طی چهار ساعت 450 دلار تغییر قیمت

اولین روز تجارت پرهیجان توکن ICP Dfinity

توکن های "رایانه اینترنتی" Dfinity پس از پنج سال ساخت در نهایت قابل فروش هستند.

راه اندازی توکن سودمند رایانه اینترنتی اولین روز معاملاتی وحشیانه ای را پس از اولین انتظار طولانی مدت آن در صرافی ها شاهد بوده است. رمز ICP از Dfinity در ۱۱ مه در Coinbase Pro و چندین صرافی برجسته از جمله Binance ، Huobi Global و OKEx ذکر شد. طی چهار ساعت ، قیمت توکن تازه راه اندازی شده از بالاترین قیمت روزانه ۷۰۰ دلار به ۲۵۰ دلار رسیده است ، قبل از اینکه ۷۰ درصد را طی ۱۰ ساعت بازیابی کنید تا در زمان نوشتن مقاله ۴۲۵ دلار معامله کنید. Coingecko تخمین می زند که توکن های ICP به ارزش ۱٫۸ میلیارد دلار فقط ۱۴ ساعت از آغاز تجارت معامله شده باشد.

اولین روز تجارت پرهیجان توکن ICP Dfinity

اینترنت رایانه یک پروژه بلاکچین غیرمتمرکز توسط بنیاد Dfinity است. Dfinity وظیفه پروتکل را گسترش عملکرد اینترنت عمومی از شبکه ای می داند که میلیاردها نفر را از طریق پروتکل های استاندارد به یک ابر رایانه جهانی با دسترسی عمومی و براساس پروتکل ICP خود متصل می کند.

این جاه طلبی عالی دارد که با اجازه دادن به توسعه دهندگان برای نصب مستقیم کد خود در اینترنت عمومی – جایگزینی با شرکت های میزبان ، سرورها ، خدمات ابری تجاری و انحصارات فناوری ، جایگزین میراث میلیارد دلاری صنعت اینترنت و فناوری اطلاعات شود.

مانند اتریوم ، این پلتفرم به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه های محاسباتی را در زیرساخت های غیرمتمرکز اجرا کنند. با این حال ، Dfinity مقیاس پذیری برتر نسبت به شبکه اصلی Ethereum’s Layer 1 را ادعا می کند.

در حالی که Dfinity از سال ۲۰۱۶ بر ساخت این رایانه اینترنتی متمرکز بوده است ، به دلیل سیاست توسعه منبع بسته ، بسیاری از کارهای داخلی این پروژه با رمز و راز روبرو شده است. رویداد پرتاب Mercury genesis این پلتفرم در ۷ مه برگزار شد و این به معنای راه اندازی عمومی پلتفرم پس از آغاز کامل شبکه اصلی در دسامبر ۲۰۲۰ است.

رمزهای ICP می توانند در سیستم حاکمیت آن دخیل شوند تا “جوایز رای گیری” بدست آورند یا به “چرخه” هایی تبدیل شوند که می توانند برای تأمین محاسبه قرارداد هوشمند استفاده شوند. بستر رایانه ای اینترنت بر روی یک سیستم عصبی شبکه (NNS) اجرا می شود ، که یک سیستم حاکمیت الگوریتمی باز است که بر شبکه و اقتصاد توکن نظارت دارد.

این سیستم به چندین زیرمجموعه تقسیم شده است که علاوه بر “نورونها” و “قوطی های” که به طور مستقل بر شبکه حاکم هستند ، دارای نشانه های ICP نیز هستند و در وبلاگ Dfinity با جزئیات بیشتری توضیح داده شده اند.

این پروژه جمع آوری کمک مالی را قبل از رونق ICO 2017 تحت عنوان DFN آغاز کرد اما از آن زمان به ICP تغییر نام داده است.