سود دارندگان بیت کوین در ترکیه

اظهارات رئیس جمهور اردوغان در ارتباط با قانون کریپتو

پس از اجرا ، قانون کریپتو یک مدل اقتصادی جدید را اجرا خواهد کرد که به طور بالقوه می تواند به بازیابی ارزش لیر در حال سقوط کمک کند.

اظهارات رئیس جمهور اردوغان در ارتباط با قانون کریپتو

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه گزارش‌های تکمیل پیش‌نویس قانون کریپتو را تایید کرده است که به زودی برای اجرای جریان اصلی در این کشور با پارلمان به اشتراک گذاشته خواهد شد.

در تلاش برای مقابله با کاهش ارزش لیر ترکیه، رئیس جمهور اردوغان در یک کنفرانس مطبوعاتی در استانبول برنامه هایی برای اجرای یک مدل اقتصادی جدید را به اشتراک گذاشت. همانطور که رسانه محلی NTV گزارش داد، اردوغان گفت که صورتحساب ارز دیجیتال آماده است و افزود:

“ما با ارسال آن به مجلس بدون تأخیر در این زمینه اقداماتی را انجام خواهیم داد.”

اردوغان با اذعان به تورم اخیر کشور، گفت که رویداد ارزی مربوط به ریاضیات نیست، بلکه یک موضوع فرآیندی است – که حاکی از احتمال و پتانسیل رشد ارزش لیر است.

“با این درک، ما قصد داریم آن را به نقطه ای خشک هدایت کنیم. اما نرخ ارز قیمت خودش را در بازار پیدا خواهد کرد.”

با معرفی قانون جدید کریپتو، رئیس جمهور در نظر دارد که ترکیه به یکی از ۱۰ اقتصاد بزرگ جهان تبدیل شود. او در صحبت از افزایش قیمت ها در منطقه، برنامه هایی را برای پیگیری افرادی که هر روز چندین بار برچسب سازمان دهندگان لیست قیمت ها را تغییر می دهند، به اشتراک گذاشت. وی در پایان گفت: ما از آنها می خواهیم که افزایش دلار را کاهش دهند.

مطالب مرتبط: با سقوط آزاد پول دولتی لیر، بیت کوین در ترکیه به بالاترین سطح تاریخ خود رسید

در ۲۳ نوامبر، دارندگان بیت کوین در ترکیه از سقوط سریع ارز اجتناب کردند زیرا لیر ۱۵ درصد در دلار برابر ایالات متحده در یک روز کاهش یافت.

رئیس جمهور اردوغان تایید کرد که قانون کریپتو ترکیه برای پارلمان آماده است

نمودار شمع ۱ روزه BTC / TRY (Binance). منبع: TradingView

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، سقوط پول دولتی منجر به رسیدن بیت کوین (BTC) به بالاترین رکورد جدید در برابر لیر ترکیه شد. جفت معاملاتی BTC/TRY در بایننس به ۷۲۳۳۲۹ لیر ترکیه رسید.