توکن طلا چیست؟

بانک SEBA و توکن دیجیتال با پشتوانه طلا

مدیر عامل بانک SEBA)Guido Buehler) می گوید: طلا نقش مهمی در بازارهای سرمایه ایفا می کند. با ارزش بازار بیش از 11 تریلیون دلار، به سرمایه گذاران یک پوشش مطمئن در برابر تورم و ذخیره ارزش بدون توجه به تلاطم اقتصادی ارائه می دهد."

بانک SEBA و توکن دیجیتال با پشتوانه طلا

در دسامبر ۱۵، SEBA Bank، یک پلتفرم بانکداری دارایی دیجیتال دارای مجوز سوئیس، یک توکن دیجیتال تنظیم شده با پشتوانه طلای فیزیکی و قابل تعویض برای تحویل راه اندازی کرد. SEBA ادعا کرد که به دلیل ماهیت سازگار با مقررات و نوسانات پایین قیمت طلا، توکن طلا در نهایت می تواند به عنوان یک استیبل کوین برای معاملات درون زنجیره ای استفاده شود.

به عبارت دیگر، طراحی توکن طلا شباهت به استانداردهای طلا دارد، جایی که پول های دولتی با قابلیت مبادله آنها به طلای فیزیکی سپرده شده است، پشتیبانی می‌شود. در سال ۱۹۷۱، پت. رئیس جمهور ریچارد نیکسون دلار را از استاندارد طلا خارج کرد، جایی که مشخص شد که طبق سیستم برتون وودز ۱۹۴۴، هر ۳۵ دلار را می توان با یک اونس طلا مبادله کرد.

ارزهای دارای پشتوانه طلا به دلیل توانایی خود در حذف تورم فوق العاده معروف هستند – ترسی رایج در بین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال. با این حال، آنها همچنین دارای جنبه منفی طولانی شدن رکود اقتصادی هستند زیرا توانایی دولت ها برای چاپ محرک ها توسط عرضه طلا محدود شده است. در حال حاضر هیچ کشوری در جهان بر اساس استانداردهای طلا یا نقره کار نمی کند.

بوهلر این توسعه را در بیانیه زیر توضیح داد:

“قابل بازخرید مستقیماً از پالایشگاه ها بر اساس تقاضا در هر زمان؛ توکن طلای ما اصطکاک مالکیت طلا را برای سرمایه گذاران برطرف می کند و راه حلی مقرون به صرفه برای داشتن دارایی متناسب با هدف در اقتصاد جدید ارائه می دهد.”

پیش از این، SEBA برنامه‌ای را برای کاربران راه‌اندازی کرد تا بتوانند بازدهی در ارزهای دیجیتال کسب کنند. این اولین بانک در کشور است که مجوز نگهداری دیجیتال را دریافت کرده است.