مقررات رمزارز ها در بریتانیا

بریتانیا به دنبال قانونی برای مسدودسازی کیف پول‌های دیجیتال

 مقامات پلیس بریتانیا می‌گویند قوانین کنونی مسدودسازی حساب‌ها، به آنان اجازه مسدود کردن کیف پول‌های ارز دیجیتال را نمی‌دهد.

بریتانیا در قبال ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و … قوانین مشخصی را اتخاذ نکرده است. مدیر بانک انگلستان از ضرورت وجود قانون‌گذاری در این حوزه خبر داد و اعلام کرد:

به‌منظور مبارزه با فعالیت‌های غیرقانونی، بالا بردن یکپارچگی بازار و حفاظت از سلامت سیستم اقتصادی کشور، قانون‌گذاری در اکوسیستم ارزهای دیجیتال بهترین گزینه پیش روست.

نگرانی‌های دیگر در استفاده از ارزهای مجازی به‌عنوان شیوه پرداخت توسط افراد مختلف از نقطه‌نظر پول‌شویی، مالیاتی و استفاده تأمین مالی تروریسم و جرائم سازمان‌یافته نشأت می‌گیرد.

گمرک سلطنتی بریتانیا در ارتباط با مسئله مالیات در حوزه ارزهای دیجیتال اذعان داشته که به دلیل ذات منحصربه‌فرد ارزهای دیجیتال نمی‌توان آنها را مستقیماً با دیگر فعالیت‌های سرمایه‌گذاری یا مکانیزم های پرداخت مقایسه نمود.

اخذ مالیات بر درآمدهای این حوزه بسته به نوع فعالیت و طرفین درگیر متفاوت خواهد بود. مالیات بر ارزش‌افزوده تنها زمانی قابل اخذ خواهد بود که، ارزهای دیجیتال در ازای کالا یا خدماتی در داخل بریتانیا مبادله شوند.

 و در حال حاضر پلیس بریتانیا در حال لابی با دولت درباره تغییر قانونی است که به آن‌ها اجازه مسدود کردن کیف پول‌های ارز دیجیتال را می‌دهد.

مقامات پلیس بریتانیا می‌گویند قوانین کنونی مسدودسازی حساب‌ها، به آنان اجازه مسدود کردن کیف پول‌های ارز دیجیتال را نمی‌دهد و همین مساله باعث شده است تا پلیس نتواند جلوی انتقال وجوه توسط تبهکاران را بگیرد.

میک گالاگر، کارآگاه بازنشسته پلیس متروپولیتن لندن به نشریه تایمز در این باره گفته است: «قوانین مرتبط با مسدود کردن دارایی‌ها منسوخ شده است و به همین دلیل پلیس نمی‌تواند به راحتی ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین را توقیف و مسدود کند.»

او می‌گوید باید تمام قوانین مرتبط با پولشویی که درباره پول نقد و سایر دارایی‌ها اجرا می‌شوند درباره ارزهای دیجیتال هم اجرا شوند.

اما چون قانون از کلمه “حساب” استفاده کرده است، پلیس نمی‌تواند ارزهای دیجیتال را مسدود کند؛ چرا که ارز دیجیتال در کیف پول نگهداری می‌شود.

گالاگر معتقد است برای اجرا شدن صحیح قانون، تنها کافی است کلمه کیف پول به متن قانون اضافه شود.

فروش کل ذخایر بیت کوین شرکت سرمایه گذاری رافر