هایشان مورد استقبال قرار می گیرند.

“ما آینده ای را متصور هستیم که عوارض بزرگراه شما ، پارکینگ شما و سفارش شما از طریق سفارش مستقیماً در پرواز با رمزنگاری پرداخت شود. قبض های آنلاین و بانکداری شما از طریق همان بستر نرم افزاری پرداخت خواهد شد.”

هنوز مشخص نشده است که آیا این خودرو واقعاً قادر به پرداخت “هزینه های خود” خواهد بود یا خیر زیرا ویژگی استخراج به احتمال زیاد منفی  و باید گمال کرد که   استخراج با خودرو برقی به احتمال زیاد بی فایده است.

صرف نظر از اینکه این ویژگی از نظر اقتصادی امکان پذیر است ، مطمئناً یک ترفند بزرگ بازاریابی است که علاقه مندان به ارزهای دیجیتال  را به سمت خود جذب می کند. حتی کسانی که این کار را بیهوده می دانند ، همچنان مجذوب ایده استخراج ارز دیجیتال در ماشین شما با کلیک یک دکمه می شوند. به علاوه ، Spiritus به وضوح نشان می دهد که یک ماشین می تواند چیزی بیش از یک دارایی استهلاک پذیر باشد.

اتومبیل برقی با توانایی استخراج رمزارز