برزیل دیجیتالی تا 2022 ...

برزیل به سمت پرداخت های دیجیتالی حرکت می کند

بانک مرکزی برزیل CBDC 2022 را راه اندازی می کند.

برزیل به سمت پرداخت های دیجیتالی حرکت می کند

ژائو مانوئل پینو د ملو ، مدیر بانک مرکزی برزیل (BCB) با تاکید بر اهمیت ارزهای دیجیتال خاطرنشان کرد که این کشور در حال بررسی راه هایی برای تغییر از ارز کاغذی به ارز دیجیتال در سال های آینده است.

مدیر بانک مرکزی برزیل این موضوع را در سمپوزیومی که برای ذینفعان برای بحث در مورد امکان و قابلیت ارزهای دیجیتالی و نحوه انجام مهاجرت از ارز دولتی به روش پرداخت دیجیتالی برگزار شد ، اعلام کرد.

به گفته ملو ، برای شروع ابتکار عمل و تغییر موفقیت آمیز روش پرداخت دیجیتالی ، بانک مرکزی برزیل باید از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) استفاده کند.

ملو ، رئیس بخش سازمان نظام مالی و بخش حل و فصل در بانک مرکزی برزیل توضیح داد که استفاده از CBDC به بانک کمک می کند تا به چشم انداز خود برسد. وی خاطرنشان کرد: اگر ارز دیجیتال دولتی به خوبی طراحی و سازماندهی شود ، می تواند باعث افزایش شمول مالی کشور و همچنین کاهش هزینه و زمان پرداخت های فرامرزی شود.

با این حال ، مدیر بانک تأکید می کند که راه اندازی CBDC دولتی مستلزم توجه و بررسی دقیق برای جلوگیری از نقض قوانین حفاظت از داده ها و جلوگیری از حملات سایبری است. وی همچنین اظهار داشت که راه اندازی CBDC در شرایطی رخ می دهد که بتواند کارایی و شفافیت بیشتری را برای معاملات به ارمغان آورد.

بانک مرکزی برزیل CBDC 2022 را راه اندازی می کند

روبرتو کامپوس نتو ، رئیس بانک مرکزی برزیل نیز اخیراً اعلام کرده است که این کشور می تواند از سال آینده ارز دیجیتالی دولتی خود را عرضه کند.

طبق گزارشات ، این کشور به طور فعال در حال کشف ارزهای دیجیتالی است و گزارش فعلی نشان می دهد که الزامات برای پذیرش CBDC برزیل در عرض دو تا سه سال محقق می شود.

نتو که دارای مدرک کارشناسی ارشد و لیسانس در رشته اقتصاد از UCLA است ، در حال پیروزی در یک دوره جدید است و خاطرنشان می کند که بانک مرکزی باید به نوآوری ، آزمایش ارزهای دیجیتالی و چگونگی کسب درآمد بهتر از داده ها ادامه دهد. وی در ادامه اشاره کرد که قوانین ارزی برزیل به سال ۱۹۶۰ برمی گردد و باید مورد تحقیق و به روز رسانی قرار گیرد.

علاوه بر این ، ملو همچنین از کشورها خواسته است تا به دنبال ایجاد یک ارز دیجیتالی دولتی باشند که بتواند بین کشورهای مختلف استفاده شود. به گفته وی ، اگر از آن رونمایی شود ، رشد اقتصادهای ملی تسهیل می شود و همچنین از جایگزینی های ناخواسته پول رایج یک کشور با ارز دیگری جلوگیری می شود.