توکن دیسنترالند بازی در متاورس

ارز دیجیتال Mana چیست؟

در دنیای واقعیت مجازی یا همان متاورس پلتفرم Decentraland از ارز رمزنگاری Mana که توکنی است برای خرید، فروش و تجارت در این سیستم عامل استفاده می‌‌ کند.

ارز دیجیتال Mana چیست؟

در ابتدا برای معرفی ارز دیجیتال دیسنترالند (مانا) باید بگوییم که ارز دیجیتال مانا به عنوان یک توکن بومی و اختصاصی پلتفرم دیسنترالند هم معرفی میشود. دیسنترالند یک بازی رمزنگاری است که در حال حاضر بازیکنان زیادی در آن به کسب درآمد می‌پردازند.

در واقع پروژه دسنترالند ترکیبی از واقعیت مجازی و بلاکچین هست و کاربران می‌تونن با خرید یا جمع ‌آوری توکن‌ های بازی، خرید و فروش و کسب درآمد کنند و یا در  فعالیت های شبکه نقش مدیریتی داشته باشند.

دسنترالند به کاربرانی که ارز دیجیتال این شبکه رو نگه داری می کنن حق رای در تصمیم های مهم و حاکمیتی پلتفرم را می دهد.

ارز دیجیتال مانا از طریق بلاکچین Ethereum ایجاد شده است که یک توکن ERC20 است؛ این بدان معناست که می‌تواند از Smart Contracts برای حراج املاک و مستغلات استفاده کند و این در حقیقت  ویژگی مفیدی برای دنیای دیجیتال آنهاست.

ارز دیجیتال Mana چیست؟

ارز دیجیتال MANA، رمز ارز بومی پلتفرم دسنترالند بوده که بیشتر برای اعطای پاداش و ایفای نقش های مدیریتی در پلتفرم استفاده میشود.همچنین برای خرید کالا های دیجیتال و امکانات درون پلتفرم دسنترالند، ارز دیجیتال MANA استفاده می شود.

MANA جز ۵۰ ارز برتر بازار ارز های دیجیتال هستش و با انتشار اخبار جدید متاورسی بویژه ورود جدی فیس بوک به این فناوری، این توکن را بیش از پیش مورد توجه فعالان بازار ارز های دیجیتال قرار داد.

در پروژه دیسنترالند، دو توکن اختصاصی یا بومی تعریف شده است

توکن لند (LAND)

این توکن معادل قطعه زمینی که درون بازی خریداری می‌کنید در اختیار شما قرار می‌گیرد. که مالکیت و دسترسی شمارا تضمین میکند. توکن لند مبتنی بر استاندارد ERC-721 راه‌اندازی شده است.

 ارز مانا (Mana)

به کمک در اختیار داشتن ارز دیجیتال Mana در بازی می‌توانید اقدام به خرید توکن لند کنید. همچنین کلیه خدمات و کالاها در محیط بازی نیز از طریق توکن مانا قابل دسترسی هستند. همچنین فرایند تصمیم‌گیری و مدیریت حاکمیتی در دیسنترالند بر مبنای تعداد ارز مانای در اختیار است که میزان حق رأی در فرآیند تصمیم‌گیری را مشخص می کند.

 مالکیت فردی در بازی دیسنترالند

همانور که گفتیم مالکیت فردی در بازی از طریق توکن‌های NFT مشخص میشود.یعنی در بازی هر فردی که اقدام به خرید قطعه زمینی می‌کند، در شبکه بلاک‌چین از طریق توکن‌های اختصاصی شبکه، مالکیت قطعه زمین برای فرد تعریف می‌شود و تا زمانی که اقدام به فروش آن نکند، این مالکیت پابرجا می‌ماند.

به بیان ساده تر:

دسنترالند به کاربران این امکان را می دهد تا توکن های لند را با قیمت مانا مدیریت و مبادله کنند.

ارز دیجیتال Mana چیست؟

نگهداری و خرید ارز MANA

از انجا که MANA بر پایه اتریوم فعالیت می کند پس کلیه معاملات بین کیف پول های اتریوم انجام می شود و  توسط شبکه اتریوم تایید می شود و در بلاکچین آن نیز وارد می شود.

بنابراین کلیه کیف پول‌های اتریوم از جمله متامسک، تراست ولت، اکسودوس، ترزور و لجر به عنوان کیف پول مناسب برای ذخیره ارز Mana به شمار می‌روند.

برای خرید ارز دیجیتال مانا شما می توانید  از طریق صرافی های ارز دیجیتال داخلی و  صرافی های آنلاین خارجی اقدام کنید. فقط در ابتدا باید میزان پول خود را به تتر و یا یکی از استیبل کوین ها تبدیل نمایید و سپس در صرافی ها پس از احراز هویت آن را به ارز دیجیتال مانا تبدیل نمایید.

برای خرید ارز دیجیتال Mana می‌توانید از طریق صرافی‌های معتبر خارجی مانند صرافی Binance، صرافی BitZ ، صرافی HBTC،صرافی OKEx و صرافی Huobi Global استفاده کنید.

لیست کامل این صرافی ها را در سایت CoinMarketCap مشاهده نمایید.

ارز دیجیتال Mana چیست؟

MANA ارز دیجیتال خوبی برای سرمایه‌گذاری است؟

با توجه به اینکه سیستم عامل دسنترالند در حال فعالیت است و درآمد کسب می‌کند و صنعت بازی با سرعتی چشمگیر در حال رشد است انگیزه‌های زیادی برای رشد آن در جامعه وجود دارد. همچنین مردم می‌توانند در دنیای دسنترالند مشاغل سودآوری ایجاد کنند که تمامی اینها باعث می شود طی چند سال آینده واقعیت مجازی رشد چشمگیری داشته باشد پس سرمایه گذاری در ارز MANA ایده بسیار جالبی است.

رمزارز مورد استفاده در دنیای مجازی حول مبادلات توکن می‌چرخد کهMANA شامل این توکن ها می شود..

 MANA در آینده

متاورس با الهام از تکنولوژی واقعیت مجازی و بهره گیری از پتانسیل های بی بدیل فناوری بلاکچین می خواهد افراد بتوانند به صورت واقعی در یک دنیای دیجیتالی زندگی کنند و فعالیت داشته باشند که طبیعی است که اقتصاد و  کسب درآمد در متاورس کاملا دیجیتالی باشد.

ارز Mana به عنوان یکی از توکن‌های متاورس شناخته می‌شود. بسیاری از کارشناسان فراگیرشدن متاورس در سطح دنیا را دقیقا مانند اینترنت امری اجتناب ناپذیر می‌دانند. اما زمان وقوع این ماجرا مشخص نیست. با این وجود در صورت عملی شدن رؤیای دنیای مجازی از طریق متاورس، باید منتظر رشد زیاد توکن‌های متاورس و مسلما  ارز دیجیتال مانا باشیم.