ششمین مؤسسه رمزارز هک شد

توصیه Bent Finance در مورد بهره برداری از استخر

Bent Finance فعالانه به سرمایه گذاران توصیه کرد که وجوه خود را برداشت کنند و برنامه هایی برای بازپرداخت زیان "به هر طریقی" داشته باشند.

توصیه Bent Finance در مورد بهره برداری از استخر

پلتفرم سهامداری و کشاورزی Bent Finance به این لیست پیوست تا ششمین مؤسسه ارزهای دیجیتالی شود که در ماه دسامبر هک می شود. تایید این حمله با درخواست از سرمایه گذاران برای برداشت وجوه استخر و غیرفعال کردن ادعاهای پاداش در پلتفرم در معرض خطر دنبال شد.

Bent Finance اولین بار در روز دوشنبه تقریباً در ساعت ۸:۵۵ عصر به وقت شرقی به این بهره برداری پی برد، زمانی که شرکت گزارشی از عدم از دست دادن وجوه خود را گزارش کرد. با این حال، زمانی که پژوهشگر بلاک چین، PeckShield، منبع تراکنش‌های هک را پیدا کرد، جامعه مشکوک به یک رویداد rug-pull شد.

ما هک tx را پیدا کردیم که جالب است از Bent Finance ارسال شده :  @BENT_Finance  چه خبره ؟!

https://t.co/3L4F1gcNYJ

– شرکت PeckShield (@peckshield) 21 دسامبر ۲۰۲۱

Bent Finance گفت: “بله، ما همین را می بینیم و در حال حاضر در حال کار کردن با آن هستیم.” این شرکت به زودی تایید کرد:

۱ / یک بهره برداری در آدرس پخش کننده ی خم شده وجود داشت، آن تعادل cvxcrv و mim را به یک آدرس در یک به روز رسانی unvierifed 20 روز پیش اضافه کرد. ما همین امروز کشف کردیم چندین عضو در این تیم وجود دارد و ما این کار را درست خواهیم کرد.

– Bent Finance (@BENT_Finance) 21 دسامبر ۲۰۲۱

Bent Finance همچنان به سرمایه گذاران استخر خود توصیه می کند که وجوه را برداشت کنند تا زمانی که با هر به روز رسانی به سوء استفاده رسیدگی شود. با این حال، این شرکت تأیید کرده است که تمام وجوه دزدیده شده را از استخر منحنی Bent بازیابی می کند:

توصیه می کنیم تا اطلاع ثانوی از پروتکل خارج شوید. ما به جایی نمی‌رویم و به هر طریقی از این وضعیت رهایی خواهیم یافت.»

به گفته محقق تقلب رمزنگاری و عضو سابق سرویس مخفی ایالات متحده، جو مک گیل از آزمایشگاه های TRM، مهاجمان موفق به سرقت تقریباً ۴۴۰ اتریوم (ETH) شدند که در زمان نگارش این مقاله بیش از ۱٫۶ میلیون دلار ارزش داشت.

تحقیقات مک گیل اشاره کرد که این حمله از ۱۲ دسامبر ادامه داشته است، که با یافته های Bent Finance که مشکوک به حضور مهاجم در شبکه از دسامبر است، در تناقض است.

تنها در ماه دسامبر، پنج شرکت ارزهای دیجیتال – از جمله Grim Finance، BitMart و AscendEX – بیش از ۶۰۰ میلیون دلار را در نتیجه مستقیم یک هک موفق از دست دادند. با این حال، تحقیقات بیشتر برای شناسایی زیان های ناشی از بهره برداری Bent Finance در حال انجام است.

Bent Finance هنوز به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

مطالب مرتبط: اکانت هک شده توئیتر مودی، نخست وزیر هند، اقدام به کلاهبرداری BTC کرد

به موازات سواستفاده های مداوم در کسب‌وکارهای رمزنگاری، دسامبر همچنین شاهد به خطر افتادن حساب توییتر مودی بود که برای انتشار اطلاعات نادرست در مورد پذیرش جریان اصلی بیت‌کوین (BTC) در هند مورد استفاده قرار گرفت.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، هکرهایی با منشأ نامعلوم کنترل حساب نخست وزیر را در ۱۲دسامبر به دست گرفتند. با بیش از ۷۳٫۴ میلیون فالوور برای اعلام بیت کوین به عنوان پول قانونی علاوه بر اعلام ۵۰۰ بیت کوین برای شهروندان هندی.