امید خاورمیانه به رمزارز ها

بانک HSBC اولین عضو خارجی در بلاکچین دبی

بانک HSBC قصد دارد با استفاده از فناوری بلاکچین (KYC) ، روند موجود را برای سرمایه گذاران محلی و مشتریان شرکتی بهبود بخشد.
بانک HSBC اولین عضو خارجی در بلاک چین دبی

غول بانکداری جهانی HSBC اعلام کرده است که با موفقیت در بلاکچین خصوصی متمرکز منطقه  (KYC) مورد حمایت دولت دبی قرار گرفته است.

HSBC بانک ، اولین عضو خارج از کشور و موسس چهارم است که در “بسترهای نرم افزاری Blockchain KYC امارات متحده عربی” که توسط دپارتمان توسعه اقتصادی و مستقر در دبی ، تحت عنوان “اقتصاد دبی” ساخته شده است ، زندگی می کند.

بستر های نرم افزاری KYC Blockchain امارات متحده عربی یک اکوسیستم ملی برای تبادل داده های مشتری شما است که بین مقامات صدور مجوز و موسسات مالی در امارات متحده عربی تأیید شده است.

طبق اخبار گلف نیوز ، افزودن بانک HSBC به این پلتفرم این امکان را برای سرمایه گذاران فراهم می کند که با استفاده از داده هایی که قبلاً توسط بانک دیگری از طریق بلاکچین تأیید شده است ، یک حساب دیجیتالی در بانک بین المللی باز کنند.

مدیر توسعه اقتصاد دبی ، عمر المهیری ، با تقدیر از بستر ارائه صرفه جویی در بهره وری و بهبود فضای کلی تجارت در امارات متحده عربی ، اظهار داشت:

“بستر های نرم افزاری Blockchain KYC امارات متحده عربی با کاهش قابل توجه زمان لازم برای ایجاد ارتباط با بانک ها ، سفر حساب بانکی سرمایه گذار را متحول کرده است. این امر باعث بهبود مثبت رتبه امارات در شاخص جهانی سهولت انجام کار می شود. “

این پلتفرم در فوریه سال ۲۰۲۰ تاسیس شد و به بانک ها امکان می دهد روند تأیید هویت را تغییر مسیر دهند ، این روند طولانی و پرهزینه با استفاده از روش های سنتی است.

عضویت در KYC Blockchain شامل بانک ها و موسسات مالی بزرگ محلی از جمله Emirates Islamic ، Emirates NBD ، بانک تجاری دبی ، بانک تجاری ابوظبی ، RAKBANK و بانک مشرق است.

مرتبط: KYC و نیاز مبادلات به آن

خاورمیانه امیدوار است که به یک مرکز مالی دیجیتال تبدیل شود که در مرکز آن دبی قرار گیرد. در ماه مارس ، Cointelegraph گزارش داد که اداره خدمات مالی دبی (DFSA) به تلاش خود برای ایجاد چارچوبی استاندارد برای مقررات ارزهای رمزپایه در شهر ادامه می دهد.

با این حال ، در ماه مه ، مقامات هشدار دادند در مورد ارز دیجیتال دبی اما ارز رمزنگاری شده ای که خود را “ارز دیجیتال رسمی دبی” می داند ، هرگز تأیید نشده است.

آیا خاورمیانه بدون نفت دوام میاورد؟

Nasdaq Dubai اولین صندوق بیت کوین خاورمیانه را تاسیس می کند