دانشگاه کمبریج :

اوج آلایندگی بیت کوین مربوط به سال گذشته بود

داده‌های دانشگاه کمبریج و آژانس بین‌المللی انرژی نشان می‌دهد اوج آلایندگی‌های کربنی بیت کوین احتمالاً در سال گذشته میلادی رخ داده است.
اوج آلایندگی بیت کوین مربوط به سال گذشته بود

داده‌های دانشگاه کمبریج و آژانس بین‌المللی انرژی نشان می‌دهد اوج آلایندگی‌های کربنی بیت کوین احتمالاً در سال گذشته میلادی رخ داده است. بر طبق این داده‌ها، مقدار آلایندگی ناشی از استخراج بیت کوین ۴۱۸ گرم دی‌اکسید کربن به ازای مصرف هر کیلو وات ساعت برق بوده است.

تأثیرات زیست محیطی مصرف برق بیت کوین یکی از موضوعات مورد علاقه منتقدان و روزنامه نگاران در مورد ضرب و شتم طرفداران ارز دیجیتال است. اما با استفاده از داده های موجود ، هاس مک کوک ، یک مهندس بازنشسته حرفه ای ، حساب می کند که میزان انتشار کربن بیت کوین “از چند ماه قبل به اوج رسیده است.”

در همین حال،این محقق با تأیید این داده‌ها اعلام کرد اوج آلایندگی بیت کوین چند ماه پیش بوده و خوشبختانه با ممنوعیت‌های اخیر در چین، مقدار آلایندگی ناشی از استخراج بیت کوین حرکتش را به سمت کمتر شدن شروع کرده است. او افزود:

«انتظار می‌رود آلایندگی بیت کوین در بدترین حالت طی ۵ سال آینده بیش از دو سوم کاهش یابد و طی ۱۰ سال بیت کوین هیچ آلودگی نخواهد داشت.»

زیرساخت استخراج بیت کوین طی ۱۲ سال گذشته ایجاد شده است و سرمایه گذاری در انرژی سبز و پیشرفت در تکنولوژی برای استخراج کنندگان به آنها این امکان را میدهد  تا از آخرین و پایدارترین فن آوری برای تولید بیت کوین استفاده کنند.

اطلاعات حاصل از شاخص مصرف برق بیت کوین کمبریج نشان می دهد که استخراج جهانی بیت کوین دارای “شدت شبکه” (انتشار کربن در هر واحد برق مصرفی) است که از میانگین کل شبکه جهانی برق تمیزتر است.

در همین حال ، بر اساس داده های IEA ، اگر استخراج انرژی با پیش بینی های سال ۲۰۲۱ و سال های بعدی ادامه یابد ، شدت آلایندگی  در اواخر سال به اوج خود خواهد رسید.

با طراحی ، رایانه هایی که Bitcoin Core (اساسی‌ترین نرم‌افزار بیت‌کوین بوده و ابزاری برای ذخیره‌سازی بیت‌کوین و مشاهده بلاک‌چین و تراکنش‌های شبکه است) را برای تأیید اعتبار و قرار دادن بلوک های جدید در بلاکچین بیت کوین اجرا می کنند .

این سازوکار اثبات کار ، یا PoW ، گره ها را برای شرکت در شبکه واجد شرایط می کند تا استخراج کنندگان را مجبور به جبران هزینه های برق کند ، و اگر کامپیوتر آنها بخواهد قوانین شبکه را تقلب کند ، خطر از دست دادن هزینه های عملیاتی خود را برای هیچ سود منفرد می کند.

برخی از منتقدان و حتی طرفداران بیت کوین می گویند که مصرف انرژی آن خطرات زیست محیطی را به همراه دارد و ممکن است در گرم شدن کره زمین ناشی از انسان نقش داشته باشد. ایلان ماسک ، مدیر عامل تسلا ، با اعلام این که خودروساز الکتریکی BTC را برای Teslas قبول می کند ، سپس به فروش مجدد کالا می پردازد ، قیمت بیت کوین را در این سال بسیار جنجالی کرد.

ماسک گفت که تسلا شروع به پذیرش مجدد بیت کوین می کند به شرط آنکه ۵۰٪ یا بیشتر از مصرف انرژی استخراج کنندگان به طور منطقی تأیید شود که از منابع “انرژی پاک” است.

مک کوک می گوید بیشتر ادعاهای انتشار بیت کوین بیش از حد جریان دارد:

یکی از ادعاهای “آکادمیک” که به طور گسترده مورد سو استفاده قرار گرفته و هنوز هم به طور گسترده مورد اشاره قرار گرفته این است که بیت کوین به تنهایی دمای کره زمین را ۲ درجه سانتیگراد افزایش می دهد. ”

گزارش بررسی شورای استخراج بیت کوین که این هفته منتشر شد ، بر اساس جواب  پاسخ دهندگان ، ۵۶ درصد مخلوط برق پایدار در سال   ۲۰۲۱ در عملیات استخراج بیت کوین در سطح جهان تخمین می زند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین ;۸ تیر