استخراج بیت کوین و رمزارز های دیگر

استخر استخراج یا Mining Pool

استخراج استخر یک جز جدایی ناپذیر در بخش استخراج رمزنگاری است ، معماری استخرهای استخراج و مزایای ارائه شده به ماینرهای کوچک ، نشانه های روشنی برای استخراج رمز ارزها به عنوان یک مفهوم مرتبط در صنعت رمزنگاری است.

استخر استخراج یا «ماینینگ پول» (Mining Pool) به معنای جمع شدن گروهی از «ماینرها» (Miner) و ترکیب منابع پردازشی خود با یکدیگر از طریق شبکه است که به منظور افزایش احتمال پیدا کردن یک بلوک جدید یا به عبارت دیگر، استخراج موفق ارز دیجیتال، صورت می‌گیرد.

با توجه به محدودیت های استخراج انفرادی ، بخش مرکزی روشی را برای ترکیب قدرت هش تک ماینرها برای افزایش احتمال یافتن بلوک های جدید ابداع کرده است. این راه حل همان چیزی است که ما آن را استخر استخراج می نامیم. آن را به عنوان یک شبکه هماهنگ از ماینرهای تکی تصور کنید که توافق کرده اند توان محاسباتی خود را برای تولید سطوح خروجی مشابه با مزارع بزرگ استخراج و یا حتی بیش از آنها جمع کنند.

جوایز حاصل از این استخرها بین شرکت کنندگان آنها تقسیم می شود و در نتیجه درآمد کمتری برای هر ماینر به دست می آورد. با این حال ، اگر در نظر بگیریم که استخراج ماینرهای انفرادی حتی در یک بلوک چقدر بعید است ، به نظر نمی رسد دریافت سود کمتر اما با ثبات بیشتر یک معامله بد باشد. منظم بودن پرداخت ها استخراج استخرها را از دوام و جذابیت بیشتری برخوردار می کند.

عملکرد استخر استخراج چگونه است ؟

یک استخر استخراج با اختصاص واحدهای کاری جداگانه به هر یک از ماینرهای خود ، نقش هماهنگ کننده را بر عهده می گیرد. همچنین مشارکت ماینرها را تجزیه و تحلیل و ضبط می کند ، قدرت هش همه ماینرها را به سمت یافتن بلوک های جدید هدایت می کند و از ماینرها با توجه به قدرت تجزیه و تحلیل محاسباتی استفاده میکند.

استخر استخراج چگونه کار می کند؟

استخرهای استخراج برای جلوگیری از همپوشانی کار واحدهای کاری منحصر به فردی را به هر یک از ماینرهای استخر اختصاص می دهند. هر واحد کاری که با موفقیت محاسبه شده باشد ، به شانس کلی استخراج استخر یک بلوک جدید کمک می کند. هنگامی که یک ماینر واحد کاری اختصاص داده شده را تکمیل کرد ، می تواند درخواست بیشتری کند. ظرفیت محاسباتی هر یک از ماینرها، حجم کار اختصاص یافته به آنها را تعیین می کند.

یک روش جایگزین این است که به ماینرهای استخر اجازه دهید حجم کار مورد نظر خود را انتخاب کنند. با این رویکرد ، ماینرها این آزادی را دارند که واحدهای کاری را انتخاب کنند تا زمانی که با دامنه کارهای سایر اعضا درگیر نشوند.

استخرهای استخراج چگونه جوایز را توزیع می کنند؟

استخرهای استخراج از چندین روش برای تقسیم جوایز استفاده می کنند. صرف نظر از نوع فرمول اشتراک گذاری در استخراج ، پاداش پیش بینی شده شما به سهم شما از استخر استخراج معدن تقلیل می یابد.

توجه داشته باشید که سهم پاداش از نتایج حاصل میتواند توسط گروه قبول یا رد شود. سهم پذیرفته شده نشان می دهد که مشارکت یک عضو استخر بر روی احتمال یافتن یک بلوک جدید تأثیر مثبت داشته است.

از طرف دیگر ، سهم  رد شده نشان دهنده کاری است که هیچ تاثیری در موفقیت استخر استخراج ندارد. حتی اگر یک ماینر کارهای واگذار شده را با موفقیت انجام دهد اما نتواند مهلت ارسال را برآورده کند ، تولید آنها در روند کشف سکه استخر تأثیر نمی گذارد و بنابراین سهام آنها رد می شود.

قابل درک است که استخرهای استخراج پاداش اعضا را براساس سهام پذیرفته شده آنها پرداخت میکنند اما توصیه می شود فرمول اشتراک استخر استخراج را قبل از پیوستن به آن یا اتصال دکل خود کاملاً بررسی کنید.

در زیر دو روش اشتراک گذاری وجود دارد که استخرهای استخراج معمولاً از آنها استفاده می کنند:

۱- پرداخت به ازای هر سهم (PPS): در این حالت پرداخت فوری انجام میشود زیرا اعضا می توانند درآمد خود را براساس سهام پذیرفته شده خود برداشت کنند. از این رو ، تا زمانی که استخر استخراج مشارکت شما را به درستی تشخیص می دهد ، نیازی نیست که صبر کنید تا یک بلوک جدید استخراج شود.

