چرا بیت کوین عرضه نمی شود؟

امید نهنگ ها برای رسیدن بیت کوین به قیمت های بالاتر

به نظر می رسد بالاترین رکورد جدید بیت کوین با کاهش چشمگیر عرضه فعال در ماه های اخیر ایجاد شده است.

امید نهنگ ها برای رسیدن بیت کوین به قیمت های بالاتر

به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران بیت‌کوین به‌طور فزاینده‌ای به امید قیمت‌های بالاتر روی دست خود می‌نشینند و عرضه سهم بیت‌کوین که در سه ماه گذشته غیرفعال بوده، به رکورد ۸۵ درصد رسیده است.

ارائه‌دهنده تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode در گزارش ۸ نوامبر خود “The Week Onchain” نقطه عطف را شناسایی کرد و نتیجه گرفت: “سرمایه‌گذاران فقط سکه‌های خود را خرج نمی‌کنند.”

آدرس‌هایی که بیت کوین خود را طی ۱۲ ماه جابجا نکرده‌اند و به آنها «دارندگان بلندمدت و نهنگ ها» (LTH) می‌گویند، از جمله آن‌هایی هستند که فعال‌ترین سکه‌ها را ذخیره می‌کنند – با آدرس‌های گفته شده روزانه تنها ۶۵۰۰ بیت کوین جابه‌جا می‌شود.

به نظر نمی رسد روند انباشت کند شود، زیرا عرضه سهم در صرافی های متمرکز نیز به پایین ترین سطح ۱۲٫۹٪ کاهش می یابد زیرا BTC به طور فزاینده ای در ذخیره سازی امن قرار می گیرد.

Glassnode گزارش می دهد که بیش از ۵۰۰۰ بیت کوین (تقریباً ۳۳۸٫۶ میلیون دلار) در هفته گذشته از مکان های تجاری متمرکز خارج شده است. این گزارش تاکید کرد:

“بازار احتمالا هنوز در مرحله انباشت آرام است، که با فعالیت کم، خروج ارز بزرگ و هزینه های استراتژیک بسیار کم توسط دارندگان با تجربه مشخص می شود.”

بیت کوین در ۸ نوامبر به بالاترین سطح تاریخ خود به بالای ۶۷۰۰۰ دلار رسید و ارزش بازار آن نیز از تسلا و فیس بوک پیشی گرفت.

این گزارش خاطرنشان می کند که افزایش انباشت بیت کوین از سوی دارندگان بلندمدت به عنوان پیشروی برای بالاترین رکورد قبلی BTC در آوریل نیز عمل کرده است.

عرضه سهم بیت کوین که توسط دارندگان بلندمدت ارائه می شود در آگوست ۲۰۲۰ به بالاترین میزان ۸۰٫۶% رسید و سپس به اوج آوریل ۲۰۲۱ یعنی حدود ۶۶۰۰۰ دلار رسید.

از زمان قیمت ۶۶۰۰۰ دلاری، LTH ها ۰٫۷۳ درصد از عرضه بیت کوین را خرج کردند و مقدار عرضه ای را که داشتند به حدود ۶۸ درصد کاهش دادند.

انباشت نهنگ رکورد آخرین شکست بیت کوین در تمام دوران را به همراه داشت