تعطیلی تاسیسات بزرگ ماینینگ در چین

برنامه ماینرهای چینی برای سبز شدن

برخی ماینرها با همکاری شرکت‌های تولید انرژی از خورشید و باد قصد دارند از انرژی‌های اضافی تولید شده آنها برای استخراج بیت کوین استفاده کنند تا از هدررفت انرژی جلوگیری شود.

ماینرهای چینی برای تطبیق با وضعیت جدید ایجاد شده در این کشور برنامه‌هایی دارند. برخی از این ماینرها قصد دارند از منابع انرژی‌های تجدیدپذیر برای ریگ‌های ماینینگ خود استفاده کنند.

مقامات چینی در ماه گذشته تعطیلی استخراج بیت کوین  را به دلیل مصرف بالای انرژی و آثار زیست‌محیطی آن را موجب شده‌اند. به گفته مقامات یکی از مقصرهای بزرگ در برآورده نشدن طرح‌های سبز و با هدف کم کردن کربن آزاد شده در محیط،  استخراج ارز دیجیتال بوده‌اند.

حالا برخی ماینرها تصمیم گرفته‌اند یک گام به عقب بردارند. آنها با همکاری با شرکت‌های تولید انرژی از خورشید و باد قصد دارند از انرژی‌های اضافی تولید شده آنها برای استخراج بیت کوین استفاده کنند تا از هدررفتن انرژی جلوگیری شود.

در فرایند ماینینگ انرژی زیادی صرف سیستم محاسباتی برای حل میلیون‌ها مسئله پیچیده در هر ثانیه می‌شود. این محاسبات در هر تراکنش صورت می‌گیرد و برای نگهداری، خنک‌سازی و کارکرد دستگاه‌ها انرژی زیادی مصرف می‌شود.

کشورهایی مانند چین در چنین مواردی بسیار سخت‌گیر هستند. این ممنوعیت‌ها باعث شده ماینرهای چینی برای مهاجرت به مناطق دیگری مانند تگزاس، صربستان و آرژانتین اقدام نمایند. این مشکلات همچنین باعث روی‌آوردن به منابع غیرمعمول از جمله آتشفشان‌ها و کود گاوی برای تأمین انرژی استخراج شده است.

مقامات چینی تعطیلی تاسیسات بزرگ ماینینگ در چین از نظر بعضی تحلیل گران یک خبر بنیادی صعودی به شمار می رود را به منظور تبعیت از برنامه های کاهش آلودگی محیط زیست توسط دولت این کشور آغاز کرده اند. با گسترش نظارت دولت، استخرهای ماینینگ بزرگ چینی قصد دارند با وجود ده برابر بودن هزینه ها در کشورهای دیگر، به خارج از مرزهای چین نقل مکان کنند.

با اینکه معاملات ارز دیجیتال در این کشور محدود است، ماینینگ محبوبیت خاصی دارد و بخش اعظم هش پاور شبکه بیت کوین از چین تامین می شود. سخت گیری و تعطیلی تاسیسات ماینینگ در چین چیز جدیدی نیست اما برنامه های زیست محیطی باعث شده در برخی استان های این کشور ماینینگ به عنوان مانع بزرگی برای برآوردن اهداف برنامه های زیست محیطی شناخته شود.

اگرچه قبلا هم دولت چین در این مورد مواضع منفی داشته اما این بار روش سخت گیرانه تری را در پیش گرفته به نحوی که دارندگان بزرگترین استخرهای ماینینگ به این نتیجه رسیده اند که استخراج ارز دیجیتال در مقیاس وسیع در این کشور دیگر عملیاتی نیست و تنها ماینرهای کوچک می توانند ماینینگ خانگی را انجام دهند.

تعطیلی تاسیسات بزرگ ماینینگ در چین از نظر بعضی تحلیل گران یک خبر بنیادی صعودی به شمار می رود زیرا در نهایت به تمرکززدایی هش ریت استخراج بیت کوین منجر می شود.

چین به ماینرهای استان یون نان هم اولتیماتوم داد