اظهارات مدیر عامل جی پی مورگان

از بیت کوین دوری کنید!

مدیر عامل جی پی مورگان ، دیمون ، بیت کوین را “کلاهبرداری” خواند ، توصیه شخصی او به مردم این است که از بیت کوین دوری کنند.

هنگامی که وارن دیویدسون ، نماینده کنگره جمهوری خواه در مورد  دیدگاه های مدیر عامل جی پی مورگان  از وی سوال میپرسد  و در مورد بیت کوین در جلسه ۲۷ می دادرسی کمیته خدمات مالی مجلس نظر او را جویا میشود ، جیمی در جواب میگوید که نظرش نسبت به قبل در واقع، خیلی تغییر نکرده است او میگوید :

“توصیه شخصی من به مردم این است که از بیت کوین دوری کنند. این بدان معنا نیست که بیت کوین در بین مشتریان طرفدار ندارد . این به این معنی است که چگونه باید یک کسب و کار را راه اندازی و اداره کرد.  اگر موفق شوید ماری جوانا را  قانونی  کنید، من ماری جوانا نمی کشم، من نمی خواهم جلوی استفاده مردم از معاملات ارز های دیجیتال را بگیرم. من به مردم نمی گویم که چگونه پول خود را خرج کنند. “

او ضمن تایید بر اینکه مشتریان  همیشه به ارز دیجیتال علاقه دارند، موضع خود را در مورد بیت کوین مشخص کرد. وی ضمن تأکید بر اینکه بیت کوین برای او اهمیتی ندارد، گفت:من به مشتری ها نمی گویم چه کاری انجام دهند.

او روز سه شنبه در اجلاس شورای مدیرعامل وال استریت ژورنال درباره بیت کوین صحبت کرد و گفت:

من واقعاً به بیت کوین اهمیت نمی دهم … هیچ علاقه ای به آن ندارم.می دانم که پس از اعلام این نظر ایمیل‌های مختلفی دریافت می‌کنم.

دیمون، که  بیت کوین را “کلاهبرداری” خواند، در صحبت هایش اضافه می کند که ارز دیجیتال ، چیزی شبیه ارزهای فیات یا طلا نیست:

“دیدگاه شخصی من این است که  وقتی چیزی شبیه به ارز فیات نیست، و چیزی شبیه طلا هم  نیست. خریدار باید مواظب باشد.”

با این حال، به نظر می رسد به طور کلی او نظر مساعدی راجع به  بلاکچین با پشتوانه فیات، دارد.

این مدیرعامل افزود :

ما باید بتوانیم به افراد کمک کنیم که خیلی راحت و با کلیه اطلاعات معاملات را انجام دهند، این وظیفه من نیست که تصمیم بگیرم با پول خود چه کاری انجام دهند. همانطور که می‌دانید تعدادی از شرکت ها بیت کوین را در دارایی های خود قرار می دهند، مانند Microstrategy، Tesla و Square.

با این حال، دیمون طرفدار بلاکچین است و می گوید بلاکچین واقعی است و ما از آن استفاده می کنیم و مردم باید به یاد داشته باشند که واحد پول رسمی، توسط سازمان مالیات یک کشور، حاکمیت قانونی و بانک مرکزی پشتیبانی می شود.

بیت کوین چیست؟ همه چیز درباره بیت کوین