حمایت اوراق قرضه 1 میلیارد دلاری

السالوادور شهر بیت کوین را افتتاح می کند

توسعه شهر بیت کوین همراه با مشارکت فعال شرکت‌های رمزنگاری برجسته از جمله صرافی ارزهای دیجیتال Bitfinex و Adam Back’s Blockstream خواهد بود.

السالوادور شهر بیت کوین را افتتاح می کند

السالوادور همچنان رهبری حرکت پذیرش بیت کوین (BTC) را به عهده دارد، زیرا رئیس جمهور Nayib Bukel راه اندازی شهر بیت کوین را اعلام کرد، که در ابتدا با ۱ میلیارد دلار اوراق قرضه بیت کوین تامین مالی خواهد شد.

این ابتکار برای اولین بار توسط Bukele در کنفرانس هفته بیت کوین السالوادور اعلام شد که به دنبال جشن گرفتن پذیرش جریان اصلی بیت کوین در کشور و افزایش مشارکت شهروندان بود.

رئیس‌جمهور @nayibukele، “من فکر می‌کنم در این #هفته بیت‌کوین اعلامیه‌ای بزرگ خواهیم داشت. بنابراین ما اعلام کرده‌ایم که در حال ساختن اولین #شهر بیتکوین هستیم.” pic.twitter.com/7yHQLyIjBx

– Casa Presidencial (@PresidenciaSV) 21 نوامبر ۲۰۲۱

به قول بوکله :

«در #BitcoinCity ما آموزش دیجیتال و فناوری خواهیم داشت. انرژی زمین گرمایی برای کل شهر و حمل و نقل عمومی کارآمد و پایدار

السالوادور شهر بیت کوین را افتتاح می کند

توسعه بیت کوین سیتی شاهد مشارکت فعال شرکت‌های رمزنگاری برجسته از جمله صرافی ارزهای دیجیتال Bitfinex و Adam Back’s Blockstream خواهد بود. به گفته مدیر ارشد فناوری Bitfinex Bitfinex Paolo Ardoino، این صرافی از طرح بیت کوین سیتی السالوادور با راه اندازی یک پلت فرم اوراق بهادار برای نگهداری اوراق قرضه بیت کوین حمایت خواهد کرد. او اضافه کرد:

«[این پلتفرم] به زودی خانه بسیاری از دارایی‌های دیجیتال داخلی و خارجی خواهد بود که مقررات جدید دارایی دیجیتال را برای کشور توسعه می‌دهند! السالوادور، Bitfinex و Blockstream با هم در حال ساختن تاریخ هستند.

رئیس جمهور تصور می کند بیت کوین سیتی تبدیل به یک شهر کاملاً کاربردی با مناطق مسکونی، مراکز خرید، رستوران ها، یک بندر و «همه چیز در اطراف بیت کوین» شود. علاوه بر این، ساکنان فقط مشمول مالیات بر ارزش افزوده (VAT) خواهند بود که به گفته بوکله برای پرداخت اوراق شهرداری و بقیه برای زیرساخت های عمومی و نگهداری شهر استفاده می شود.

در این کنفرانس، سامسون مائو، افسر ارشد امنیت Blockstream، امکان سنجی منابع اوراق قرضه بیت کوین ۱ میلیارد دلاری را توضیح داد:

با Bitfinex، آنها نهنگ های زیادی دارند. من مشکلی برای پر کردن اوراق قرضه ۱ میلیارد دلاری نمی بینم.”

مائو همچنین به شهروندان اطلاع داد که اوراق قرضه بیت کوین به ارزش ۵۰۰ میلیون دلار مشمول یک دوره قفل پنج ساله می شود و عملاً سرمایه سرمایه گذاری شده را از گردش جهانی خارج می کند. علاوه بر این، این کارآفرین توضیح داد که چگونه افزایش ۱۰ برابری ابتکارات مشابه از سایر کشورها در نهایت نیمی از ۲۱ میلیون سرمایه بازار بیت کوین را از چرخه خارج می کند.

مطالب مرتبط: ۲۰ مدرسه با درآمد بیت کوین در السالوادور

اندکی پس از پذیرش جریان اصلی بیت کوین، دولت السالوادور در حال سرمایه گذاری مجدد سودهای محقق نشده در پروژه های مختلف زیرساختی است.

در اوایل نوامبر، Bukele اعلام کرد که مازاد به دست آمده از حساب بیت کوین تراست برای ساخت ۲۰ مدرسه جدید استفاده خواهد شد:

«زمانی که این پروژه شروع شد، ما به اندازه‌ای که اکنون درآمد داشته‌ایم، در FIDEBITCOIN [حساب دولتی BTC Trust] درآمد کسب نکرده بودیم. بنابراین ما تصمیم گرفتیم ۲۰ مدرسه اول بیت کوین را بسازیم.

در اواسط اکتبر، دولت السالوادور ۴ میلیون دلار از سود بیت کوین تراست خود را برای ساخت یک بیمارستان دامپزشکی جدید در پایتخت، سن سالوادور، سرمایه گذاری کرد.