پیشی گرفتن یونی سوآپ از بیت کوین

تلنگر یونی سوآپ(Uniswap) به درآمدزایی بیت کوین

کارمزد های Uniswap به طور متوسط ​​هفت روز از درآمد شبکه BTC پیشی گرفته است.

Uniswap برای تولید کارمزد های روزانه به مدت دو روز متوالی از بیت کوین پیشی گرفته است.

این کارمزد ها توسط وبلاگ نویس صنعت رمزنگاری Evan Van Ness با استناد به ارقام CryptoFees ، وب سایتی که هزینه های تولید شده توسط شبکه های برتر بلاکچین را مقایسه می کند ، مشاهده شد.

بنیانگذار یونی سوآپ هیدن آدامز سریع در مورد نقطه عطف ارسال کرد:

“هزینه Uniswap v2 LP ، هزینه شبکه بیت کوین را به طور متوسط ​​۷ روز به جلو برد. اگر این هزینه را cryptofees] v3] ردیابی کند ، حتی بالاتر خواهد بود “

هنگام نوشتن این وب سایت ، گزارش شده بود که یونی سوآپ ی ۲۴ ساعت گذشته ۷٫۱ میلیون دلار هزینه در مقایسه با ۴٫۶ میلیون دلار بیت کوین ایجاد کرده است.

اگرچه یک میلیون منتقد بلافاصله به هزینه های بالای بنزین در قبال یونی سوآپ اشاره کردند ، اما آدامز اشاره کرد که درآمد مورد بحث در واقع عوض کردن هزینه های پرداخت شده به تأمین کنندگان نقدینگی است و نه هزینه های گاز. در واقع او گفت که هزینه های بنزین در اتریوم تولید شده توسط یونی سوآپ به طور گسترده ای بالاتر از هزینه های معامله بیت کوین ست.

این هزینه مبادله شده به LP است

هزینه های شبکه Ethereum به استخراج کنندگان Ethereum پرداخت نمی شود (هزینه های زیادی که مردم از آن ناراحت هستند)

Hayden Adams (@haydenzadams) May 11, 2021

یونی سوآپ اکنون برای مدت دو روز متوالی رتبه بیت کوین را برای هزینه های ارائه دهنده نقدینگی  بدست آورده است. میانگین ۷ روزه برای مبادلات غیرمتمرکز نیز اکنون بالاتر از بیت کوین است ، با ۵٫۹ میلیون دلار در مقایسه با ۵٫۳ میلیون دلار

با این وجود اتریوم رکورد هزینه های بالای گاز ، از مسیر یونی سوآپ، بیت کوین تعداد کارمزد روزانه نزدیک به ۹۰ میلیون دلار جلوتر بود. در یک توییت جداگانه ، آدامز اظهار داشت که مقیاس گذاری لایه دو اتریوم ضروری است ، اظهار داشت که امروز ، کاربران یونی سوآپ ه تنهایی حدود ۴۲ میلیون دلار برای هزینه های گاز هزینه کرده اند ، افزود:

“این تقریبا ۵X است که برای هزینه های شبکه بیت کوین در همان مدت هزینه شده “

هنگامی که نسخه ۳ در تاریخ ۵ مه منتشر شد ، تعداد زیادی از شکایات کاربران یونی سوآپ وجود داشت چراکه به نظر می رسید که هزینه بنزین حتی از تکرار قبلی سیستم عامل نیز بالاتر است.

نسخه دو لایه مبتنی بر Optimism به زودی راه اندازی می شود. طبق اطلاعات Bitinfocharts ، متوسط ​​قیمت بنزین به بالاترین رکورد یعنی ۶۸ دلار رسیده است. گزارش ها حاکی از این است که هزینه های گس برای عملیات پیچیده تر مانند تعاملات قرارداد هوشمند یا تعویض رمز DEX در حال حاضر بیش از ۲۰۰ دلار است.

بسیاری از پاسخ دهندگان به توییت آدام س askedال کردند که چه زمانی مقیاس لایه دو برای یونی سوآپ رائه می شود. لارک دیویس YouTuber در میان آنها بود ، اظهار داشت:

“عالی است ، اکنون مقیاس بندی لایه ۲ را پیاده سازی کنید تا یونی سوآپ در واقع برای کاربران غیر ثروتمند قابل استفاده باشد. چند ضلعی آماده و منتظر است. Aave ، Curve ، Sushi ، Pool با هم همه روی آن. خوش بینی ماه ها مانده است. چرا صبر کنید؟ “

با این حال ، ممکن است خوش بینی نسبت به آنچه بسیاری برای پروژه های دارای لیست سفید از جمله Uniswap تصور می کنند ، نزدیکتر باشد.

یکی دیگر از پروژه های لیست سفید DeFi ، Synthetix ، به تازگی یک نسخه جدید را برای فعال کردن تجارت  به اتمام رسانده است ، اما هیچ تأییدی درباره زمان اجرای آن وجود ندارد.