مقابله با هکر 200 میلیون دلاری

تلاش انجمن Huobi و Shiba برای کمک به BitMart

در آخر هفته ، هکرها نزدیک به 200 میلیون دلار را در 20 توکن مختلف به دست آوردند.

تلاش انجمن Huobi و Shiba برای کمک به BitMart

پس از یک هک نزدیک به ۲۰۰ میلیون دلار در صرافی BitMart، انجمن Shiba Inu (SHIB) و صرافی رمزارز Huobi Global به دنبال کمک به صرافی برای تقویت امنیت و ردیابی جریان های ورودی دارایی های سرقت شده هستند.

در دسامبر ۵، صرافی بیت‌مارت، قربانی یک کیف پول داغ شد که روی بلاک‌چین اتریوم (ETH) و زنجیره هوشمند بایننس (BSC) میزبانی می‌شد. در نتیجه، هکرها توانستند بیش از ۱۹۶ میلیون دلار، تقریباً ۱۰۰ میلیون دلار از طریق شبکه اترنت و حدود ۹۶ میلیون دلار از طریق بصرافی رمزارز Huobi Global BSC به سرقت ببرند.

 ما یک نقض امنیتی در مقیاس بزرگ مربوط به یکی از کیف پول های داغ ETH و یکی از کیف پول های داغ BSC خود را شناسایی کرده ایم. در حال حاضر ما هنوز در حال نتیجه گیری روش های ممکن مورد استفاده هستیم. هکرها توانستند دارایی هایی به ارزش تقریبی ۱۵۰ میلیون دلار را برداشت کنند.

– شلدون شیا (@sheldonbitmart) 5 دسامبر ۲۰۲۱

بلافاصله پس از اینکه Sheldon Xia مدیر عامل BitMart هک را تأیید کرد، Huobi اعلام کرد که به BitMart کمک می کند تا جریان دارایی ها را در مبادله خود پیگیری کند و مطابقت ها را به وجوه سرقت شده گزارش دهد.

Huobi تمام تلاش خود را برای کمک به #BitMart در رسیدگی به این مشکل انجام خواهد داد. در صورت وجود دارایی های مرتبط، ما به موقع گزارش و کمک خواهیم کرد.

– Huobi (@HuobiGlobal) 5 دسامبر ۲۰۲۱

پس از این، انجمن Shiba Inu همچنین تأیید کرد که به صرافی رمزنگاری هک شده کمک خواهد کرد و به تلاش‌های موجود در بررسی تهدیدات امنیتی احتمالی برای ShibaSwap، یک صرافی غیرمتمرکز ساخته شده توسط جامعه اشاره کرد.

# ارتش شیب عزیز

اگرچه هسته اصلی پروژه ما تمرکززدایی است، ما می‌خواهیم حمایت خود رابه دوستان خود در @BitMartExchange نشان دهیم  که در حال حاضر سخت کار می‌کنند تا این حادثه امنیتی را که دیروز اتفاق افتاد، برطرف کنند. pic.twitter.com/CJZjQHaP59

– شیب (@Shibtoken) 5 دسامبر ۲۰۲۱

شیا همچنین گفت که این صرافی با سرمایه خود به سرمایه گذاران آسیب دیده خسارت می پردازد. ما همچنین با چندین تیم پروژه صحبت می کنیم تا معقول ترین راه حل ها مانند مبادله توکن را تأیید کنیم. وی افزود: دارایی کاربر هیچ آسیبی نخواهد دید.

این هک صرافی را مجبور کرد تا به طور موقت تمام برداشت ها و سپرده ها را متوقف کند. با این حال، شیا مطمئن است که BitMart خدمات خود را تا دسامبر از سر خواهد گرفت.

سیناپس بریج پروتکل متقاطع زنجیره ای اخیراً از سوء استفاده چند میلیون دلاری در متاپول دلار جلوگیری کرد.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، پل سیناپس از سرقت یک هکر به ارزش تقریبی ۸ میلیون دلار از ارزهای دیجیتال جلوگیری کرد:

“در ۱۶ ساعت گذشته، ما با یک اشکال قرارداد مواجه شدیم و کشف کردیم که قراردادهای AMM Metapool محاسبات قیمت مجازی را در مقابل قیمت مجازی استخر پایه انجام می دهد.”

در حالی که از این تهدید جلوگیری شد، پل سیناپس به زودی استخرهای جدید nUSD را به عنوان ابزاری برای تقویت بیشتر امنیت خود در برابر حملات مشابه مستقر کرد.