در راستای برنامه های دولت برای راه اندازی CBDC

بانک مرکزی اوکراین ارز دیجیتال صادر می کند

پس از موافقت ولودیمیر زلنسکی با لایحه جدید دولت در حال برنامه ریزی برای انتشار اولین CBDC کشور است.

بانک مرکزی اوکراین ارز دیجیتال صادر می کند

به بانک مرکزی اوکراین این اختیار داده شده است که توزیع را تسهیل کرده و مراقب نگهداری ارزهای مبتنی بر بلاک چین باشد. این امر اوکراین را به عنوان یکی از اولین کشورهایی معرفی کرد که در واقع با انتشار CBDC پیش رفت.

hryvnia دیجیتال به زودی در بازار عرضه می شود و شهروندان می توانند از آن برای پرداخت و انتقال به دوستان یا خانواده های خود استفاده کنند. رئیس جمهور اوکراین با تصویب لایحه جدیدی تحت عنوان “خدمات پرداخت” ، به بانک مرکزی اوکراین این فرصت را داد.

مرتبط: CBDC (ارز دیجیتال بانک مرکزی) چیست؟

بانک مرکزی اوکراین در انتظار انتشار این گزارش است

بانک مرکزی اوکراین با تأیید رئیس جمهور در قبال لایحه “خدمات پرداخت” ، که به این بانک اعطا شده است. قانون جدید به بانک مرکزی اوکراین دستور داده بود که با استارتاپ های خصوصی این بخش همکاری کند.

مزایای این لایحه جدید اساساً حول سیستم بانکداری باز است. این لایحه به دنبال تسهیل دسترسی به داده های مصرف کننده از طریق برنامه های شخص ثالث برای سهولت در استفاده است.

ادغام با اتحادیه اروپا

ویژگی های جدید این لایحه بانک همچنین به معماری مالی کشور این امکان را می دهد تا جنبه های پولی قانونی خاصی از اتحادیه اروپا را اتخاذ کند و ادغام روش ها و دستورالعمل های پولی و مالی هر دو کشور را پیاده کند.

ملت برای تأیید توسعه CBDC در ابتدا بسیار فکر کرده اند. این بیم وجود داشت که تأثیر انتشار آن به سیستم مالی موجود آسیب برساند. دولت با درخشش توسعه ساختمان CBDC توافق کرد.