5 دلیل گسترش NFT ها

انفجار NFT ها در سال ۲۰۲۱

طی سال گذشته ، فروش NFT (توکن غیرقابل تعویض) افزایش یافته است. اما NFT چیست و چرا مردم ناگهان به آن علاقه مند شدند؟

چرا NFT ها در سال ۲۰۲۱ منفجر شدند؟

ایده پشت نشانه های غیرقابل جابجایی ساده است: مانند کارت های معاملاتی یا توپ های بیس بال امضا شده است-یک مورد با هر مورد دیگر متفاوت است. با این حال ، برخلاف کلکسیون های سنتی ، اینها از طریق “شناسه منحصر به فرد” در بلاک چین به طور قابل تأیید منحصر به فرد هستند.

با توجه به این موارد ، بیایید به برخی از دلایل اصلی افزایش NFT نگاه کنیم.

چرا NFT ها در سال 2021 منفجر شدند؟

۱٫ بازارهای بهتر برای سازندگان

بازارهای NFT به شما امکان می دهد دارایی های دیجیتالی خود ، اقلام غیرقابل تعویض ، با مالکیت اثبات شده و اصالت را به خریدار بفروشید. به عنوان فروشنده در بازار NFT ، می توانید اقلام دیجیتالی خود را لیست کرده و جزئیاتی مانند قیمت و کمیابی را تعیین کنید.

این برای هنرمندان و دیگر سازندگان مفید است تا بتوانند در نهایت از آثار خود سود ببرند. به عنوان مثال ، پروژه زمین مجازی Next Earth به زودی یک بازار NFT راه اندازی می کند و کاربران را قادر می سازد تا کپی های دیجیتالی املاک را خریداری کنند ، خواه این کاخ سفید مجازی باشد یا مجسمه سایبری آزادی.

چرا NFT ها در سال 2021 منفجر شدند؟

۲٫ بازارهای توزیع شده در مقابل بازارهای متمرکز

برای اینکه بتوانید کالای دیجیتالی خود را معامله کنید ، ابتدا باید آن را داشته باشید: بر خلاف بازارهای متمرکز که یک نهاد کنترل کاملی بر داده ها و اطلاعات شخصی کاربران دارد ، NFT ها بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده اند که افراد را ملزم به ذخیره کلیدهای خصوصی خود می کند – فقط یک کد مخفی مورد استفاده قرار می گیرد که توسط مالک – به منظور دسترسی به دارایی های دیجیتالی یا NFT های خود.

این رویکرد به این معنی است که هیچ نقطه شکستی وجود ندارد ، بنابراین داده های شما به طور متمرکز بر روی رایانه هایی که تحت کنترل یا کنترل دیگران هستند ذخیره نمی شود ، بلکه در بلاک چین های غیر متمرکز ذخیره می شود که در آن هر گره کپی خود را از آن ذخیره می کند.

به همین دلیل ، طرفداران بلاک چین تشخیص می دهند که یک مقام مرکزی غیر ضروری است و بازارهای توزیع شده مرحله بعدی تکامل تجارت هستند.

۳٫ دفتر اسناد رسمی توزیع شده

یکی از هیجان انگیزترین ویژگی های بلاک چین این است که سیستم دفتری توزیع شده را بدون کنترل متمرکز امکان پذیر می کند و بنابراین تقلب را حذف می کند.

همین امر در مورد توکن های غیرقابل انعطاف و شناسه های منحصر به فرد آنها که دارای ویژگی های هر دارایی دیجیتالی هستند صادق است و به شما امکان می دهد از طریق فرآیند محضری شدن بلاک چین ، منحصر به فرد بودن آن دارایی را تأیید کنید.

اگر شخصی سعی کند اقلام دیجیتالی شما را ارسال کند یا آن را به عنوان کالای خود مطرح کند ، نمی تواند ، زیرا شناسه منحصر به فرد آن را نمی توان به این طریق تکرار یا شبیه سازی کرد.

۴٫ خود نگهبانی

سالهاست که افراد داده های خصوصی خود را در سرورهای cloud  متمرکز که توسط شرکت هایی مانند مایکروسافت ، فیس بوک و گوگل اداره می شوند ، ذخیره می کنند. همانطور که در رسوایی های اخیر حریم خصوصی مشاهده کردیم ، این می تواند یک مشکل امنیتی باشد – داده های شما ممکن است به خطر بیفتد و دیگر کنترل آن را ندارید.

بنابراین هیجان انگیز است که جایگزین امن تر و خصوصی تری وجود داشته باشد-خود مراقبتی داده های خود در بلاک چین. برخلاف فضای ذخیره سازی cloud  سنتی که فایل های شما را در سرورهای راه دور کنترل شده توسط شخص دیگری ذخیره می کند ، بلاک چین اطمینان می دهد که داده های شما متعلق به شما است.

۵٫ تغییر رفتار مصرف کننده

در دو سال گذشته ، ما زمان بیشتری را نسبت به قبل آنلاین گذرانده ایم. وقتی COVID-19 جهان را قفل کرد ، کار دیگری جز کاوش در فضای مجازی وجود نداشت.

تعطیلی های طولانی مدت ، قرنطینه ها و محدودیت های اجتماعی به این معنا بود که این اثر نزدیک به دو سال کامل ادامه داشته است ، که باعث افزایش چشمگیر تماس افراد با دنیای رمزنگاری و البته NFT ها شده است. به طور مشابه ، بسیاری از مردم شغل خود را به دلیل محدودیت هایی که اقتصاد را تحت تأثیر قرار داده بود ، از دست دادند و آنها را برانگیخت تا راه های جدیدی برای کسب درآمد آنلاین مانند ایجاد و فروش NFT پیدا کنند.

با وجود این همه نیروهای قدرتمند در کنار هم ، جای تعجب نیست که NFT ها در سال ۲۰۲۱ شروع به کار کردند و آنها در حال شکل گیری بخش مهمی از نحوه ایجاد و مصرف محتوا هستند.