Key Opinion Leader (KOL)

بازاریابی KOL چیست؟

رهبران صاحب نظر (kOL) در زمینه ها و مشاغل خود متخصص هستند. این تخصص حرفه ای باعث میشود هنگام ارائه محصولات یا خدمات توسط آنها به خدمات و محصولات اعتبار و اصالت ببخشند. این تأثیرگذاران زندگی خود را با تأثیرگذاری بر دیگران در شبکه های اجتماعی تأمین می کنند.

KOL مخفف Key Opinion Leader است و می تواند به عنوان کسی تعریف شود که به عنوان یک خبره در یک موضوع خاص در نظر گرفته شده و نظرات وی توسط عموم احترام گذاشته میشود.بازاریابی  به روش KOL  به شما امکان می دهد تا مخاطبان هدف خود را در صنعت خود پیدا کنید. همچنین به شما کمک می کند تا از طریق دهان به دهان در مقیاس بزرگتر اعتبار کسب کنید.

رهبران صاحب نظر (KOL ) چه می کنند؟

رهبران صاحب نظر در زمینه تخصص خود مشغول به فعالیت هستند. برخلاف اینفلوئنسرها ، آنها با تأثیرگذاری امرار معاش نمی کنند. آنها به دلیل دستاوردهای حرفه ای و دانش خود ، متخصصان قابل اعتماد در زمینه خود هستند.

KOL ها یا همان رهبران صاحب نظر می توانند شامل موارد زیر باشند:

۱- پزشکان و دندانپزشکان

۲- سیاستمداران

۳-دانشگاهیان

۴- مشاوران حرفه ای

۵- طراحان

۶-صنعت مالی

بازاریابی توسط KOL معمولاً در این صنایع رایج است ، جایی که موفقیت یک برند می تواند به تایید متخصص بستگی داشته باشد:

۱- مراقبت های بهداشتی

۲-داروسازی

۳-علوم زیستی

۴- تجهیزات پزشکی

۵- آزمایشات بالینی

۶ -سرمایه گذاری

آیا تا به حال در مطب پزشک متوجه تبلیغ داروی خاصی شده اید؟ شرکت های دارویی با پزشکان و دندانپزشکان همکاری می کنند. این متخصصان که همان رهبران صاحب نظر(KOL) هستند به بازاریابی داروهای جدید برای شرکت های دارویی کمک می کنند.

رهبران صاحب نظر (kOL) در زمینه ها و مشاغل خود متخصص هستند. این تخصص حرفه ای باعث میشود هنگام ارائه محصولات یا خدمات توسط آنها به خدمات و محصولات اعتبار و اصالت ببخشند. این تأثیرگذاران زندگی خود را با تأثیرگذاری بر دیگران در شبکه های اجتماعی تأمین می کنند.

ما تأثیرگذاران را دنبال می کنیم (و به آنها گوش می دهیم) زیرا:

۱-  ما شخصیت آنها را دوست داریم یا آرزو داریم مانند آنها باشیم

۲-  بسیاری از افراد دیگر آنها را دنبال می کنند

بازاریابی KOL چیست؟

مزایای بازاریابی KOL چیست؟

بازاریابی KOL به شما امکان می دهد تا مخاطبان هدف خود را در صنعت خود پیدا کنید. همچنین به شما کمک می کند تا از طریق دهان به دهان در مقیاس بزرگتر اعتبار کسب کنید.

تحقیقات نشان می دهد که یک پیشنهاد با تأثیر بالا تا ۵۰ برابر بیشتر از یک توصیه با تأثیر کم ، احتمال خرید را دارد. ایجاد روابط طولانی مدت با KOL به شما امکان دستیابی به قدرت توصیه های با تأثیر بالا را می دهد. همچنین به بازاریابی شما جلوه ای انسانی می بخشد.

مدیریت KOL چیست؟

مدیریت KOL روشی است که برندها ابتکارات بازاریابی خود را با رهبران صاحب نظر و مخاطبان خود سازمان به اشتراک میگذارند.

مدیریت خوب KOL شامل ایجاد روابط واقعی بین برند شما و رهبران صاحب نظر است که با آنها کار می کنید. باید سرمایه گذاری واقعی هر دو طرف به طور مشترک انجام شود.

شما می توانید از مشتری مداری خود برای مدیریت روابط رهبران صاحب نظر و دسترسی به اطلاعات استفاده کنید. پس از شناسایی رهبران صاحب نظر(KOL) که می خواهید با آنها کار کنید ، از طریق ایمیل یا رسانه های اجتماعی تماس بگیرید. سپس ، مکالمه یا مشارکت در پیشنهاد مشتری مداری خود را پیگیری کنید.

