VanEck Bitcoin (XBTF)

استراتژی VanEck بیت کوین در ETF

حجم کمتری در مقایسه با ProShares انتظار می‌رفت، اما Van Eck امیدوار است که هزینه‌های پایین‌تر آن بتواند به آن برتری نسبت به رقبا بدهد.

استراتژی VanEck بیت کوین در ETF

ETF استراتژی VanEck Bitcoin (XBTF) اولین روز معاملاتی اش در ۱۶ نوامبر بسته شد که در مقایسه با راه اندازی های مشابه کمرنگ است.

ETFهای آتی بیت‌کوین، سرمایه‌گذاران را در معرض قیمت‌های بالقوه آینده بیت‌کوین قرار می‌دهند، بدون اینکه آنها را مجبور کنند خودشان بیت‌کوین نگه دارند.

در نزدیکی بازار در هیئت بورس شیکاگو (CBOE)، XBTF حدود ۹٫۵ میلیون دلار دارایی تحت مدیریت (AUM) انباشته بود و طبق investing.com، حدود ۴٫۶ میلیون دلار حجم معاملات روزانه را شاهد بود. این تنها کسری از حجم معاملات روز اول ۱ میلیارد دلاری است که ProShares Bitcoin Strategy (BITO) در۱۹ اکتبر از آن برخوردار شد. در NYSE. BITO از آن زمان تاکنون به ۲٪ بالای تمام ETF ها از نظر حجم معاملات رسیده است.

تامی هوران، رئیس مشارکت های شرکتی در صرافی استرالیایی Swyftx، گفت که این یک راه اندازی بسیار آرام بود، اما VanEck زیاد نگران نخواهد بود. کارمزدهای [کمتر] آنها باید نرخ ثابتی از جریان ورودی را در سه ماهه آینده جذب کند.

“این همیشه پس از همه‌ی هیاهوها پیرامون راه‌اندازی ۱٫۱ میلیارد دلاری ProShares کمی غیرواقعی بود و روندی را که با ETF Valkyrie شاهد بودیم ادامه می‌دهد.”

ETF آتی بیت کوین Valkyrie نیز راه اندازی نسبتا ضعیفی داشت و BTF در اولین ساعت معاملات ۱۷اکتبر علیرغم حجم معاملات ۷۸ میلیون دلاری آن در نزدک ۳ درصد کاهش یافت.

اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF برای بلومبرگ در ۱۷نوامبر توییت کرد و پیشنهاد داد که حجم معاملات XBTF به طور معمول بسیار خوب است، اما به شدت تحت الشعاع BITO قرار گرفته است.

حجم معاملات کمتر در XBTF پس از رد درخواست VanEck برای ETF بیت کوین توسط SEC رخ می دهد. برخلاف ETF آتی، یک ETF نقطه‌ای به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به نگه‌داشتن بیت‌کوین خود، در معرض قیمت فعلی بیت‌کوین قرار بگیرند.

به طور کلی، هوران راه‌اندازی XBTF را ستود اما می‌گوید تا زمانی که یک ETF نقطه‌ای تایید نشود، ETF‌های رمزنگاری پیشرفت نمی‌کنند: «برای صنعت عالی است که ببیند صندوق‌های رمزنگاری تأییدیه نظارتی دریافت می‌کنند، اما تا زمانی که یک ETF نقطه‌ای پذیرفته نشود، هیچ‌کس حاضر نمی‌شود. از نکات اسکی آنها گذر کند.»