فروش 10٪ از دارایی های تسلا

تسلا چه زمان پرداخت های بیت کوین را شروع می کند؟

ماسک به توئیت Cointelegraph درباره مدیر عامل شرکت Sygnia ، مگدا ویرزیکا ، پاسخ داد که SEC از وی در مورد دستکاری قیمت بیت کوین تحقیق می کند.

مدیر عامل تسلا ، ایلان ماسک ، گفت که شرکت خودروهای الکتریکی وی پس از تأیید استفاده از استخراج کنندگان از انرژی پاک ، شروع به پذیرش پرداخت های بیت کوین (BTC) می کند و امیدوار است که FUD دارایی های دیجیتال به زودی فروکش کند.

ماسک به توئیت Cointelegraph درباره اتهامات اخیر مدیر عامل شرکت Sygnia ، مگدا ویرزیکا ، پاسخ داد که از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده خواست تا از این میلیاردر به دلیل دستکاری قیمت بیت کوین تحقیق کند.این نادرست است. تسلا فقط ۱۰ ~درصد از دارایی های خود را فروخت تا تأیید کند که BTC بدون جابجایی بازار به راحتی قابل تسویه است.

هنگامی که تأیید استفاده معقول (۵۰ ~درصد)) از انرژی پاک توسط ماینر ها با روند مثبت آینده تأیید شود ، تسلا اجازه می دهد تا معاملات بیت کوین را انجام دهد.

– ایلان ماسک (elonmusk) 13 ژوئن ۲۰۲۱

طبق گفته Wierzycka ، ماسک آگاهانه قیمت بیت کوین را در برابر فروش “بخش بزرگی از اوج خود” پمپ کرد.

ماسک در پاسخ روز یکشنبه گفت: “این نادرست است.” “تسلا فقط ۱۰٪ از دارایی های خود را فروخت تا تأیید کند که BTC بدون جابجایی بازار به راحتی قابل تصفیه است.”

همانطور که Cointelegraph گزارش داد ، ماسک در آوریل اذعان کرد که تسلا برای اثبات نقدینگی دارایی دیجیتال به عنوان جایگزین پول نقد ، بخشی از دارایی های بیت کوین خود را فروخته است. فقط یک ماه قبل ، میلیاردر تأیید کرد که تسلا ۱٫۵ میلیارد دلار BTC به ترازنامه خود اضافه کرده و پذیرش دارایی مجازی را به عنوان پرداخت برای وسایل نقلیه خود آغاز می کند.

با این حال ، بیت کوین برای تسلا یک پرداخت کوتاه مدت بود _پس از نگرانی ماسک در مورد استفاده از انرژی ارز رمزنگاری شده . در تاریخ ۱۲ ماه مه ، ماسک در توئیتر خود نوشت که شرکت وی دیگر به دلیل “استفاده سریع از سوخت های فسیلی به سرعت در شبکه” پرداخت Bitcoin را قبول نمی کند.

توییت ماسک همزمان با انبوهی از عناوین منفی در مورد استفاده از انرژی بیت کوین بود مانند قصد چین برای ممنوعیت استخراج بیت کوین و تجمع بیش از حد گسترده رمزنگاری که نشانه های ضعف را نشان می داد . چرخه خبر کمک کرد تا یکی از دردناک ترین قسمت های بیت کوین آغاز شود که در اواخر ماه با کاهش ۵۴ درصدی نسبت به اواسط آوریل تا اواسط ماه مه که به اوج خود رسیده بود.

مرتبط: “من هیچ بیت کوین خود را نفروخته ام”: ایلان ماسک.

روز یکشنبه ، ماسک زمینه ای را برای زمانی که تسلا بار دیگر پرداخت های بیت کوین را می پذیرد فراهم کرد:

“هنگامی که تأیید استفاده معقول (۵۰ ~درصد)) از انرژی پاک توسط استخراج کنندگان با روند مثبت آینده تأیید شود ، تسلا اجازه می دهد معاملات بیت کوین را از سر بگیرد.”

همانطور که Cointelegraph گزارش داد ، ماسک اخیراً توسط مایکل سایلور ، مدیرعامل MicroStrategy به جلسه استخراج کنندگان بیت کوین دعوت شد. شورای استخراج بیت کوین ، یک نهاد داوطلبانه و خودتنظیم صنعت ، از جلسه با حکمی برای استفاده از گزینه های انرژی تجدیدپذیر بیشتر و تقویت شفافیت استخراج ارزهای رمزپایه از جلسه بیرون آمد.

با وجود تمام انتقادهایی که در مورد استخراج بیت کوین وجود دارد ، تخمین زده می شود که اکثر قشر ماینر ها از قبل از منابع انرژی جایگزین استفاده می کنند. یاسین المانجرا ، تحلیلگر شرکت Ark Investments ، در ماه آوریل به CNBC گفت که تقریباً سه چهارم استخراج کنندگان از منابع بدون کربن در عملیات خود استفاده می کنند.

ملاقات ایلان ماسک با ماینر های بیت کوین