بازار نزولی آغاز شد؟

بیت کوین به زیر ۴۷ هزار دلار سقوط کرد

قیمت بیت کوین به دلیل نوسانات به پایین ترین حد دو ماه اخیر رسیده است. اما آیا قیمت بیت کوین در حدود 42000 دلار است؟

بیت کوین به زیر ۴۷ هزار دلار سقوط کرد

بیت کوین (BTC) به طور ناگهانی به زیر ۴۷۰۰۰ دلار در ۴دسامبر سقوط کرد. در ۲۴ ساعت گذشته نزدیک به ۲۰ درصد از دست داده است. این بزرگترین افت یک روزه از ۱۵ ماه مه است، زمانی که قیمت بیت کوین لحظه ای نزدیک به ۳۳۰۰۰ دلار کاهش یافت.

قیمت BTC در بازار با ۲۶٫۴% کاهش از حمایت یک هفته ای ۵۷۲۰۶ دلاری به ۴۲۲۶۸ دلار کاهش یافت و سپس به ۴۵ هزار دلار بازگشت. طبق داده های ByBit، بازار بیت کوین در یک ساعت گذشته ۱٫۳ میلیارد دلار نقدینگی کل را تجربه کرد که با این افت، ۷۳۵ میلیون دلار بیت کوین در این مدت زمان نقد شد.

بیت کوین به زیر 47 هزار دلار سقوط کرد و دستاوردهای اکتبر را از بین برد

نموداری که کل نقدینگی ها برای BTC را نشان می دهد. منبع: ByB

در نتیجه، بازار نزولی بیت کوین، بازار صعودی طولانی مدت ۲ ماهه را از۲۹ سپتامبر لغو می کند. جایی که بیت کوین بیش از ۶۳ درصد افزایش یافت و تا ۰۸ نوامبر در ۶۷٫۶۰۲  دلار به بالاترین سطح خود رسید. با این حال، بسیاری از تحلیلگران بیت کوین از جمله TechDev به روند مشابهی با قیمت بیت کوین برای هر سال اشاره می کنند.

هر چرخه #بیت کوین در تاریخ با یک ماه قرمز و به دنبال آن ۲ یا ۳ ماه بسیار سبز به پایان رسیده است. pic.twitter.com/zr1055PvkL

– TechDev (@ TechDev_52) 18 اکتبر ۲۰۲۱

یکی دیگر از دلایل نزول دو ماهه بیت کوین را نیز می توان به مقاومت جریان اصلی تنظیم کننده های ایالات متحده نسبت داد که از مدیران عامل صرافی های رمزنگاری برجسته از جمله FTX و Binance US برای استماع در مورد دارایی های رمزنگاری شده دعوت کرده اند.

از سوی دیگر، برخی معتقدند که قیمت بیت کوین اکنون می تواند به دنبال کاهش تثبیت شود.

علی‌رغم نگرانی‌های پیرامون نوسانات و عدم انطباق با شیوه‌های مالی سنتی، بیت کوین به عنوان یک دارایی قابل دوام برای حوزه‌های قضایی با اقتصادهای ناپایدار به رشد خود ادامه می‌دهد.

با پیروی از السالوادور، دولت زیمبابوه در حال بررسی استفاده جریان اصلی از بیت کوین است. همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، سرهنگ چارلز ویکت، دبیر دائمی و رئیس دفتر رئیس جمهور و واحد فناوری دولت الکترونیکی کابینه، بازنشسته شد و تأیید کرد که مذاکرات با مشاغل در حال حاضر در جریان است.

مطالب مرتبط: السالوادور ۱۵۰ بیت کوین پس از سقوط قیمت بیت کوین به زیر ۵۰ هزار دلار ذخیره می کند.

به گفته Wekwete، مقامات قصد دارند مقرراتی را برای محافظت از مصرف کنندگان در برابر تهدیدات مالی مانند نقل و انتقالات مرزی ثبت نشده، خارجی سازی پول و پولشویی ایجاد کنند.