بیت کوین طلای دنیای دیجیتال

استخراج کریپتو در تایلند به دلیل ممنوعیت رمزارز در چین

تایلند یکی از کشورهایی است که از سرکوب کریپتو در چین سرمایه گذاری می کند و سرمایه گذاران خرد به طور فزاینده ای به استخراج کریپتو می پردازند.

استخراج کریپتو در تایلند به دلیل ممنوعیت رمزارز در چین

استخراج ارزهای دیجیتال خرده‌فروشی در تایلند ظاهراً به دلیل تسلیم شدن ماینرهای چینی که توسط مگا ممنوعیت جدید کریپتو این کشور در ماه سپتامبر اجرا شد، تقویت شده است.

به گزارش روز چهارشنبه الجزیره، کارآفرینان تایلندی و مشاغل ارزهای دیجیتال به طور فزاینده ای از استخراج کنندگان چینی برای خلاص شدن از شر ماشین های استخراج رمزنگاری خود سرمایه گذاری کرده اند.

یکی از علاقه مندان به بیت کوین (BTC) مستقر در تایلند و تبدیل به ماینر می گوید: «لحظه ای که چین رمزارز را ممنوع کرد، ما به وجد آمدیم.

ماینر که خواست نامش فاش نشود، ادعا کرد که یک واحد استخراج کریپتو کوچک با انرژی خورشیدی را با قیمت حدود ۳۰۰۰۰ دلار راه اندازی کرده است. او گفت: “من همه چیز را در سه ماه انجام دادم.”

یکی دیگر از کارآفرینان صنعت، Pongsakorn Tongtaveenan، یک تجارت فروش برای دستگاه‌های استخراج کریپتو در تایلند راه‌اندازی کرد و طبق گزارش‌ها، صدها ماینر مدار مجتمع (ASIC) چینی را به سرمایه‌گذاران کوچک محلی فروخت.

طبق گفته Pongsakorn، قیمت ASIC مانند Bitmain Antminer SJ19 Pro به دلیل خروج استخراج کننده چینی قبل از بازگشت به حالت عادی در میان تقاضای رو به رشد محلی، ۳۰ درصد سقوط کرد.

پونگساکورن معتقد است که افزایش محبوبیت استخراج کریپتوهای خرده‌فروشی در تایلند به دلیل افرادی است که به دنبال درآمد پایدار در طول همه‌گیری هستند و همچنین سرمایه‌گذاران نسبت به آینده دارایی‌های دیجیتال خوش‌بین‌تر هستند.

بیت کوین طلای دنیای دیجیتال است. اما دکل استخراج مانند سهام استخراج طلا است: با توجه به قیمت طلا به شما سود سهام پرداخت می شود.

تایلند تنها کشوری نیست که توسعه استخراج کریپتو از خروج ماینرهای کریپتو چین اتفاق افتاده است. کشورهایی مانند ایالات متحده، قزاقستان و روسیه به دلیل سرکوب کریپتوهای چینی شاهد هجوم گسترده عملیات استخراج ارزهای دیجیتال جدید بوده اند.

مطالب مرتبط: تایلند در اوایل سال ۲۰۲۲ “خط قرمز” را برای رمزارزها تعریف می کند

ممانعت تایلند برای استفاده از NFT

محبوبیت فزاینده استخراج رمزنگاری در تایلند با استقبال پررونق ارزهای دیجیتال محلی همراه است، به طوری که گردش مالی در چندین صرافی کریپتو محلی از تنها ۵۳۸ میلیون دلار در سال گذشته به ۶٫۶ میلیون دلار در نوامبر ۲۰۲۱ افزایش یافت.

تقاضای سازمانی برای کریپتو در تایلند نیز به طور قابل توجهی در حال رشد بوده است. در اوایل نوامبر، قدیمی‌ترین بانک تایلند، Siam Commercial Bank، ۵۳۷ میلیون دلار برای خرید ۵۱ درصد از سهام بیت‌کوب، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال تایلند، پرداخت کرد.