کاهش ورود استیبل کوین به صرافی ها

بدبینی سرمایه‌گذاران به بیت کوین

ورود استیبل کوین‌ها به صرافی‌ها کاهش یافته است زیرا سرمایه‌گذاران به بیت کوین بدبین شده‌اند اما افزایش صدور USDC می‌تواند نشانه‌ای از قانونگذاری آتی باشد.

ورود استیبل کوین‌ها به صرافی‌ها کاهش یافته است زیرا سرمایه‌گذاران به بیت کوین بدبین شده‌اند. اما افزایش صدور USDC می‌تواند نشانه‌ای از قانونگذاری آتی باشد.

رشد ارزش بازار استیبل کوین‌ها و موجودی در گردش آنها یکی از بهترین اندیکاتورها در خصوص احساس و نظر افراد حاضر در بازار در زمان روندهای صعودی و نزولی است. رصد موجودی تتر و صدور مقدار بسیار زیاد از این استیبل کوین یکی از روش‌های رایجی است که تحلیلگران و معامله‌گران به عنوان افزایش احتمالی قیمت بیت کوین در نظر می‌گیرند.

بدبینی سرمایه‌گذاران به بیت کوین

بررسی دقیق‌تر اطلاعات CryptoQuant نشان می‌دهد که صدور USDT کاهش یافته و تقریبا متوقف شده است، در حالی که موجودی در گردش استیبل کوین‌های رقیب نظیر USDC طی هفته گذشته افزایش یافته است.

با بررسی مقدار ورود استیبل کوین‌ها به صرافی‌ها و میزان ذخیره هر کدام از آنها متوجه می‌شویم که واریز USDC به صرافی‌ها افزایش یافته است، در حالی که این موضوع برای USDT روند نزولی داشته است.

این موضوع بسیار مهم است زیرا صدور تتر نیروی محرکه نوسانات مهم بازار بوده است، اما چالش‌ها و مشکلات قانونی و سوالاتی در خصوص ذخیره این دارایی باعث شده است که قانونگذاران به سختگیری خود در رابطه با این استیبل کوین ادامه دهند.

بدبینی سرمایه‌گذاران به بیت کوین

همانطور که در جدول فوق مشاهده می‌شود، اگرچه موجودی در گردش استیبل کوین‌ها در پنج ماه اول سال ۲۰۲۱ در حال افزایش بوده است و در فروش عمده ماه می نیز بیشتر شده است، اما در آغاز ماه ژوئن و با شروع بازار نزولی، صدور استیبل کوین‌ها نیز متوقف شده است.

تعداد تراکنش‌های ورود استیبل کوین به صرافی‌ها در تاریخ ۲۹ می نیز افزایش یافته است. این موضوع همزمان با افزایش موجودی استیبل کوین و افزایش قیمت بیت کوین به ۴۰,۰۰۰ دلار بود. پس از آن، موج فروش‌ها منجر به بازگشت قیمت بیت کوین به سطح ۳۴,۰۰۰ دلار شد.

ورود استیبل کوین به صرافی‌ها به کمترین سطح خود از ماه اکتبر ۲۰۲۰ تاکنون رسیده است. شاخص ترس و طمع نیز “ترس شدید” را ثبت کرده و این موضوع را اثبات می‌کند که تقاضایی از جانب خرده سرمایه‌گذاران و سرمایه‌گذاران سازمانی وجود ندارد.

قیمت ۳۰,۰۰۰ دلار بیت کوین
اگرچه در ماه ژوئن شاهد کاهش ورود استیبل کوین به صرافی‌ها بودیم اما به نظر می‌رسد این شرایط در تاریخ ۲۱ ژوئن پایان یافته است و به نظر می‌رسد کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از ۳۳,۰۰۰ دلار، دارندگان استیبل کوین‌ها را به سمت خرید این رمزارز در کف قیمت تشویق کرده است.

در این بین، Whale Alert نیز خبرهایی در خصوص صدور و انتقال USDC در تاریخ ۲۱ ژوئن ارائه داده است. وی در توییتر نوشت:

۷۶,۶۷۲,۴۴۴ استیبل کوین USDC در خزانه USDC صادر شده است.

معمولا ورود استیبل کوین به صرافی‌ها به عنوان یک عامل صعودی در نظر گرفته می‌شود. CryptoQuant در این خصوص هشدار داده است، زیرا افزایش صدور استیبل کوین‌ها در گذشته با دوره‌های بلندمدت عدم نوسان قیمت یا کاهش آن همراه بوده است.

بدبینی سرمایه‌گذاران به بیت کوین

این اطلاعات می‌تواند به عنوان یک هشدار عمل کند، زیرا صدور استیبل کوین همواره گویای افزایش قیمت بیت کوین نیست و عوامل دیگری نظیر خرید توسط سرمایه‌گذاران سازمانی به منظور خریدهای آتی یا حتی آماده‌سازی پروتکل‌های دیفای برای افزودن جفت ارزهای USDC، در صدور این استیبل کوین دخیل هستند.

در بلندمدت، تغییر اخیر می‌تواند برای عرصه رمزارزها سودمند باشد زیرا پروژه‌های حسابرسی شده نظیر USDC در نظر قانونگذاران، موجه‌تر و قانونی‌تر جلوه می‌کنند.

بیت کوین و تجربه بدترین سه ماهه بازار خرسی