حمله باج افزار Ransomware

بایدن ، پوتین را به اقدامات بازدارنده دعوت کرد

بایدن تهدید کرد در صورت عدم اقدام پوتین ، اقدامی چشمگیر انجام خواهد داد در مقابل پاسخ پوتین به بایدن نامشخص است.

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا ، ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه را به اقدامات لازم برای مقابله با حمله باج افزار دعوت کرده است. این اتفاق دو هفته پس از دیدار هر دو رئیس جمهور برای گفتگو در مورد حملات سایبری رخ می دهد

کاخ سفید روز جمعه خبر داد که بایدن برای طرح این خواسته با پوتین تماس تلفنی برقرار کرده است. تماس تلفنی بایدن پس از حملات متعدد باج افزار است که ایالات متحده امسال متحمل آن شده است.

آخرین حمله باج افزار در آمریکا علیه شرکت فناوری اطلاعات Kaseya بود که هزاران سازمان دیگر را با استفاده از نرم افزار شرکت تحت تأثیر قرار داد.

REvil ، لباس جرایم اینترنتی مستقر در روسیه ، مسئولیت این هک را برعهده گرفته و خواستار بازپرداخت ۷۰ میلیون دلار برای بازگرداندن عملیات شده است.

این گروه همچنین مسئولیت حمله ماه مه به JBS ، بزرگترین تأمین کننده گوشت در ایالات متحده را بر عهده گرفت هنگامی که JBS هک شد ، آنها مجبور شدند ۱۱ میلیون دلار بیت کوین به این گروه بپردازند تا دوباره به رایانه های خود دسترسی پیدا کنند.

آنچه بایدن در مورد حمله باج افزار به پوتین گفت

اگرچه گفته می شود که هکرها در روسیه مستقر هستند ، آنها برای دولت کار نمی کنند و با آنها همکاری نمی کنند.

انتظار دارد پوتین علیه حملات باج افزار اقدام کند و اگر این کار را نکند عواقبی را به دنبال خواهد داشت.

رئیس جمهور آمریکا همچنین گفت که هر دو کشور ارتباطات خود را تنظیم کرده اند تا به طور منظم درباره این موارد بحث کنند.

پاسخ پوتین به خواسته بایدن

دبیر مطبوعاتی کاخ سفید ، جن پسکی ، که در جلسه توجیهی روز جمعه جزئیات این تماس را ارائه داد ، از بیان پاسخ پوتین به رئیس جمهور بایدن خودداری کرد. وی ، با این حال ، گفت ایالات متحده اقدامات لازم را برای دفاع از مردم و زیرساخت های مهم خود انجام خواهد داد.

وی بر ضرورت اقدام رئیس جمهور پوتین برای اخلال در این گروه های باج افزار تأکید کرد. ما می دانیم که در روسیه و سایر کشورهای جهان فعالیت می کند ، و اطلاعات اضافی یا جدیدی که دولت روسیه این حملات را هدایت کند ، نداریم. ”

اخبار ارز های دیجیتال را از اینجا مشاهده بفرمایید