پیشنهاد ریپل

افزودن سایدچین های جدید به کیف پول لجر

اکوسیستم ارزهای دیجیتال در حال پیشرفت سریع است و این صنعت را به دوره ای از نوآوری های تکنولوژیکی رهنمون می سازد.

ریپل پیشنهاد می دهد که سایدچین هایی برای اطمینان از فعال بودن سایدچین قرارداد هوشمند در لجر XRP (XRPL) ارائه شود.

این پیشنهاد تحت تأثیر توسعه سریع دیفای در سال های اخیر بوده است.

اکوسیستم ارزهای دیجیتال در حال پیشرفت سریع است و این صنعت را به دوره ای از نوآوری های تکنولوژیکی رهنمون می سازد. این صنعت شاهد معرفی برنامه های غیرمتمرکز (DApps) و امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) بوده است که به نظر می رسد تقاضای زیادی را در بازار جلب نموده اند.

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری Ripple Labs در راستای همگام شدن با این صنعت که به سرعت در حال رشد است، پیشنهاد ارائه سایدچین ها ( یک نوع زنجیره از نوع بلاکچین ) را برای اطمینان از فعال بودن مجاورهای قرارداد هوشمند در لجر XRP (XRPL) داده است.

وی همچنین افزایش تقاضای کاربران برای اجرای قرارداد هوشمند را بخشی از دلیل خود عنوان کرد. این امر برخلاف حمایت طولانی مدت آنها از ویژگی هایی است که ممکن است تمرکز لجر XRP در پرداخت کارآمد را به خطر بیندازد.

امروز من دیدگاه خود را در مورد افزودن سایدچین ها ( یک نوع زنجیره از نوع بلاکچین )به لجر XRP ارائه کردم که مفاهیم بسیاری را در بردارد، اما اساساً هر کسی که بخواهد، می تواند یک سایدچین برای XRPL اجرا کند.

با استفاده از این پیاده سازی، یک یا چند سایدچین با استفاده از نرم افزاری به نام «Federator» به شبکه اصلی XRPL متصل می شوند. سایدچین ها می توانند چشم انداز ریپل را به سمت گروه جدیدی از پیروان ارز دیجیتال سوق دهند. هر کاربر علاقه مند می تواند سایدچین ها را اجرا کند و همچنین دیفای، قراردادهای هوشمند و سایر ویژگی ها را پیاده سازی کند.

مهمتر از همه، می تواند لجر خود را اجرا کند و با ارز بومی خود کار کند. شوارتز به این نکته اشاره کرد که سایدچین ها می توانند سیستم ذخیره، سیستم کارمزد و ظرفیت تراکنش مختص خود را داشته باشند.

بدین ترتیب هر سایدچین می تواند لجر و تراکنش های مختص خود را داشته باشد، همچنین یک سیستم فدریشن که اجازه می دهد تا XRP و توکن های منتشرشده (BTC، فیات، هر چیز دیگری) از یک زنجیره به زنجیره دیگر منتقل شوند. ۶/۳

دارایی های فدریت شده ای که وارد XRPL می شوند در صرافی غیر متمرکز XRPL  (DEX) معامله می شوند. هنگامی که XRP ها وارد سایدچین ها می شوند، از آنها برای لیکوئیدیتی DEX ادغام شده نیز استفاده می شود. هر سایدچین یک حساب «تراست» در شبکه اصلی XRPL خواهد داشت تا از طرف کاربران سایدچین ها به هولد دارایی بپردازد.

سایدچین ها عملکرد XRPL را تغییر نمی دهد

شوارتز با توجه به توسعه سریع دیفای در سال های اخیر، در این زمینه بسیار خوش بین است. از سال ۲۰۱۹، توسعه دهندگان دیفای ۱۱۰ درصد افزایش یافته اند. انتظار می رود امسال این روند افزایش یابد و شرکت ها را مجبور به کشف اکوسیستم نماید. شوارتز همچنین اشاره کرد که برای اجرای کامل باید کارهای زیادی انجام شود. آنها باید سایدچین را بسازند و امکانات بیشتری را به نرم افزار سرور XRPL اضافه کنند.

به گفته وی، آنها برای بهینه سازی پیشنهاد خود به بازخورد جامعه توسعه دهندگان اتکا می کنند.

علاوه بر این، چون هنوز در مراحل ابتدایی هستیم، از جامعه توسعه دهندگان درخواست می کنیم بازخوردهای خود را ارائه نمایند تا این پیشنهاد را بهتر و عملی تر کنیم. ما از جامعه خواسته ایم به طرح پرسش و ارائه بازخورد بپردازند و در گفتگوها مشارکت نمایند.

در حالت فعلی، عملکردهای XRPL با اجرای سایدچین ها تغییر نمی کنند. این امر از مشکلات مربوط به جابجایی XRP و سایر توکن ها بین شبکه اصلی و سایدچین ها ناشی می شود.

تحلیل تکنیکال ریپل ; ۱۰ خرداد