کریپتو را از دست نمی دهد!

تشخیص CBA از خطرات ناشی از دست دادن ارز دیجیتال

مت کامین، مدیر عامل CBA در مورد بازی اخیر پذیرش رمزنگاری بانک گفت: «ما ریسک‌هایی را در مشارکت می‌بینیم، اما ریسک‌های بزرگ‌تری را در عدم مشارکت می‌بینیم».

تشخیص CBA از خطرات ناشی از دست دادن ارز دیجیتال

مت کامین، مدیر عامل بانک مشترک المنافع استرالیا (CBA)، گفت که این بانک بیشتر نگران خطرات از دست دادن رمزنگاری است تا خطرات مرتبط با پذیرش آن.

پس از اعلام این شرکت در ۳ نوامبر، CBA قرار است به اولین بانک از “چهار بانک بزرگ” استرالیا تبدیل شود که خدمات مبتنی بر رمزنگاری را ارائه می دهد.که از تجارت ۱۰ دارایی دیجیتال به طور مستقیم از طریق برنامه بانکی خود پشتیبانی می کند.

در گفتگو با تلویزیون بلومبرگ در روز جمعه، در ۱۹ نوامبر، کامین در مورد برداشت CBA در مورد بخش رمزنگاری مورد سوال قرار گرفت و مدیر عامل شرکت خاطرنشان کرد:

ما خطرات را در مشارکت می بینیم، اما خطرات بزرگتری را در عدم مشارکت می بینیم. این مهم است که بگوییم ما به خود قیمت دارایی نگاهی نداریم، آن را یک دارایی پر نوسان و سوداگرانه می‌دانیم، اما همچنین فکر نمی‌کنیم که این بخش و فناوری به این زودی‌ها از بین برود.»

کامین همچنین پیشنهاد کرد که از بازی پذیرش رمزنگاری CBA چیزهای بیشتری حاصل خواهد شد، زیرا او تأکید کرد که این بانک موارد استفاده زیادی از فناوری بلاک چین، همراه با تقاضای قوی از سوی مصرف‌کنندگان را مشاهده می‌کند.

و بنابراین ما می خواهیم آن را درک کنیم، می خواهیم یک پیشنهاد رقابتی با افشای درست در مورد ریسک ها به مشتریان ارائه دهیم. ما می‌خواهیم توانایی‌هایی را در DLT و فناوری بلاک چین ایجاد کنیم.»

ASIC فاقد FOMO است و نمی تواند این بخش را تنظیم کند

در حالی که به نظر می رسد CBA نسبت به فناوری رمزنگاری و دفتر کل توزیع شده صعودی است، کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) خواستار احتیاط سرمایه گذاران شده و همچنین خاطرنشان کرده است که قادر به نظارت بر این بخش نیست.

سخنرانی در اجلاس سران و بررسی مالی استرالیا در در تاریخ ۲۲ نوامبر، جو لونگو، رئیس ASIC، پیشنهاد کرد که مجری مالی نمی‌تواند رمزنگاری را تنظیم کند، زیرا کلاس دارایی در حال حاضر تحت محدوده “محصولات مالی” در استرالیا قرار نمی‌گیرد:

«ماهیت تقاضا محور هجوم به رمزنگاری چالش‌های منحصربه‌فردی را ایجاد کرده است. در حال حاضر، بسیاری از دارایی‌های رمزنگاری احتمالاً «محصولات مالی» نیستند و این امر، ارائه مشاوره را برای مشاوران مالی دشوار می‌کند.»

ASIC قبلاً راهنمایی هایی در مورد وجوه قابل معامله در مبادلات مرتبط با دارایی های رمزنگاری ارائه کرده است – آنها حداقل محصولات مالی هستند و در یک صرافی دارای مجوز معامله می شوند، بنابراین برخی از حمایت ها در آنجا وجود خواهد داشت – اما در بیشتر موارد، حداقل در حال حاضر، سرمایه گذاران او اضافه کرد که خودشان هستند.

از دیدگاه شخصی لونگو، او از سرمایه‌گذاران محلی خواست تا با احتیاط فراوان به دنبال ارزهای دیجیتال باشند و خاطرنشان کرد که اصطلاح «همه تخم‌های خود را در یک سبد قرار ندهید» به ذهن خطور می‌کند. با این حال، او همچنین تاکید کرد که پیشنهادات رمزنگاری که ماه گذشته توسط سنای استرالیا ارائه شد، حرکت درستی برای آب و هوای محلی بود.

او گفت: «هرجا که از منظر سیاست فرود بیاییم، کمیته سناتور براگ حق داشت که این واقعیت را برجسته کند که ارزهای دیجیتال، اینجا و اکنون در آستانه راه هستند و توسط تقاضای فوق‌العاده مصرف‌کننده و سرمایه‌گذار هدایت می‌شوند.»