حمایت سهامداران عمده شرکت

تحلیل تکنیکال حتاید ; ۱۷ شهریور

اندیکاتور RSI درنمودار حتاید به یک الگوی کنج متقارن شباهت دارد که میتواند خروج این اندیکاتور از محدوده بالا سبب آغاز رشد سهم باشد.

حتاید ; تحلیل بنیادی ۱۷ شهریور

شرکت تایدواترخاورمیانه (حتاید) – بازار اول (تابلوی اصلی) بورس به میزان ۱٫۹۵ میلیارد برگه سهام وجود دارد ۳۰ درصد شناوری سهم میباشد و سهامداران عمده شرکت نیز شرکت فرازانرژی دنا حدودا ۶۵ درصد از کل شرکت را در اختبار دارد و سهامداران عمده این شرکت نیز حمایت های خوبی در یکماه گذشته از سهم داشتند.

حوزه فعالیت شرکت  خدمات کشتیرانی از جمله نمایندگی خطوط کشتیرانی ، انجام عملیات هیدروگرافی و لایروبی ، انجام عملیات راهنمایی کشتیها و امور یدک کشی ، انجام هرگونه خدمات بندری از جمله تخلیه و باگیری ، عملیات کانتینری میباشد تایدواتر خاورمیانه در فصل بهار ۱۷۱ میلیارد تومان سود خالص ساخته(۸۸ تومان به ازای هر سهم) که این عدد در بهار سال گذشته ۷۰ میلیارد تومان بوده است(۱۴۴ درصد رشد).

حاشیه سود ناخالص شرکت از ۹۲ درصد در بهار ۹۹ به ۹۷ درصد در بهار ۱۴۰۰ رسیده است. درامد شرکت نسبت به بهار سال گذشته ۳۸ درصد رشد داشته است. درامد های غیرعملیاتی متفرقه شرکت بهار سال گذشته تقریبا صفر بوده که بهار امسال حدود ۹۲ میلیارد تومان بوده است(فروش دارایی های ثابت).

درآمد حتاید در فصل بهار نسبت به زمستان حدود ۵۳ درصد افت داشته است. سود ناخالص شرکت نسبت به زمستان ۵۴ درصد افت داشته است. وضعیت شرکت از لحاظ درامدهای غیرعملیاتی(فروش دارایی های ثابت) نسبت به زمستان بهتر بوده است که باعث شده تنها ۳۰ درصد افت سود خالص داشته باشد.

حتاید ; تحلیل تکنیکال ۱۷ شهریور

ازنظر تکنیکال سهم حتاید به واسطه حمایت سهامداران عمده ۱۹۵۰ را بعنوان حمایت خوبی شناخته است و در کل سهم نیز داخل کانال صعودی در حال نوسان میباشد
برای رشد حتاید نیاز است الگوی اصلاح زمانی خود را طی کند و سپس با حفظ حمایت کادر سبز رنگ مشخص شده از ترند نزولی خود خواهد شود که محدوده فشرده سهم نیز محسوب میشود

اندیکاتور RSI درنمودار حتاید به یک الگوی کنج متقارن شباهت دارد که میتواند خروج این اندیکاتور از محدوده بالا سبب آغاز رشد سهم باشد.

مقاومت های پیش رو سهم ۲۹۰۰ تومان و سقف قبلی خود ۳۲۰۰ تومان میباشد

تحلیل های تکنیکال صرفا تحلیل و پیش بینی معامله گران میباشد و به هیچ عنوان مبنای قاطعیت برای سیگنال خرید یا فروش خود قرار ندهید زیرا اخبار تاثیر گذار (ریسک سیستماتیک) در کلیه بازارهای مالی برای تغییر روند نمودار ثابت شده است پس قبل از معامله کردن همه جوانب رو بسنجید
تیم سهم آموز از ریسک سیگنال های معاملاتی برای کلیه تحلیل ها سلب مسئولیت می نماید