فهرست AFR شامل ;

بنیانگذاران رمزنگاری در صدر فهرست ثروتمندان جوان استرالیایی

بر اساس بررسی مالی استرالیا ، هفت نفر از 87 ثروتمندترین کارآفرین استرالیا با سن 40 سال و کمتر ، بنیانگذاران کریپتو هستند.

بنیانگذاران رمزنگاری در صدر فهرست ثروتمندان جوان استرالیایی

فهرست AFR شامل ۸۷ نفر از ثروتمندترین کارآفرینان استرالیایی ۴۰ ساله و کمتر است که هر کدام دارای ارزش خالص بیش از ۳۶ میلیون دلار استرالیا (۲۶٫۹ میلیون دلار) هستند.

در صدر این لیست ملانی پرکینز و کلیف اوبرشت، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل (COO) ارائه دهندگان نرم افزار طراحی گرافیک محبوب Canva قرار دارند. دارایی خالص این زوج متاهل ۱۶٫۵ AUD (12.3) میلیارد دلار است.

هفت نورپرداز کریپتو در فهرست «جوان ثروتمند» سال ۲۰۲۱ بررسی مالی استرالیا (AFR) معرفی شده‌اند، از جمله ذهن‌هایی که در پشت برخی از پروتکل‌های پیشرو در بخش‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) قرار دارند.

 پروتکل معاملاتی  Synthetix

کین وارویک، بنیانگذار پروتکل معاملاتی مشتقات Synthetix به عنوان ثروتمندترین چهره رمزنگاری در استرالیا رتبه بندی می شود و در رتبه هفتم قرار می گیرد و دارای ارزش خالص تخمینی ۸۷۹ میلیون AUD (657 میلیون دلار) است.

کین Synthetix را در سال ۲۰۱۷ تأسیس کرد و این پروتکل شامل یک پروتکل صدور دارایی مصنوعی غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم است که از طریق دارایی های مصنوعی در معرض طیف گسترده ای از بازارها مانند ارزهای دیجیتال، سهام و کالاها قرار می گیرد.

Synthetix به عنوان بیست و دومین پروتکل بزرگ DeFi با ارزش کل قفل شده (TVL) 2.2 میلیارد دلار رتبه بندی می شود، در حالی که توکن SNX بومی آن هشتاد و پنجمین دارایی رمزنگاری بزرگ با سرمایه ۱٫۹ میلیارد دلار است.

Synthetix در مجموع ۴۶٫۱ میلیون AUD (34.46 میلیون دلار) در شش دور مالی جمع آوری کرده است. طبق گزارش Crunchbase، این دور شامل مشارکت پارادایم، Coinbase Ventures و IOSG Ventures بود.

ایلوویوم و برادران وارویک

کین وارویک تنها عضو خانواده در این لیست نیست و سه برادرش به نام‌های آرون، گرانت و کایران نیز امسال در این لیست حضور دارند.

این سه برادر در سال ۲۰۲۰ بازی ارز دیجیتال بازی برای کسب درآمد را پایه گذاری کردند. Keiran با دارایی خالص ۴۶۳ میلیون دلار استرالیا (۳۴۶ میلیون دلار) در رتبه ۲۲ قرار دارد، در حالی که آرون با ۴۲۵ میلیون دلار استرالیا در رده ۲۶ قرار دارد. و Grant با ۱۹۶ میلیون دلار استرالیا در رده ۳۴ قرار دارد.

علیرغم اینکه بازی Illuvium در حال حاضر هنوز در حال توسعه است، ILV رتبه بندی ارزش بازار را در سال جاری در بحبوحه رشد قیمت شهاب سنگی افزایش داده و در حال حاضر با سرمایه ۷۲۱ میلیون دلاری در رتبه ۱۴۵ قرار دارد.

تا به امروز، ایلوویوم ۵ میلیون دلار از یک دور مالی که شامل مشارکت Framework Ventures و IOSG Ventures بود، جمع آوری کرده است.

ماینرهای پایدار بیت کوین

برادران دانیل و ویلیام رابرتز نیز در این فهرست قرار گرفتند و این دو نفر با مجموع ۴۸۴ میلیون دلار استرالیا در رده نوزدهم قرار گرفتند. این دو اوایل سال جاری یک شرکت استخراج بیت کوین (BTC) با تمرکز بر انرژی پایدار با نام Iris Energy تاسیس کردند. کوین تلگراف در ماه ژوئیه گزارش داد که این شرکت به دنبال جذب ۲۰۰ میلیون دلار برای آماده شدن برای عرضه عمومی در بورس نزدک است.

هفته گذشته این شرکت برای عرضه اولیه عمومی (IPO) به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای جمع آوری ۱۰۰ میلیون دلار درخواست داد. این شرکت قصد دارد تا اواخر سال جاری سهام خود را تحت عنوان REN فهرست کند.

مرتبط: عرضه اولیه (IPO) توسط آیریس انرژی عمومی

سرجینکو به شهرت رسید

در نهایت، سرگئی سرگینکو مستقر در سیدنی با ارزش خالص ۹۷ میلیون AUD (72.5 میلیون دلار) در رتبه ۶۰ قرار گرفت که بخشی از آن به دلیل همکاری با Chronobank، یک شرکت مبتنی بر بلاک چین است که او در سال ۲۰۱۶ تأسیس کرد و فرآیندهای استخدام را ساده می کند و به کارگران با پرداخت دارایی های رمزارز امکان بدست آورن رمزارز را می دهد.

وب‌سایت Chronobank می‌گوید: «این شرکت متخصصان منابع انسانی و استخدام را با فناوری بلاک چین قدرتمند می‌کند، و همچنین به فریلنسرهای جهانی این امکان را می‌دهد تا بهترین مشاغل را ایمن کنند و مطمئن شوند که به سرعت و منصفانه پرداخت می‌شوند».