ظاهرا تسلا 272 میلیون دلار بیت کوین فروخته است.

تسلا نقدینگی بیت کوین را آزمایش می کند

تسلا در سه ماهه نخست امسال بخشی از سهام بیت کوین خود را فروخت

تسلا در سه ماهه نخست امسال بخشی از سهام بیت کوین خود را فروخت

ظاهرا تسلا ۲۷۲ میلیون دلار بیت کوین فروخته است.

ایلان ماسک معتقد است که استفاده از بیت کوین ایده بسیار خوبی برای ذخیره پول نقد است ولیکن روزانه استفاده نمی شود.

بنابراین تسلا با فروش بخشی از واحدهای خود در سه ماهه نخست امسال ، ثبات بیت کوین را آزمایش کرده است. این تست نقدینگی در پایان ماه مارس انجام شد و یک موفقیت کامل برای شرکت خودروسازی بود. اگرچه بازار دارایی های دیجیتال از این اقدام وحشت بسیاری کرد ، امااین اقدام به منظور گسترش سرمایه گذاری های نهادی اقدامی لازم و به جا بوده است .

هنگامی که تسلا ترازنامه خود را در ابتدای سال برمبنای بیت کوین باز کرد ، این اقدام باعث رونق گسترده بازار ارز دیجیتال شد. که احتمالاً بزرگترین رونق در تاریخ بود. شرکت تسلا با انتشار این خبر موفق شد ۳۰ درصد معاملات ارز دیجیتال را افزایش دهد. که در کمتر از ۲۴ ساعت ، بیت کوین ۸،۸۷۱ دلار افزایش یافته بود که باعث افزایش علاقه سرمایه گذاری آن شد.

اگرچه این درآمد قابل توجهه بود ، اما شرکت تسلا گزارش داد که تعدیل دارایی ها خود را در سه ماهه اول انجام داده است . و در گزارش درآمد خود ، تسلا فاش کرد که ۲۷۲ میلیون دلار از سهام بیت کوین خود را فروخته است. این تصفیه باعث ایجاد وحشت بسیار در بین سرمایه گذاران در بازار رمزنگاری شد .

ر مواجهه با چنین اقدامی ، ایلان ماسک ، مدیر عامل شرکت ، به تمام نگرانی های طرفداران دارایی ارز دیجیتال پاسخ داد. وقتی سرمایه گذاری به نام دیو پورتنوی بااقدام خود شرکت ما را زیر سال برد و دارایی خود را در شرکت ما افزایش داد و سپس آن را تخلیه کرد ، ما به او اینگونه پاسخ دادیم :

“من بیت کوین خود را نفروخته ام. این شرکت برای نشان دادن نقدینگی خود و استفاده از بیت کوین به عنوان گزینه ۱۰٪ اعتبارات خود را به عنوان مدرک فروخت.


تحلیل تکنیکال بیت کوین , ۲۳ فروردین