شبکه آزمایشی آلونزو

اولین قرارداد هوشمند بر روی Alonzo کاردانو

براساس به روزرسانی توسعه 11 ژوئن (21 خرداد) ، اولین قرارداد هوشمند بر روی Alonzo ، شبکه عمومی کاردانو (Cardano) ، با موفقیت انجام شده است.

براساس به روزرسانی توسعه ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد)، اولین قرارداد هوشمند بر روی Alonzo ، شبکه عمومی کاردانو (Cardano)، با موفقیت انجام شده است.

نام آلونزو از ریاضیدان آمریکایی آلونزو چرچ برگرفته شده است که تقریباً یک قرن (۱۹۰۳–۱۹۹۵) زندگی کرد. حساب لامبدا توسط وی توسعه داده شده است. این حساب، یک منطق محاسباتی جهانی متشکل از سه عنصر متغیرها، انتزاعات و کاربردها می باشد.

این چهارمین بلاکچین بزرگ، پیشرفت بزرگی در جهت راه اندازی قراردادهای هوشمند Plutus، داشته است  که امکان استقرار طیف وسیعی از برنامه های مالی غیرمتمرکز را فراهم می کند.

همانطور که توسط خبر نگاری های مختلف گزارش شده است، انتظار می رود قراردادهای هوشمند تا ماه سپتامبر(شهریور) به طور کامل راه اندازی و انجام شوند.

شبکه آزمایشی Alonzo Blue در ابتدا برای تعداد محدودی از اپراتورهای سهام، اعضای برنامه پیشگام Plutus و همچنین چندین شریک، در دسترس خواهد بود.

در حال حاضر، تیم توسعه دهندگان در میانه مرحله “Alonzo Blue” قرار دارند. این برنامه برای ایجاد رابط های خط فرمان (CLI) برای نوشتن قراردادهای هوشمند به سبک “Hello World” ، متمرکز شده است.

به محض اینکه شرکاء و پیشگامان بتوانند اسکریپت های اساسی را ایجاد کنند، کاردانو آماده انتقال به “Alonzo White” خواهد بود. طبق گفته Nigel Hemsley ، رئیس تحویل و پروژه های IOHK، آنها باید با موفقیت ثابت کنند که می توانند “ارسال ، اعتبارسنجی و اجرا به زنجیره تامین” را انجام دهند.

در طی آن مرحله، تمام اجزای Plutus ، از جمله کدهای نهایی اپلیکیشن (application backend)، معرفی خواهند شد.

در حال حاضر Altlabs ، Eleks ، Mlabs ، Obsidian و سایر شرکاء، در حال کار بر روی موارد استفاده از قبیل مبادله رمزارز، نقدینگی و  استخرهای سهام ، NFT ها و صرافی، هستند.

هنگامی که تمام اپراتورهای سهام و پیشگامان Plutus بتوانند به آن بپیوندند، این شبکه عمومی در طی مرحله “Alonzo Purple” کاملاً عمومی خواهد بود.

اجرای قرارداد هوشمند در بلاکچین کاردانو که با نام رمز آلونزو شناخته می شود، تأثیر مثبتی بر روی توکن بومی آن یعنی ADA داشته است

همه چیز درباره رنگ بنفش است!

طبق برنامه اجرایی به روز شده Alonzo که در طی آخرین رویداد Cardano 360 ارائه شده است، قراردادهای هوشمند در حدود ماه سپتامبر (شهریور)، به طور کامل راه اندازی خواهند شد.

چندین مرحله متناوب قبل از این اجرا وجود خواهند داشت. کاردانو با Alonzo White، شرکای بیشتری برای اجرای معیارهای عملکرد، به همراه خواهند داشت.

به محض این که رنگ سفید به رنگ بنفش درآید، شبکه آزمایشی کاملاً عمومی خواهد شد. به این معنی که همه پیشگامان Plutus و SPO می توانند در آن شرکت کنند.

بعد از چندین مرحله کوچک، کاردانو به رویداد ترکیب کننده هاردفورک(HFC)، بسیار نزدیک خواهد بود.

اولین قرارداد هوشمند بر روی Alonzo کاردانو

ارتقا کاردانو را قادر به رقابت مطلوب می کند

کاردانو معتقد است که قراردادهای هوشمند عناصر اصلی در تکامل این سیستم عامل هستند. با بروزرسانی جدید ، این پلتفرم امکان رقابت مطلوب با سایر اکوسیستم های DeFi را فراهم می کند. این قابلیت جدید را با Ethereum (ETH / USD) ارائه می دهد ، که هنوز هم پیشرو در فضای DeFi است

رمز بومی بلاکچین Cardano ، ADA ، در حال حاضر پنجمین دارایی ارز دیجیتال بزرگ در جهان است ، با سرمایه بازار ۵۰ میلیارد دلار. علیرغم رکود موجود در بازار ، ارز رمزنگاری شده امسال از رشد مداومی برخوردار است.

بنابراین، آلونزو اولین هاردفورکی است که دوران گوگوئن را به ارمغان خواهد آورد. جدیدترین بروزرسانی در اول آوریل با نام رمز ددالو اتفاق افتاد. بدین وسیله این امکان برای کاربران فراهم شد تا در یک رابط کاربری ساده به توکن های ADA خود دسترسی داشته باشند و همچنین بتوانند تمام توکن های بومی کاردانو را هولد نمایند.

تحلیل تکنیکال کاردانو ; ۸ اردیبهشت