چارت صعودی دلار تهران

تحلیل تکنیکال دلار تهران ; ۲۸ تیر

در چارت روزانه که کمی دیتای آن با تاخیر اعلام میشود میتوان دلار تهران را در یک کانال صعودی با شیب ملایم از لحاظ بلند مدتی دید که در حال حاظر در زیر میدلاین قرار دارد.

تحلیل تکنیکال دلار تهران ; ۲۸ تیر

در این تحلیل میپردازیم به چارت دلار تهران ،چرا که حاشیه امنیت یا چالش برای بازار سرمایه میتواند محسوب شود.

در این تحلیل کاری به اقتصاد کلان و روند سیاسی کشور نداریم البته این مباحث بسیار مهم میباشند و حدودا متاثر از این نرخ گذاری صورتی میگیرد چون رفع واقعی تحریم ها میتواند باعث با ارزش تر شدن پول ملی کشور عزیزمان شود و امیدواریم بتوانیم تقویت ارز ملی با سیاست های دولت سیزدهم را ببینیم ..

تحلیل تکنیکال دلار تهران ; 28 تیر

تحلیلگران دلار چه می گویند ؟

در چارت روزانه که کمی دیتای آن با تاخیر اعلام میشود میتوان دلار تهران را در یک کانال صعودی با شیب ملایم از لحاظ بلند مدت دید که در حال حاظر در زیر میدلاین قرار دارد یعنی ۲۶ هزار تومان و با توجه به سنگینی ترند قرمز رنگ که بعنوان حمایت بلند مدت نرخ دلار تهران بوده است را ازدست داده و زیر این خط روند قرار دارد که از رشد نرخ دلار میتواند کاسته شود.

همچنین اوسیلاتور RSI نیز یک شیب نزولی قوی را نشان میدهد که در معاملات هفتگی نتوانست بالای ۵۰ تثبیت شود (عدد ۵۰ شاخصه rsi میباشد) و پیش بینی داریم دلار تهران زیر این ترند یعنی ۲۶ هزا تومان نوسان دهد و اگر بخواهد اصلاحی داشته باشد در کوتاه مدت میتواند دوباره تا سطح ۲۳۱۰۰ تومان به عنوان اولین حمایت اصلاح کند و حد ضرر کوتاه مدت برای معامله گران ۲۰۶۰۰ تومان می باشد چرا که آخرین سایه کندلی در این منطقه در سنوات گذشته اشباع نشان داده تثبیت یک کندل روزانه زیر این عدد دلار تا سطح ۱۹۲۰۰ تومان که کف کانال صعودی میباشد سوق  میدهد.

سناریوی صعودی اگر دلار تهران بتواند با  توجه به کف هایی که در تایم های پایینتر ساخته بالای ۲۶ هزار تومان رشد کند عملا دلار تهران وارد یک سیکل صعودی مهم شده و اولین مقاومت در نواحی سقف قبلی ۳۳ هزار تومان و بعدا  ۴۱ هزار تومان باشد.

تحلیل های تکنیکال صرفا تحلیل و پیش بینی معامله گران میباشد و به هیچ عنوان مبنای قاطعیت برای سیگنال خرید یا فروش خود قرار ندهید زیرا اخبار تاثیر گذار (ریسک سیستماتیک) در کلیه بازارهای مالی برای تغییر روند نمودار ثابت شده است پس قبل از معامله کردن همه جوانب رو بسنجید
تیم سهم آموز از ریسک سیگنال های معاملاتی برای کلیه تحلیل ها سلب مسئولیت می نماید