عقب گرد سهام پالایشی

تحلیل تکنیکال شتران ; ۶ مرداد

سهم پس از مجمع عمومی سالیانه و تقسیم سود 20 تومان و بازگشایی در دامنه منفی  شاهد فشار فروش و خروج از ترند صعودی است که در حال حاضر در قیمت 900 تومان در حال معامله میباشد.

تحلیل تکنیکال شتران ; ۶ مرداد

پالایشگاه نفت تهران با نماد شتران در بازار دوم بورس با تعداد ۷۵ میلیارد سهام قرار دارد ، این شرکت جزو سهام بزرگ بازار میباشد . این پالایشگاه جزء ۵ شرکت برتر پالایشی از نظر ظرفیت پالایشگاه ، به میزان ۲۵۰ هزار بشکه در روز را دارد که میتواند در شاخص کل نیز تاثیر بسزایی داشته باشد.

شتران جایگاه ویژه ای در سبد سهام عدالت دارد  بانک صادرات و تجارت هر کدام ، دارای ۴ الی ۵ درصد از کل سهام عرضه شده بعنوان سهامدار عمده شرکت محسوب میشوند.

حوزه فعالیت پالایشگاه انجام عملیات پالایش و فراورده نفت خام  و تولید بنزین، نفت سفید، نفت گاز، نفت کوره و سایر هیدروکربوها میباشد بیشترین مواد اولیه شرکت حدود بالای ۹۹ درصد نفت خام میباشد و بیشترین محصول فروش نفت گاز میباشد که بیشترین درآمد نیز محسوب میشود.

شتران جز پالایشگاهی میباشد که در نزدیکی تهران قرار دارد و اکثر نیروگاهها و مشتریان اصلی از این شهر می باشد و نکته مثبت برای شرکت میباشد، نکته منفی شرکت در آینده میتواند بدلیل تحریمها و افزایش هزینه ها اعم از فروش و قیمت انرژی و عدم سرمایه گذاری خارجی و همچنین کاهش تقاضا بدلیل کرونا و آمدن خودرهای برقی بجای دیزلی میتواند باعث افزایش ریسک این شرکت در اینده باشد البته شرکت در این حوزه نیز برنامه های مدونی ارائه داده است.

تحلیل تکنیکال شتران ; 6 مرداد

تحلیل تکنیکال شتران ; ۶ مرداد

از نظر تکنیکال سهم پس از مجمع عمومی سالیانه و تقسیم سود ۲۰ تومان و بازگشایی در دامنه منفی  شاهد فشار فروش و خروج از ترند صعودی است که در حال حاضر در قیمت ۹۰۰ تومان در حال معامله میباشد ، حد ضرر کوتاه مدت سهم را میتوان در همین حوالی دانست چرا که تثبیت زیر این عدد میتواند شتران را تا نواحی ۸۲۰ تومان اصلاح کند.

در میان مدت شتران در یک نواحی خط استاتیک ۱۰۵۰ تومان تا ۶۷۰ تومان قرار دارد با توجه به کلیت بازار انتظار داریم در این محدوده رنج بزند و برای خرید سهم باید به ریسک ریوارد سهم توجه کرد

تحلیل های تکنیکال صرفا تحلیل و پیش بینی معامله گران میباشد و به هیچ عنوان مبنای قاطعیت برای سیگنال خرید یا فروش خود قرار ندهید زیرا اخبار تاثیر گذار (ریسک سیستماتیک) در کلیه بازارهای مالی برای تغییر روند نمودار ثابت شده است پس قبل از معامله کردن همه جوانب رو بسنجید
تیم سهم آموز از ریسک سیگنال های معاملاتی برای کلیه تحلیل ها سلب مسئولیت می نماید