بیت کوین 160هزار دلاری !

اعتراض مشینسکی به ایلان ماسک

الکس مشینسکی معتقد است ایلان ماسک قصد کمک به جامعه ارز دیجیتال را ندارد و تنها به دنبال دستکاری بازار است.

مشینسکی و عده ای از کارشناسان معتقدند که ماسک به جامعه رمزنگاری کمک نمی کند بلکه بیشتر به دنبال دستکاری در بازار است. یک کارشناس که ۳۰ هزار دلاری شدن بیت کوین را پیش بینی کرده بود از ۱۲۰ هزار دلاری شدن آن صحبت می کند

الکس مشینسکی، بنیان‌گذار و مدیرعامل سلسیوس (Celsius)، به کوین تلگراف گفته بیت کوین به ۱۶۰,۰۰۰ دلار یا احتمالا کمی پایین‌تر از آن برسد و معتقد است که بیت کوین در سال ۲۰۲۱ هنوز اوج خود را ندیده است.

او با اشاره به اصلاح بیت کوین پس از لمس اوج خود گفته است:

«وقتی قیمت سریعا خیلی بالا می‌رود، بازار مجبور به اصلاح است. توییت‌های من در مارس و فوریه را ببینید که گفتم بازار می‌ریزد و اصلاحی در راه است. من ۳۰,۰۰۰ دلار را پیش بینی کردم.»

اعتراض مشینسکی به ایلان ماسک

او همچنین معتقد است ایلان ماسک قصد کمک به جامعه ارز دیجیتال را ندارد و تنها به دنبال دستکاری بازار است. او می‌گوید ماسک مانند یک توریست در بازار ارز دیجیتال است.

ماسک چندین بار بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را با نظرات خود در فضای مجازی  تخریب کرده است. او در ماه گذشته تصمیم خود برای بهره گیری از بیت کوین در راستای خرید خودروهای برقی تسلا را به خاطر دلشوره های محیط زیستی لغو کرد. چنین عملکردهایی از ماسک به همراه تشدید اقدامات نظارتی چین باعث سقوط ارزهای دیجیتال شد.

طرفداران ارز دیجیتال این نظر رادارند  که بیت کوین در آستانه رکوردهای جدید قرار دارد ولی نظرات ماسک بر خطرات محیط زیستی و بی ثباتی که گفته های او در قیمت بیت کوین به وجود آورده، این آینده خوشبین را تحت تاثیر قرار داده است.

مشینسکی در پایان نیز گفت:

«ثروتمندترین مرد جهان به دنبال مبادله ماشین‌های تسلا با بیت کوین است. این معامله به نفع کیست؟ شما وقتی تسلا می‌خرید ارزش آن کمتر از پولی پرداختی شما می‌شود، اما ارزش بیت کوین هر لحظه زیاد می‌شود. یعنی این به نفع ایلان است و به ضرر شما!»

کشف جدید ایلان ماسک برای دوج کوین!