بانک‌های بریتانیا شرایط حضور مشتریان خود در عرصه رمزارزها را دشوارتر می‌سازند

بانک بریتانیایی خرید رمزارز از صرافی‌ کراکن و بایننس را ممنوع کرد

TSB در حال انجام اقداماتی است تا از استفاده مشتریان خود از صرافی‌های کراکن و بایننس به منظور خرید ارزهای دیجیتال جلوگیری کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که بانک TSB در حال انجام اقداماتی است تا از استفاده مشتریان خود از صرافی‌های کراکن و بایننس به منظور خرید ارزهای دیجیتال  جلوگیری کند. دلیل این اقدامات نیز امنیت ضعیف این صرافی‌ها عنوان شده است.

بانک بریتانیایی خرید رمزارز از صرافی‌ کراکن و بایننس را ممنوع کرد

بانک‌های بریتانیا شرایط حضور مشتریان خود در عرصه رمزارزها را دشوارتر می‌سازند و هدف از این کار را نگرانی‌های مرتبط با امنیت و کلاهبرداری‌های موجود بیان کرده‌اند.

طبق گزارش روزنامه The Times، بانک TSB در صدد است تا از خرید ارزهای دیجیتال با استفاده از سرمایه‌های تحت مدیریت این بانک توسط مشتریان خود جلوگیری کند. این بانک درباره میزان کلاهبرداری بسیار زیاد مرتبط با صرافی‌های رمزارز در این کشور نگرانی خود را ابراز کرده است.

قطع ارتباط بانک TSB با صرافی‌های رمزارز
نشریه تایمز مدعی است اطلاعات موثقی درباره این موضوع دارد که TSB در صدد ممنوعیت خرید رمزارز با پول نقد در صرافی‌های کراکن و بایننس است. ظاهراً استانداردهای ضعیف امنیتی این پلتفرم‌ها، کار کلاهبرداران به ویژه در خصوص ایجاد کیف پول‌های الکترونیکی را ساده‌تر کرده است.

طبق گزارشات موجود، TSB حداقل ۸۴۹ شکایت مرتبط با کلاهبرداری از تاریخ ۱۵ مارس الی ۱۵ آوریل توسط کاربران صرافی بایننس دریافت کرده است. این بانک مدعی است که تمام تلاش‌های آنها به منظور ارتباط با صرافی بایننس ناموفق بوده است. هرچند، بایننس بیان کرده است که هرگز پیامی از جانب تیم امنیتی این بانک دریافت نکرده است.

سخنگوی بایننس بدون آنکه به TSB اشاره کند بر تعهدات این صرافی مبنی بر حفظ امنیت مشتریان خود تاکید کرده و اطمینان خاطر داده است که سیاست این شرکت، در اولویت قرار دادن این مشکل است. وی گفت:

بایننس در خصوص تعهد و مسئولیتی که در قبال محافظت از کاربران در مقابل کلاهبرداری‌ها دارد بسیار مصمم است. هنگامی که از وجود این شکایات مطلع شدیم، بلافاصله اقدامات لازم را انجام دادیم و سابقه بسیار خوبی در همکاری با مجریان قانون داریم.

صرافی کراکن در این خصوص صریح‌تر صحبت کرده است. استیون کریستی (Steven Christie) رییس جهانی امور حقوقی کراکن اتهامات TSB را رد کرد. هرچند به موضع صرافی کراکن در خصوص کلاهبرداری‌های بانکی اخیر اشاره نکرده است. وی گفت:

ما اتهامات مبنی بر رد درخواست همکاری این بانک توسط کراکن در خصوص کلاهبرداری‌های اخیر را رد می‌کنیم. کراکن فقط در سال ۲۰۲۰ به بیش از ۱۰۰۰ درخواست از جانب مجریان قانون پاسخگو بوده است. کراکن با آژانس‌های مجری قانون همکاری کامل دارد.

سرمایه‌گذاران بریتانیایی شرایط را برای کلاهبرداران آسان می‌کنند

گزارشات کلاهبرداری برای این بانک‌ یک مسأله بسیار حساس است زیرا در سرویس محافظت از کلاهبرداری عنوان شده است که سرمایه از دست رفته طی کلاهبرداری‌ها، به افراد بازگردانده می‌شود. این بانک هم‌چنین در خصوص کلاهبرداری مرتبط با رمزارزها به مشتریان خود هشدار داده است.

تاکنون بانک TSB در خصوص موضع خود در قبال صرافی‌های کراکن و بایننس، بیانیه رسمی صادر نکرده است. هرچند علاقه قانون‌گذاران بریتانیایی در خصوص نظارت بر فعالیت‌های مرتبط با رمزارزها در حال افزایش است.

اخیرا مرجع راهبرد امور مالی انگلستان (FCA) بیان کرده است که تعداد سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال و میانگین دارایی خرده سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

هرچند، FCA هم‌چنین اذعان داشته است که تعداد افرادی که شناخت اندکی از ارزهای دیجیتال دارند اما بر روی این دارایی‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند نیز افزایش یافته است.

این موضوع برای مجریان قانون و آژانس‌های جلوگیری از وقوع جرم بسیار نگران‌کننده است زیرا شرایط را برای کلاهبرداران و مجرمان مهیا می‌سازد تا از تعداد روزافزون قربانیان مبتدی خود بتوانند سوءاستفاده کنند.

بیش از ۲میلیون فرد بزرگسال در بریتانیا رمزارز دارند