اکنون می دانید که چرا باید از قدرت بازاریابی KOL استفاده کنید – اما چگونه رهبران اصلی را برای همکاری پیدا می کنید؟

از آنجا که رهبران صاحب نظر بر اینفلوئنسرها تأثیر می گذارند ، دریابید که افراد تأثیرگذار در صنعت شما به دنبال چه کسانی هستند. تأثیرگذاران صنعت شما در توییتر و اینستاگرام چه کسانی را دنبال می کنند؟

شما همچنین می توانید:

۱-  هشتگ های صنعت محبوب را در اینستاگرام جستجو کنید

۲- کلمات کلیدی مرتبط را در YouTube جستجو کنید

اخبار صنعت را بخوانید تا ببینید رسانه ها به عنوان متخصص در این زمینه از چه افرادی استفاده می کنند، همچنین می توانید از ابزارهای طراحی شده برای کمک به شما در یافتن تأثیرگذارهای دیجیتالی و رهبران صاحب نظر در زمینه خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، ابزاری مانند BuzzSumo و Rand Fishkin’s SparkToro به شما امکان می دهند مخاطبان خود را در جایی که از قبل بصورت آنلاین درگیر شده اند ، جلب کنید:

۱-  پادکست ها و کانال های YouTube که مشترک آنها هستند

۲- وبلاگ ها و وب سایت هایی که به طور منظم می خوانند

۳-حساب هایی که آنها در توییتر ، فیس بوک ، لینکدین و اینستاگرام دنبال می کنند

۵ رهبر صاحب نظر و تاثیرگذار برتر در صنعت رمزنگاری :

۱- ویتالیک بوترین

بوترین نیازی به معرفی هیچ کس که به ارز رمزنگاری شده علاقه مند است ندارد. اما ، آیا می دانید او رابطه عاشقانه خود را با رمزنگاری در سن حساس ۱۷ سالگی آغاز کرد؟ در واقع ، او درست بعد از دبیرستان شروع به نوشتن در مجله هفتگی بیت کوین کرد و به سمت همکاری با مجله بیت کوین رفت.

محدودیت هایی که با بیت کوین مشاهده کرد ، وی را وادار کرد تا بستر شخصی خود ، اتریوم را ایجاد کند تا این کاستی ها را برطرف کند. او هم در وبلاگ خودش و هم در توییتر همچنان نویسنده ای پرکار است. او منبع خوبی برای هرکسی که به رمزنگاری علاقه مند است ، می باشد.

آدرس توییتر:VitalikButerin

۲-اریک وورهیس

اریک وورهیس (Erik Voorhees) یکی از ابتدایی ترین فعالان رمزارزها از سال ۲۰۱۱ در این بازار فعالیت داشته است. وی فعالیت رمزنگاری خود را به عنوان رئیس بازاریابی در BitInstant آغاز کرد. از اینجا ، او در سال ۲۰۱۲ Coinapult و سپس ShapeShift را در ۲۰۱۴ تأسیس کرد.

امروز ، او به عنوان مدیر عامل ShapeShift مشغول می باشد. وورهیس به عنوان یکی از بهترین تأثیرگذاران در بلاکچین و جامعه ارزهای رمزنگاری شده توسط چندین نشریه برجسته رمزنگاری مورد ستایش قرار گرفته است. بهترین قسمت این است که او دوست دارد تجربیات و دانش خود را با جهان به اشتراک بگذارد ، که باعث می شود توییتر وی منبع شگفت انگیز اطلاعاتی باشد.

آدرس توییتر: ErikVoorhees

۳- باری سیلبرت

باری سیلبرت ، بنیانگذار و مدیرعامل گروه ارزهای دیجیتال (DCG) ، مدتی است که بر روند دنیای ارزهای رمزپایه تأثیر می گذارد. شرکت وی منبع اصلی بذرپاشی و سرمایه گذاری برای شرکتهای مبتنی بر رمزنگاری است. سیلبرت همچنین بنیانگذار و مدیرعامل Grayscale Investments است و در عین حال با Coindesk بسیار موفق نیز درگیر است.

اگر می خواهید بدانید که کدامیک از آلت کوین ها ارزش سرمایه گذاری دارند ، سیلبرت بهترین منبع اتخابی برای شماست. پیروی از ورودی های او ممکن است فقط به شما یاد دهد که چگونه یک سکه رمزنگاری خوب برای خود تشخیص دهید.

آدرس توییتر:barrysilbert

۴٫-تیم دراپر

تیم دراپر که به عنوان یک سرمایه گذار فرشته و سرمایه گذار خطرناک شناخته می شود ، Draper Associates را تأسیس کرد ، یک شرکت متخصص در تأمین مالی “پروژه های خارق العاده”. این باور عمومی وجود دارد که اگر Draper درگیر ICO باشد ، احتمال موفقیت وجود دارد. با توجه به اینکه او در سال ۲۰۱۷ از Tezos و Bancor حمایت کرد ، به نظر می رسد این عقیده با واقعیت حمایت شود!

وی همچنین در مورد تدوین یک محیط نظارتی حمایتی برای رمزنگاری ها بسیار مشتاقانه صحبت کرده است. خوراک توییتر وی مخزنی واقعی از اطلاعات در مورد خطرات و فرصت های موجود در فضای رمزنگاری است.

آدرس توییتر:TimDraper

۵-چارلی لی

اگر خالق اتریوم را دنبال کنید ، چگونه می توانید از بنیانگذار Litecoin و مدیر مهندسی سابق Coinbase غافل شوید؟ همچنین شایعاتی وجود دارد ، البته تأیید نشده ، که لی در ایجاد بیت کوین سهیم بوده است. او همچنین مغز اصلی SegWit است. با تعداد دنبال کنندگان خود در توییتر که صدها هزار نفر است ، او قطعاً یک تأثیرگذار عمده در فضای رمزنگاری است.

آدرس توییتر: SatoshiLite

ملاقات ایلان ماسک با ماینر های بیت کوین