افزایش 400درصدی ذخایر دولتی

افزایش ذخایر بیت کوین شرکت های دولتی در سال ۲۰۲۱

از زمان کنفرانس Microstrategy "Bitcoin for Corporations" در فوریه 2021، مقدار بیت کوینی که توسط شرکت های دولتی نگهداری می شود، سهم بازار قابل توجهی را از آنچه در ETF های نقدی نگهداری می شود به دست آورده است.

افزایش ذخایر بیت کوین شرکت های دولتی در سال ۲۰۲۱

مقدار بیت کوین که توسط شرکت های خصوصی نگهداری می شود در طول سال ۲۰۲۱ به میزان قابل توجهی افزایش یافته است که بر اساس افزایش نسبت به سال قبل است.

در یک ژانویه ویلی وو، تحلیلگر زنجیره‌ای، در ۳ توییت ادعا کرد که شرکت‌های دولتی که BTC قابل توجهی دارند، سهم بازار را از ETF‌های نقدی به‌عنوان راهی برای دسترسی به قرار گرفتن در معرض BTC در بازارهای سهام عمومی به دست آورده‌اند.

از زمان کنفرانس MicroStrategy “Bitcoin for Corporations” در فوریه۲۰۲۱ این موضوع بیشتر قابل توجه بوده است. هدف سمینار آنلاین توضیح ملاحظات قانونی برای شرکت هایی که به دنبال ادغام بیت کوین در کسب و کار و ذخایر خود هستند،بود.

MicroStrategy مایکل سایلر یک شرکت پیشرو در زمینه هوش تجاری است و به دلیل افزایش قیمت در بیت کوین شناخته شده است و تقریباً ۶ میلیارد دلار دارایی ارز دیجیتال دارد.

در ۳۰ دسامبر، شرکت Saylor 1914 BTC دیگر به ارزش ۹۴ میلیون دلار خریداری کرد. این شرکت از زمان خرید اولیه BT در آگوست ۲۰۲۰، بیش از ۲٫۱ میلیارد دلار سود به دست آورده است.

وو به نموداری از دارایی های بیت کوین در داخل ETF ها و خزانه های شرکت های عمومی که برای مالکیت عمومی از طریق بازارهای سهام در دسترس است، بر اساس داده های خزانه داری شرکتی جمع آوری شده، اشاره کرد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری نقطه‌ای مبادله شده (ETF) BTC را بر خلاف قراردادهای آتی، که در آن شرکت‌ها از طریق قراردادهایی از بازار آتی CME خریداری می‌کنند، نگهداری می‌کنند.

از زمان کنفرانس MicroStrategy “Bitcoin for Corporations” در فوریه ۲۰۲۱، شرکت های دولتی * دارای BTC قابل توجهی سهم بازار را از ETF های نقطه ای ** به عنوان راهی برای دسترسی به قرار گرفتن در معرض BTC در بازارهای سهام عمومی به دست آورده اند.

* شرکت های میکرواستراتژی و معدن عمومی
** عمدتاً در مقیاس خاکستری pic.twitter.com/e18OEfgiEW

– ویلی وو (@woonomic) 2 ژانویه ۲۰۲۲

داده ها نشان می دهد که شرکت مدیریت دارایی ارزهای دیجیتال Grayscale با ۶۴۵۱۹۹ بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داده است. این رقم ۷۱ درصد از بازار گسترده تر را به خود اختصاص داده است، زیرا طبق نمودار BTC دارایی های تمام ETF ها و شرکت ها روی هم به ۹۰۳۹۸۸ رسیده است.

مطالب مرتبط: در سال ۲۰۲۱ سهام ارزهای دیجیتال داغ را از دست داده اید؟ داده ها نشان می دهد که فقط برای خرید بیت کوین و اتریوم پول پرداخت کرده است

MicroStrategy بزرگترین سرمایه گذار شرکتی است که ۱۲۴,۳۹۱ بیت کوین به ارزش حدود ۵٫۸ میلیارد دلار بر اساس BitcoinTreasuries در اختیار دارد. رتبه دوم تسلا حدود ۴۳۲۰۰ سکه به ارزش تقریبی ۲ میلیارد دلار با قیمت های فعلی دارد.

طبق گزارش کوین تلگراف، در سال ۲۰۲۰، میزان بیت کوین شرکت های دولتی در ۱۲ ماه ۴۰۰ درصد افزایش یافت و به ۳٫۶ میلیارد دلار رسید.