رشد شاخص کل ادامه دارد ؟

تحلیل تکنیکال شاخص کل ; ۱ دی

این هفته تیم اقتصادی دولت با همکاری سازمان بورس طرح جدید 10 بندی برای حمایت ازبازار برای کاهش افت بازار داده شد که مهمترین آن تغییر نرخ خوراک شرکتهای بزرگ بود.

شاخص کل ; تحلیل تکنیکال ۱ دی

شاخص کل بورس تهران در یک کانال نزولی با توجه به سیاست هایی که گرفته میشد باعث افت قیمت سهام و بی اعتمادی به بازار شد و در گام آخر اصلاحی با مصوبه بودجه ۱۴۰۱ برای نرخ خوراک فولاد و پالایشگاه که میزان ۳٫۳ برابر افزایش مدنظر گرفته شد ، موج عظیم عرضه ها در بازار حتی دامنگیر سهم بزرگ فولاد شد.

در ادامه این هفته تیم اقتصادی دولت با همکاری سازمان بورس طرح جدید ۱۰ بندی برای حمایت ازبازار برای کاهش افت بازار داده شد که مهمترین آن تغییر نرخ خوراک شرکتهای بزرگ بود و محاسبه نرخ تسعیر ارز بر مبنای قیمت ۹۰ درصد نرخ نیما محسوب شد که برای سهامداران بانکی و شرکتهای بزرگ خبر خوبی محسوب شد و باعث رشد بازار شد حال میپردازیم به تکنیکال بازار که در چه نواحی برگشت بازار رقم خورد.

شاخص کل ; تحلیل تکنیکال ۱ دی

شاخص کل بعد از طی کردن روند نزولی در کانال نزولی با برخورد به فیبو ۰٫۶۱۸ از سیکل صعودی خود و گره معاملاتی که قبلا در این نواحی داشت توانست با خبر ذکر شده رشد قابل قبولی را در سطح ۱۲۸۸ هزار واحد استارت بزند و در حال حاضر ۱۳۴۵-۱۳۵۰ در فیبو ۰٫۳۸۲ مقاومت فعلی قرار دارد که ناحیه ضعیفی میباشد.

مقاومت بعدی شاخص کل در نواحی ۱۳۸۵-۱۴۰۰ قرار دارد که باید از این سطح برای رشد کوتاه مدت بازار عبور کند که در صورت اصلاح، ۱۳۵۰هزار واحد حمایت شاخص محسوب میشود برای رشد بیشتر باید از کانال نزولی خارج شود و حجم معاملات خوبی را ثبت کند.

تحلیل های تکنیکال صرفا تحلیل و پیش بینی معامله گران میباشد و به هیچ عنوان مبنای قاطعیت برای سیگنال خرید یا فروش خود قرار ندهید زیرا اخبار تاثیر گذار (ریسک سیستماتیک) در کلیه بازارهای مالی برای تغییر روند نمودار ثابت شده است پس قبل از معامله کردن همه جوانب رو بسنجید
تیم سهم آموز از ریسک سیگنال های معاملاتی برای کلیه تحلیل ها سلب مسئولیت می نماید