حمایت از قانون بیت کوین

احتمال تصویب قانون بیت کوین توسط رئیس جمهور السالوادور

اقامت دائم برای کسانی که 3 BTC در السالوادور سرمایه گذاری کنند در دسترس خواهد بود.

نایب بوکله ، رئیس السالوادور می گوید که تقریباً “۱۰۰٪ احتمال دارد” لایحه وی برای ایجاد مجوز قانونی بیت کوین امشب تصویب شود.

وی در گفتگوی توییتر Spaces که اکنون اتفاق افتاده است ، گفت که این لایحه در حال بحث و بررسی است و از آنجا که حزبش ۶۴ کرسی از ۸۴ کرسی است انتظار دارد که امشب یا در اولین فرصت قانون را امضا کند.

وی با بیان اینکه دولت ۹۰ روز برای ایجاد زیرساخت ها فرصت می دهد ، “این بلافاصله عملی می شود.”

وی گفت که پذیرش بیت کوین برای همه مشاغل اجباری است. وی در مورد بازرگانان در این کشور گفت: “آنها باید آن را طبق قانون بگیرند.” “اگر به مکزیک بروید ، آنها باید پزوهای شما را بردارند.

“در مورد السالوادور بیت کوین به عنوان دلار آمریکا جریمه قانونی خواهد داشت.”

دولت همچنین کیف پول رسمی بیت کوین را منتشر خواهد کرد (اما این اجباری نخواهد بود). دولت همچنین قصد دارد بیت کوین را در ترازنامه خود نگه دارد اما این امر به قانون جداگانه ای نیاز دارد. اقامت دائم برای کسانی که ۳ BTC در السالوادور سرمایه گذاری کنند در دسترس خواهد بود. یک صندوق اعتماد برای پذیرش خطرات بازرگانانی که بیت کوین را قبول می کنند تأسیس می شود.

قانون بیت کوین لایحه ای بود که اوایل امروز بوکله در توئیتر ارسال کرد و نوشت: “من فقط قانون بیت کوین را به کنگره ارسال کرده ام” و نسخه هایی از این لایحه را به اسپانیایی و انگلیسی بارگذاری کرد.

من فقط #BitcoinLaw را به کنگره ارسال کردم

pic.twitter.com/DljnxsXlyt

— Nayib Bukele (@nayibbukele) June 9, 2021

در این لایحه آمده است: “هدف این قانون تنظیم بیت کوین به عنوان پول قانونی بدون محدودیت با قدرت آزادسازی ، نامحدود در هر معامله و هر عنوانی است که اشخاص حقیقی یا حقوقی دولتی یا خصوصی به آن نیاز دارند.”

این لایحه شامل لیستی از پیشنهادهای جالب از جمله مالیات بر سود سرمایه صفر برای BTC ، پرداخت مالیات مجاز در BTC و همچنین فعالان اقتصادی در صورت ارائه  “هر کس کالایی یا خدمتی بدست می آورد” “باید” BTC را به عنوان پرداخت بپذیرند.

 

 کمیسیون مالی نظر ابتکاری رئیس جمهور nayib bukele را به این معنا اعلام می کند که # بیت کوین لی (LeyBitcoin) تأیید شود که  اجازه می دهد # بیت کوین را به عنوان خزانه قانونی به رسمیت بشناسد.

pic.twitter.com/hPh0OfVgJB

— Asamblea Legislativa (@AsambleaSV) June 9, 2021

طبق این لایحه ، دولت زیرساخت هایی را فراهم می کند که کاربران بیت کوین را قادر می سازد تا در صورت لزوم بلافاصله از BTC به USD تبدیل شوند. علاوه بر این ، دولت “آموزش و سازوکارهایی” برای کمک به شهروندان ناآشنا با بیت کوین فراهم خواهد کرد – زیرا بسیاری از افراد باید نحوه استفاده از دارایی دیجیتال را بیاموزند.

جالب توجه است که ، به دنبال آخرین اعلامیه بوکل ، او عکس پروفایل توییتر خود را به تصویری تغییر داد که دارای چشمهای لیزری آبی است ، در مقابل قرمز که رنگیست معمولاً در الگوهای رفتاری رمزنگاری موجود است.

حرکت رمزنگاری مترقی Bukele شور و شوق بسیاری از سیاستمداران را در سراسر آمریکای لاتین برانگیخته است ، که یا پیشنهادات رمزنگاری خود را تبلیغ کرده اند و یا چشم های لیزر قرمز را برای حمایت از رمزنگاری گذاشتند.

در ۷ ژوئن ، کارلیتوس ریجالا ، نماینده کنگره پاراگوئه ، چشم لیزر در عکس مورد توجه بود و قول داد که اعلامیه بیت کوین در اواخر این هفته انجام شود.

روز بعد ، سناتور مکزیکی ادواردو مورات هینوجوسا فاش کرد که قصد دارد “” ترویج و پیشنهاد یک چارچوب قانونی برای سکه های رمزنگاری در مجلس عوام مکزیک “را ارائه دهد.

در حالی که گابریل سیلوا ، یکی از نمایندگان کنگره پاناما نیز اظهار داشت که قصد دارد در همان روز لایحه طرفداری از رمزنگاری را ارائه دهد.

نظر ترامپ راجع به بیت کوین