شورای نظارت بر ثبات مالی ایالات متحده

استیبل کوین ها به عنوان تهدیدی برای سیستم مالی

FSOC می‌گوید: شورا توصیه می‌کند که تنظیم‌کننده‌های ایالتی و فدرال مقررات و ابزارهای موجود را که می‌توانند برای دارایی‌های دیجیتال اعمال شود ، بررسی کنند.

استیبل کوین ها به عنوان تهدیدی برای سیستم مالی

در گزارش سالانه ای که در روز جمعه منتشر شد، شورای نظارت بر ثبات مالی ایالات متحده یا FSOC نگرانی خود را در مورد پذیرش استیبل کوین ها و سایر دارایی های دیجیتال ابراز کرد.

در مورد استیبل کوین‌ها، FSOC می‌گوید که اعتماد مصرف‌کننده می‌تواند توسط عواملی مانند نقدینگی، عدم وجود تدابیر مناسب، عدم شفافیت در مورد حقوق بازخرید و حملات سایبری تضعیف شود. در این گزارش آمده است: «اجرای استیبل کوین ها در شرایط پرتنش بازار ممکن است پتانسیل ایجاد شوک به اقتصاد و سیستم مالی را داشته باشد».

این گزارش همچنین به تحولات در امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi هشدار می دهد، که در آن استفاده از اهرم بالا می تواند باعث فروش آتش در زمانی که قیمت دارایی پایه کاهش می یابد، شود. این منجر به فراخوان چرخه ای از مارجین و کاهش بیشتر قیمت می شود.

علاوه بر این، این گزارش بیان می‌کند که «کاربران این خدمات به دلیل نوسانات ارزش بازار، مسائل عملیاتی و تهدیدات امنیت سایبری و سایر خطرات با خطر ضرر مواجه هستند». در توصیه های این گزارش، FSOC خواستار تلاش یکپارچه بین مقامات فدرال و ایالتی برای تصویب قوانینی در مورد استیبل کوین ها و ارزهای دیجیتال است.

مرتبط: SEC تصمیم گیری در مورد ETF بیت کوین Bitwise و Grayscale را به تاخیر می اندازد

علیرغم نگرانی‌هایی که در مورد ماهیت بسیار غیرقابل تنظیم صنعت کریپتو وجود دارد، این گزارش پتانسیل نوآورانه آنها را برجسته می‌کند:

“توسعه دارایی های دیجیتال و استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده مرتبط ممکن است فرصتی برای ارتقای نوآوری و نوسازی بیشتر زیرساخت های مالی باشد. توجه و هماهنگی نظارتی با توجه به بازار به سرعت در حال تحول برای دارایی های دیجیتال بسیار مهم است.”