تعویق عرضه اولیه رابین هود

تحقیقات SEC روی سهام رابین هود

پلتفرم معاملاتی رابین هود (Robinhood) ، عرضه اولیه سهام این شرکت را یک ماه به تعویق انداخته است.

براساس گزارش بلومبرگ، تحقیقات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا SEC بر فعالیت‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال پلتفرم معاملاتی رابین هود (Robinhood)، عرضه اولیه سهام این شرکت را یک ماه به تعویق انداخته است.

پلتفرم رابین هود (Robinhood) یک پلتفرم معاملاتی بدون کمیسیون است که به کاربران اجازه می‌دهد تا به معامله بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مهم و هم‌چنین سهام، معاملات آپشن، ETF ها و طلا بپردازند.

حتی برخی از منابع آگاه به ماجرا ابراز کرده‌اند که این رویداد می‌تواند تا پاییز سال جاری میلادی به تعویق در آید. گفتنی است که رابینهود یک پلتفرم معاملاتی است که علاوه بر سهام، امکان معامله چندین ارز دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم و دوج کوین را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

برنامه رابین هود به دارندگان حساب امکان می‌دهد تا به آسانی به انجام معاملات بیش از ۵۰۰۰ سهام، ETF، معاملات آپشن، طلا و ارز دیجیتال از طریق برنامه موبایل یا بر بستر اینترنت بپردازند.

کسانی که می‌خواهند در پلتفرم رابین هود حساب ایجاد کنند باید شرایط زیر را داشته باشند:

*سن آنها حداقل ۱۸ ساله باشند.
*شماره امنیت اجتماعی یا شناسایی معتبری داشته باشند.
*آدرس سکونت قانونی در ۵۰ ایالت آمریکا یا پورتوریکو داشته باشند.
*شهروند آمریکا باشند یا ویزای معتبر آمریکا داشته باشند.

طبق نظر SEC سرمایه‌گذاران غیرآمریکایی نمی‌توانند در رابین هود افتتاح حساب انجام دهند. اگرچه می‌توان با استفاده از VPN از سد این مانع گذشت، اما رابین هود یک پلتفرم ناشناس نیست و رویه‌ها و اقدامات احراز هویت مشابه با بانک‌ها را انجام می‌دهد و از کاربرانی که می‌خواهند حساب افتتاح کنند، مدرک شناسایی نظیر پاسپورت، گواهینامه رانندگی، کارت امنیت اجتماعی یا سایر مدارک شناسایی آمریکایی درخواست می‌کند.

رابین هود این موضوع را بیان کرده است تا از استفاده از تراکنش‌ها برای فعالیت‌های غیرقانونی پیش‌گیری کند. هیچگونه کیف پول ارز دیجیتال در حساب رابین هود وجود ندارد. البته در حال حاضر، برداشت‌ ارزهای دیجیتال در حال بررسی است.

با توجه به آخرین پست وبلاگ، تعداد فعلی کاربران این پلتفرم به بیش از ۴ میلیون با مبلغ معادل ۵۰۰ میلیارد دلار در تراکنش‌های روی پلتفرم کارگزاری و بیش از ۱ میلیارد دلار در کمیسیون‌های ذخیره شده در معاملات سهام رسیده است.

رابین‌هود علاوه بر راه‌اندازی پلتفرم معاملاتی برای ارزهای رمزنگاری شده، خبرمایه یا فید (Feed) خود را منتشر کرده که به سرمایه گذارانِ ارز رمزنگاری شده اجازه می‌دهد بازار، بحث‌های داغ و اخبار آنلاین را در مورد ارزهای رمزنگاری شده، به بحث بگذارند.

بررسی کیف پول رابین هود Robinhood