اشتیاق سرمایه گذاری روی رمز ارز ها

بررسی ۱۳ رمز ارز در شرکت گری اسکیل

صندوق تراست اتریوم گری اسکیل رشد زیادی را در سال 2021 تجربه کرد و سهمش از کل صندوق‌های تراست رمز ارزی به 22 درصد رسید

بررسی ۱۳ رمز ارز در شرکت گری اسکیل

شرکت Grayscale Investment یک شرکت خصوصی با مسئولیت محدود است که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال در جهان را در اختیار دارد.

دارایی تحت مدیریت (AUM) این شرکت در انتهای سال ۲۰۲۰ حدودا ۱۸.۸ میلیارد دلار است. این شرکت بستری برای سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال را برای افراد فراهم کرده است. گری اسکیل با ایجاد صندوق‌های سرمایه‌گذاری در بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم، اتریوم کلاسیک، هوریزن، لایت کوین، استلار، ریپل و زی کش  و بسیاری دیگر از  ارزهای دیجیتال در حوزه رمز ارزها فعالیت دارد.

شرکت گری اسکیل برای محصولات خود از عنوان سهام یا اوراق بهادار استفاده می‌کند. این اوراق بهادار دارای پشتوانه یک رمز ارز، یا سبدی از رمز ارزهاست. کارکرد این سهام، دقیقا مشابه دیگر اوراق بهادار است. این سهام متعلق به صندوق‌های این شرکت هستند. هر صندوق مخصوص سرمایه‌گذاری بر روی یک ارز دیجیتال خاص است. این شرکت همچنین یک صندوق جدا داشته که پشتوانه آن چندین رمز ارز است.

بررسی 13 رمز ارز در شرکت گری اسکیل

همه افراد می‌توانند صندوق سرمایه‌گذاری رمز ارز های شرکت گری اسکیل را خریداری کنند. حداقل سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها ۲۵,۰۰۰ دلار یا ۵۰,۰۰۰ دلار است.

شرکت مدیریت دارایی دیجیتال گری‌اسکیل (Grayscale) اعلام کرد ۱۳ ارز دیجیتال جدید را به لیست دارایی های مورد بررسی خود اضافه کرده است که باز هم علاقه قابل توجهی به دیفای را نشان می دهد.

عمده این توکن ها مربوط به حوزه دیفای هستند ، از جمله ۱inch ، Bancor ، Curve ، Kava ، Kyber Network ، Loopring ، Polygon ، Ren و ۰x.

توکن های بومی شبکه های بلاک چین مقیاس پذیر با سرعت بالا ، Solana ، Near و Dfinity نیز به لیست ارزهای دیجیتال در نظر گرفته شده گری‌اسکیل اضافه شده است.

با رمز ارز های جدید مجموع دارایی های مورد بررسی گری‌اسکیل به ۳۱ عدد می رسد.

گری اسکیل تأکید می کند که “هر دارایی مورد بررسی به یکی از موارد سرمایه گذاری آن تبدیل نخواهد شد” و به نظر می رسد این مطلب در مورد دارایی های تحت بررسی قبلی مانند Cardano ، Eos و Tezos نیز وجود داشته است.

گری اسکیل پنج ارز دیجیتال مورد اعتماد جدید را در ۱۷ مارس گذشته  معرفی کرد که عبارتند از : Basic Attention Token ، Chainlink ، Decentraland ، Filecoin و Livepeer . این پنج ارز دیجیتال در حال حاضر فقط ۰٫۱٪ از دارایی های تحت مدیریت ۳۴٫۴ میلیارد دلاری گری اسکیل را نشان می دهد.

بر اساس گزارشی از CoinShares، تراست‌های گری اسکیل نزدیک به ۷۵ درصد کل ارزش دارایی‌های تحت مدیریت در بخش محصولات سرمایه گذاری کریپتویی سازمانی را تشکیل می‌دهند. انتظار داریم بعد از افزوده شدن چند رمز ارز جدید به صندوق‌های تراست گری اسکیل این سهم افزایش پیدا کند.

بیشترین سهم (۷۳ درصد) متعلق به صندوق تراست بیت کوین (Grayscale Bitcoin Trust) گری اسکیل است. اگر کل محصولات سرمایه گذاری کریپتویی (در شرکت‌های مختلف) را در نظر بگیریم، سهم بیت کوین به ۵۶ درصد کاهش پیدا می‌کند. این به معنی علاقه بیشتر گری اسکیل به اولین رمز ارز دنیا است.

صندوق تراست اتریوم گری اسکیل رشد زیادی را در سال ۲۰۲۱ تجربه کرد و سهمش از کل صندوق‌های تراست رمز ارزی به ۲۲ درصد رسید. بیت کوین و اتریوم در مجموع ۹۵ درصد محصولات سرمایه گذاری رمز ارزی گری اسکیل را تشکیل می‌دهند. سایر موارد، فقط ۵ درصد سهم دارند. گفتنی است از ابتدای سال جاری میلادی، بیش از ۲٫۳ میلیارد دلار در صندوق‌های تراست گری اسکیل سرمایه گذاری شده است.

تحلیل تکنیکال شاخص کل رمز ارز ها ; ۲۳ خرداد