معرفی پروتکل Horizon

ارائه محصولات دیفای در دنیای واقعی توسط بایننس

صنعت بلاک چین امروزه بیشتر از سال 2017 خودنمایی میکند در واقع ، در حال حاضر این صنعت از سایر صنایع فعلی از جذابیت بیشتری برخوردار است.

ارائه محصولات دیفای در دنیای واقعی توسط بایننس

فناوری Blockchain دارای پتانسیل بیشتری نسبت به حتی ماهرترین علاقه مندان به blockchain است. آخرین جهش NFT به عنوان یادآوری به موقع آن واقعیت عمل می کند. برخی از صنایع ، مانند املاک و مستغلات ، در دنیای فیزیکی و مجازی گام های بلندی برداشته اند و از پتانسیل فناوری بلاک چین استفاده کرده اند.

به عنوان مثال ، مایکل آرینگتون ، بنیانگذار سایت خبری فناوری TechCrunch ، در سال ۲۰۱۷ یک آپارتمان در اوکراین خریداری کرد بدون اینکه به این کشور سفر کرده باشد. کل معامله در بلاک چین اتریوم از طریق قراردادهای هوشمند انجام شد و برای استفاده از ارزهای رمزنگاری شده به طور کامل پرداخت شد.

صنعت بلاک چین امروزه بیشتر از سال ۲۰۱۷ ارائه می شود. در واقع ، این صنعتی است که بیشتر از سایر صنعتهای فعلی در حال حاضر از جذابیت برخوردار است. یک شاخص عالی خروج استعداد از سایر صنایع فناوری به فضای ارزهای رمزنگاری شده است.

Horizon Protocol یک پلتفرم دیفای  DeFi است که هدف آن ایجاد نسخه های دیجیتالی قابل معامله از دارایی های واقعی (دارایی های مصنوعی) در بلاک چین است. Horizon به دلیل ویژگیهای بومی خود در (Binance Smart Chain (BSC مستقر شده است. با این حال ، قابلیت همکاری ، توانایی تعامل با بلاک چین های مختلف را نیز ارائه می دهد. Horizon همه این کارها را برای تحقق وعده خود انجام می دهدکه آن معرفی محصولات مشتق شده DeFi در دنیای واقعی به اکوسیستم DeFi است.

چرا پروتکل Horizon در BSC است؟

BSC ارتقاء بلاک چین اصلی Binance است. این نرم افزار بر اساس الگوریتم اجماع Proof of Staked Authority (PoSA) اتفاق می افتد. BEP20 BNB نماد اصلی BSC است و برای پرداخت هزینه تراکنش در بلاک چین استفاده می شود. دارای فرمت مشابه استاندارد توکن ERC20 اتریوم است.

ویژگی های کلیدی BSC سازگاری با بلاک چین اتریوم ، تراکنش های با سرعت بالا و هزینه کمتر تراکنش است. سازگاری BSC با اتریوم ، گزینه ای واضح را برای توسعه دهندگان ایجاد قرارداد هوشمند و توسعه برنامه های خود ایجاد کرد. BSC از مشکلات مقیاس پذیری رنج نمی برد .

dApp های مستقر در بلاک چین اتریوم را می توان به راحتی پیکربندی کرد تا در BSC اجرا شود. بنابراین ، کاربران BSC می توانند از هر دو جهان بهترین استفاده را ببرند.

این ویژگی ها BSC را برای پروتکل Horizon و همه چیز که امیدوار است به آن برسد ، بی نقص می کند.

پل های زنجیره ای

برای اینکه بلاک چین ها و محصولات بلاک چین بتوانند سطح پذیرش خود را به دست آورند ، باید به بخشی از زندگی روزمره تبدیل شوند ، باید انعطاف پذیرتر و در دسترس تر باشند. آنها برای برقراری ارتباط و تکمیل معاملات بدون موانع فنی ایجاد شده توسط بلاک چین های مختلف ، نیاز به ارتباط روان دارند.

این مشکل بخشی از تصمیم برای راه اندازی پروتکل Horizon در زنجیره هوشمند Binance (BSC) بود. BSC به دنبال حل مشکلات مقیاس پذیری دیفای DeFi فعلی اتریوم است. پروتکل Horizon هزینه معاملات کمتری دارد ، سرعت بیشتری دارد ، پروتکل Horizon در یک مدل کاربر پسند که از پل های بلاکچین مانند Tendermint ، PolyNetwork ، Polkadot و Cosmos استفاده می کند ، عملکرد متقابل زنجیره ای را به کاربران خود ارائه می دهد. این ابزارها قابلیت همکاری با چندین بلاک چین مانند Binance Smart Chain ، NEO Blockchain ، Ethereum Blockchain و غیره را آسان می کنند.

ماهیت دارایی های مصنوعی همچنین بدین معناست که Horizon Protocol می تواند یک پلت فرم یک مرحله ای ارائه دهد که به کاربران امکان دسترسی به دارایی های رمزنگاری مصنوعی و طیف وسیعی از دارایی های مالی دنیای واقعی در BSC با پل هایی به سایر بلاکچین ها  در صورت نیاز را می دهد.

دارایی های مصنوعی در پروتکل Horizon

هدف اصلی پروتکل Horizon ایجاد دارایی های واقعی در بلاک چین است ، بنابراین بازار مشتقات را به سیستم کارآمدتری جذب می کند مثل بلاک چین. این کالاها در پروتکل Horizon دارایی های مصنوعی (zAssets) نامیده می شوند.

zAssets دارای مقداری است که بازتاب معادل واقعی آنها در صرافی Horizon است. پروتکل Horizon از PhoenixOracle ، Chainlink و Band برای پیوند دارایی های مالی و رمزنگاری شده در دنیای واقعی با Horizon Exchange استفاده می کند.

نتیجه

استقرار پروتکل Horizon در BSC به تیم اجازه می دهد تا بلند پرواز باشند. با مقیاس پذیری ، سرعت و هزینه های پایین تراکنش ، تیم توسعه دهنده می تواند بر ابزار مورد نظر پروتکل Horizon تأمین کند.

مانند خانه ای که در بلاک چین با استفاده از قراردادهای هوشمند و ارزهای رمزنگاری شده به فروش می رسد ، منابع مالی سنتی نیز از فناوری بلاک چین سود می برد.  دیفای DeFi برای همه مناسب است و برای تحقق این امر ، همه باید بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. به همین دلیل پروتکل Horizon قابلیت دسترسی به بلاک چین های مختلف را نیز ارائه می دهد.

برای یک بار ، هیچ کس مجبور نیست از آن جا عبور کند. پروتکل Horizon اینجاست تا امور مالی را برای همه بهتر کند.