تحلیلگران گلدمن ساکس

ارزهای دیجیتال گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری نیستند!

تحلیلگران بانک گلدمن ساکس در گزارش ماه ژوئن بازار ارزهای دیجیتال خود می‌گویند به رغم آنکه این بانک به دنبال راه‌اندازی معاملات آتی و مشتقات اتریوم است، اما ارزهای دیجیتال گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری نیستند.

تحلیلگران بانک گلدمن ساکس در گزارش ماه ژوئن بازار ارزهای دیجیتال خود می‌گویند به رغم آنکه این بانک به دنبال راه‌اندازی معاملات آتی و مشتقات اتریوم است، اما ارزهای دیجیتال گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری نیستند.

بخش استراتژی سرمایه‌گذاری این بانک در گزارشی تحت عنوان «ارزهای دیجیتال: زیبایی در چشم بیننده نیست»، عنوان کرده‌اند که بزرگترین خطر برای اکوسیستم ارزهای دیجیتال، افزایش نظارت بر این بازار است.

آن‌ها همچنین می‌گویند که پیشرفت فناوری می تواند بلاکچین را منسوخ کند، حتی اگر این فناوری باعث کارآمدی بیشتر عملکرد شرکت‌ها و محافظت از داده‌های شخصی شود. در پایان هم تحلیلگران گلدمن ساکس بار دیگر درباره مصرف انرژی بیت کوین هشدار داده‌اند و می‌گویند که این امر می‌تواند باعث جلوگیری از پذیرش گسترده‌تر آن شود.

این گزارش در حالی از سوی بخش مدیریت ثروت خصوصی این غول بانکی منتشر شده که خبرها حاکی از گسترش فعالیت‌های این بانک در بخش تجارت ارزهای دیجیتال است.

البته قابل ذکر است که سال گذشته همین موقع ، گلدمن ساکس با استناد به بی ثباتی شدید ارزهای دیجیتال و این واقعیت که “آنها شواهدی مبنی بر محافظت از تورم نشان نمی دهند” ، این موضوع را رد کرد که ارزهای دیجیتال یک کلاس دارایی مناسب هستند اما گلدمن ساکس به آرامی از روند سختگیرانه اولیه خود در برابر ارزهای دیجیتال عقب نشینی کرد.

در آگوست سال گذشته ، گلدمن ساکس علاقه خود را برای ایجاد استیبل کوین خود اعلام کرد و اندکی بعد اعلام کرد که به دنبال استخدام معاون رئیس دارایی های دیجیتال است.

از آن زمان تاکنون ، این غول بانکی گام های بلندی را برای ادغام ارزهای دیجیتال در عملکرد بانکی خود برداشته است.

در ماه مارس، گلدمن ساکس معاملات آتی بیت کوین را برای اولین بار از سر گرفت و در ابتدای ماه جاری ، این پیشنهاد را به سایر شرکت های وال استریت گسترش داد.

ماه گذشته ، مدیر عامل دیوید سلیمان گفت که او فکر می کند “تحول بزرگی” در تنظیم مقررات مربوط به کریپتو در ایالات متحده رخ خواهد داد.

گفتنی است تحلیل‌گران گلدمن ساکس سرمایه‌گذاری کوتاه مدت در کوین بیس را روشی مطمئن برای توسعه این اکوسیستم می‌دانند ولی نسبت به سرمایه‌گذاری بلند مدت در کوین بیس خوش‌بین نیستند زیرا ارزش سهام آن در بلند مدت به افزایش یا کاهش قیمت سایر ارزهای دیجیتال وابسته است.

یک مقام هلندی خواستار ممنوعیت کامل بیت کوین