بلاکچین باعث تحول دیجیتالی

احراز هویت توسط بلاکچین در HSBC

غول بانکداری جهانی اچ‌اس‌بی‌سی قصد دارد با استفاده از فناوری بلاک‌چین، فرآیند احراز هویت سرمایه‌گذاران و مشتریان شرکتی خود را آسان تر کند.

غول بانکداری جهانی اچ‌اس‌بی‌سی قصد دارد با استفاده از فناوری بلاک‌چین، فرآیند احراز هویت سرمایه‌گذاران و مشتریان شرکتی خود را آسان تر کند . این بانک اعلام کرده است که با موفقیت پروسه احراز هویت خود را روی یک بلاک‌چین خصوصی شروع کرده است .

اچ‌اس‌بی‌سی گروه بانکداری بریتانیایی است، که در زمینه ارائه خدمات بانکداری خرد، بانکداری اختصاصی، بانکداری شرکتی و بانکداری سرمایه‌گذاری، مدیریت سرمایه‌گذاری و مدیریت ثروت، کارت‌های اعتباری و وام‌های مسکن فعالیت می‌کند.

این پروژه با حمایت دولت دوبی عملی شده است. گروه بانکداری اچ‌اس‌بی‌سی اولین عضو فرامرزی و چهارمین عضو اصلی است که فعالیتش را روی «پلتفرم بلاک چینی احراز هویت امارات» آغاز کرده است.

تکنولوژی بلاکچین به صورتی باعث تحول دیجیتال در بانکداری خواهد شد که اینترنت موجب تحول در رسانه‌ها شده است. هرچه ارگان های  مالی بیشتری متوجه می‌شوند که بلاکچین چگونه می‌تواند امنیت، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و بهبود رضایت مشتری را بهبود بخشد، این فناوری بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد.

بلاکچین محیطی برای میلیون‌ها ارزهای مختلف است که پا به عرصه نظام‌های مالی گذاشته‌اند. این فناوری تا به اینجا همه اقداماتی که از طریق بانکداری انجام می‌شد را به خود کاربران واگذار کرده است.

اقداماتی شبیه ایجاد سرمایه، در اختیار دیگران قرار دادن سرمایه، انتقال دارایی‌ها، انجام پرداخت‌ها، ایجاد کسب‌وکاری جدید و ده‌ها استفاده دیگر. بلاکچین به عنوان یک بانک اطلاعاتی غیرمتمرکز عمل می‌کند و با ذخیره تمام اطلاعات مربوط به پرداخت‌ها و جزئیات پروفایل در چندین سرور بلاکچین، به مراقبت از اطلاعات شخصی و مالی کاربران کمک شایانی  می‌کند.

احراز هویت مشکلاتی مانند کشف کلاهبرداری و جلوگیری از حمله سایبری راتسهیل می‌کند. همچنین با استفاده از بلاکچین، نیاز به اشخاص ثالث در سیستم وام‌دهی و اعتبار از بین می‌رود و این باعث می‌شود که سیکل دریافت وام را تسهیل کرده و کاهش نرخ بهره عملی شود. با وجود بلاکچین کلیه عملیات بانکی می‌تواند ارزان‌تر، سریع‌تر و امن‌تر صورت گیرد.

بانک HSBC اولین عضو خارجی در بلاک چین دبی