۲- متناسب با استخراج موفق (PROP): در این حالت ، پاداش در پایان هر دور استخراج پرداخت می شود. مبلغی که دریافت خواهید کرد به سهم شما از قدرت هش استخر بستگی دارد.

چرا استخراج انفرادی سرمایه گذاری کم سودتری است؟

مانند استخراج واقعی ، استخراج رمزنگاری نیز یک کار پر انرژی است. تفاوت در این است که استخراج کنندگان رمزنگاری با استفاده از منابع محاسباتی برای حل معماهای پیچیده ریاضی ، تجارت خود را به صورت دیجیتالی انجام می دهند.

اولین ماینر برای حل معما ، آخرین معاملات را تأیید می کند و یک بلاک جدید به بلاکچین اضافه می کند. به نوبه خود ، ماینر پاداشی را به صورت سکه های تازه ضرب شده و هزینه هایی که برای هر معامله تأیید شده دریافت می کند. به همین ترتیب ، موفقیت یک ماینر به توانایی آنها در حل این معما قبل از سایر ماینرها بستگی دارد.

با این حال ، این فرآیند به طور فزاینده ای سرمایه پذیر و انرژی بر است. بلاکچین هایی که برای ایمن سازی شبکه های خود از مدل استخراج استفاده می کنند و ضرب سکه های جدید دارند ، معمولاً مشکل استخراج را به روز می کنند و با گذشت زمان پاداش ها را کاهش می دهند. وقتی استخراج کنندگان بیشتری روی بلاکچین فعالیت می کنند ، مشکل استخراج بیشتر می شود.

بنابراین ، ماینرها برای ادامه رقابت باید مجبور به تهیه تجهیزات استخراج گران قیمت و تخصصی شوند. نیاز به نصب سیستم های خنک کننده هزینه های اضافی را متحمل می شود. در نهایت ، ماینرها باید برای کار و خنک سازی تجهیزات خود قبض های گزاف برق پرداخت کنند. با در نظر گرفتن این نکته ، فقط درصورتی که درآمد حاصل از استخراج بیش از هزینه های برق و تعمیر و نگهداری سکوهای استخراج  شود ، یک عملیات استخراج سودآور باقی می ماند.

در نتیجه این عوامل ، استخراج انفرادی به سرعت ناکارآمد می شود زیرا احتمال یافتن بلوک های جدید کم است و هزینه ها همچنان افزایش می یابد. به همین دلیل ، استخرهای استخراج رویکرد امیدوارکننده تری نسبت به استخراج انفرادی در نظر گرفته می شوند.

مزایا و معایب استخرهای استخراج چیست؟

۱-به راحتی می توان گفت که استخرهای استخراج ، روش مقیاس پذیرتری برای شرکت در استخراج رمزنگاری به افراد ارائه می دهند. با ترکیب قدرت محاسباتی ، ماینرهای سازنده می توانند بدون دستیابی به سکوهای استخراج بیشتر یا پرداخت هزینه های بیشتر برای برق ، به موفقیت های بیشتری دست یابند.

۲- پاداش حاصل از استخرهای استخراج به اشتراک گذاشته می شود. بنابراین ، استخراج کنندگان پاداش کمتری دریافت می کنند. با این حال ، در دراز مدت ، استخراج استخر به طور مداوم سودآوری بیشتری نسبت به استخراج انفرادی دارد.

۳- نگرانی دیگر در مورد استخرهای استخراج این است که افزایش تعداد انگشت شماری استخرهای بزرگ منجر به تمرکز بالقوه بخش استخراج شده است. و این استخرهای استخراج می توانند به طور نامتناسبی بر حاکمیت شبکه های رمزنگاری تأثیر بگذارند.

در نهایت ، استخراج استخر یک جز جدایی ناپذیر در بخش استخراج رمزنگاری است. این یک محیط امن را فراهم می کند که در آن افراد ماینر هنوز هم می توانند با عملیات بزرگ رقابت کنند و سود کسب کنند. معماری استخرهای استخراج و مزایای ارائه شده به ماینرهای کوچک ، نشانه های روشنی برای استخراج رمز ارزها به عنوان یک مفهوم مرتبط در صنعت رمزنگاری است.

استفاده از این استخرها به‌شدت برای ماینرها به‌صرفه‌تر است و برای دریافت پاداش هم لازم نیست مدت‌ها منتظر بمانند. درست است که پاداش آن‌ها کمتر می‌شود ولی به دلیل تعداد موفقیت‌ها در استخراج، این پاداش‌ها هم در مجموع به رقم قابل توجهی می‌رسند.

همچنین به دلیل وجود انواع مختلف پاداش‌دهی که در استخرهای مختلف به کار گرفته می‌شود، هرکسی می‌تواند استخر استخراج مناسب خود را پیدا کرده و از مزایای آن بهره ببرد. درست است که استخر استخراج طبیعت غیرمتمرکز بودن ارزهای دیجیتال را تا حدودی نقض می‌کند، ولی به هر حال به‌اندازه‌ای غیرمتمرکز باقی می‌ماند که به نفع همه باشد.

سرقت و استخراج رمزارز از رایانه قربانی (Cryptojacking)